Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan szoktassam levőlegényem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szoktassam levőlegényemet arról, hogy ha elkészítem 2 napra az ebédünket, akkor ne falja fel aznap este?

Figyelt kérdés
Komolyan idegesít. Megcsinálom a főtt/sült ebédet az elkövetkezendő 2 napra. Belekóstol, mondván, hogy olyan finom frissen. Eddig csak mosolyogtam rajta, és örültem, hogy ízlik neki ennyire. Viszont már átesett a ló másik oldalára: 10 percenként rájár, és annyi adagot eszik belőle, mint amennyi ebédre lenne elég. Bőven van más is itthon, felvágott amit veszek (vacsorára) állandóan megromlik, zsemlét, müzlit, gyümölcsöt, zöldséget, tojást veszek, hogy a reggeli és a vacsora is változatos legyen. Ennek ellenére amint kész vagyok a következő 2 napi ebéddel (erre este fél 8 körül van csak lehetőségem a munkám miatt), rögtön lecsap rá, kiszed magának 1 felnőtt adagot, csámcsogva, hangosan a villával kopácsolva megeszi, 20 perc elteltével (számoltam!) ismét kimegy a konyhába, és ugyancsak 1 rendes ebédnyi adagot kiszed a tányérjára és hangosan csámcsogva megeszi. Mondom neki ezt folyamatosan, hogy ez egyikünk családjában sem szokás, így nem tudunk spórolni stb, de az a válasza, hogy hadd egye azt ami jól esik neki, és max 55ezer helyett 60ezret költünk kajára, na bumm. Oké, hogy 200ezret keres, de én csak a rezsit keresem meg, most fogunk költözni másik albérletbe, húszaséveink elején járunk, nem hiszem, hogy megengedhetjük magunknak. Mondtam neki, hogy nem akarok főzni naponta 4 adagot, hogy kettő adagot rögtön este megegyen, de erre azt mondta, hogy max rendelünk kaját arra az egy napra. Mondta, hogy ő nem akar a kaján spórolni, nem kaviárt eszik, hanem csak 3 adag ebédet/nap... Ez csak szerintem kiakasztó? Tudom, hogyha gyerekeink lesznek (nincsenek tervben) aznap elfog fogyni egy 4 adagnyi ebéd, de most nem tartunk ott. Ha csinálok egy 2 napi ebédet kettőnknek 1500ft-nyi alapanyagból, akkor az lényegesen olcsóbb, mint a folyamatos rendelgetések. Ráadásul nem romlik meg a tej, felvágott, nem romlik meg a margarin, ha változatosabban enne. Ma ismét próbáltam meggyőzni erről, de esélytelen. Ti hogy látjátok ezt a problémát? Bennem van a hiba?
2015. jún. 16. 22:56
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:

Normál esetben annyit kell enni, amennyi energiát elhasználsz. Ez az életmódtól is függ, és némileg befolyásolják a nemek is, számít, ki milyen géneket örökölt (én és tesóm pl. inkább fogyásra vagyunk hajlamosak, anyukánk viszont könnyen hízik), számít, milyen az egyén anyagcseréje, meg persze a különböző élelmiszerekből nem ugyanannyi az igénye a szervezetnek.


Ha nincs még, szerezzetek be egy fagyasztót, és vásároljatok gazdaságosan, akkor kevesebb vész kárba.

2015. jún. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:

szia, en szakacs is vagyok , meg mérnök is, szal alapvetpen 2 gondot látok:


1. csak frissen készitve jó az étel, a pörkölt más dolog, vagy a lángoshoz bekészitett kefires teszta.


2. krumpli étel csk frissen, azonnal, mielőtt kihul.


3. hagyd el a messzesegbe az elkenyesztetett ferfi egyedet

2015. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
0%

en voltam az elozo hozaszolo.


Szal meg annyit, hogy a budapestiek szerint, minden videki kertjeben rofog 3 diszno, 30 tyuk, es amugy is olcsobb videken a napi tej, pekaru, mint Budapesten, szal tessek kihasznalni, unios tamogatas van ra, romaknak.

2015. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:

Ilyen mertekben nem jo sporolni az etelen, foleg nem ugy hogy a volegenyed jol keres. azzal ha havi 5 ezerrel tobbet koltotok a kajara nem fogjatok veszelyeztetni a sporolast, de igy azt fogod elerni hogy ha majd megunja a sporolast a kajan akkor a tudtod nelkul fog venni vagy rendelni stb. maganak azt amire kedve tamad, es az tobbe fog kerulni. fozz nagyobb adagot es orulj hogy szereti a foztodet. mennyivel rosszabb lenne ha hazamenne az anyjahoz enni mert te nem fozol eleg jot neki? ha fiad lesz tinikent nem adagolhatsz ki semmit. a ferjem es az occse amikor 15 es 17 evesek voltak es kezilabdaztak EGY EVESRE ketten megettek egy masfel kilos csirkebol porkoltet hozza a ket kilo lisztbol csinalt nokkedlit. masfel ora mulva az anyosom nekiallt palacsintat sutni amibol fejenkent bekaptak ugy 10-10 dbot.

meg mindig azt hissed hogy nagyevo a volegenyed?;-))))))

2015. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
64 es vagyok megint. Kerdezo, az lenne a fontosabb hogy ne v egyetek olyasmit amit aztan kidobtok, ui. EZ veti vissza a sporolast. ha a v olegenyed enyire igenyli a fott etelt akkor beszeljetek meg hogy rendben van ehet kedvere , tobbet fogsz fozni de akkor nem vesztek virslit stb. mert az ugyis a szemetbe kerul, hanem ezen a penzen inkabb nagyobb adagot fozol neki. lehet hogy igy megoldhato mindkettotok szamara a problema. van aki 2-3 alkalommal is kepes fott etelt enni (csaladi szokas kerdese is) es van aki foleg hideget eszik. probaljatok valami koztes megoldast talalni biztosan ossze lehet hozni.
2015. aug. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
Na jó jó, igényli a főtt ételt. Csak nem értem, hogy akkor miért nem áll oda a tűzhelyhez a vőlegény, és készít ő is főtt ételt. Miért a menyasszonyától várja ezt el, akinek tökéletesen elég lenne a napi egyszeri főtt étel. Napi három adag ebéd lehet, hogy igénye a pasinak, de a kérdezőnek nem. Akkor miért ő főzőcskézzen folyamatosan?
2015. aug. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
Nyílván nem az zavarja a kérdezőt, hogy mennyit eszik hanem az zavarja, hogy főznie kell. Azt szeretné a hölgy ha főz akkor tartson ki 2-3 napig de könyörgöm. 4 adag kaja? Ebédre megeszek 4 adag kaját vagy ha nem ebédre 1 nap alatt tuti 4x eszem minimum. Egyszerü a képlet. Most feltérképezted, hogy mennyi a párod fogyasztása többet kell főzni ennyi. Ha már ezt sajnálod tőle később nem tudom, hogy mi lesz.
2015. okt. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!