Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan szoktassam levőlegényem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szoktassam levőlegényemet arról, hogy ha elkészítem 2 napra az ebédünket, akkor ne falja fel aznap este?

Figyelt kérdés
Komolyan idegesít. Megcsinálom a főtt/sült ebédet az elkövetkezendő 2 napra. Belekóstol, mondván, hogy olyan finom frissen. Eddig csak mosolyogtam rajta, és örültem, hogy ízlik neki ennyire. Viszont már átesett a ló másik oldalára: 10 percenként rájár, és annyi adagot eszik belőle, mint amennyi ebédre lenne elég. Bőven van más is itthon, felvágott amit veszek (vacsorára) állandóan megromlik, zsemlét, müzlit, gyümölcsöt, zöldséget, tojást veszek, hogy a reggeli és a vacsora is változatos legyen. Ennek ellenére amint kész vagyok a következő 2 napi ebéddel (erre este fél 8 körül van csak lehetőségem a munkám miatt), rögtön lecsap rá, kiszed magának 1 felnőtt adagot, csámcsogva, hangosan a villával kopácsolva megeszi, 20 perc elteltével (számoltam!) ismét kimegy a konyhába, és ugyancsak 1 rendes ebédnyi adagot kiszed a tányérjára és hangosan csámcsogva megeszi. Mondom neki ezt folyamatosan, hogy ez egyikünk családjában sem szokás, így nem tudunk spórolni stb, de az a válasza, hogy hadd egye azt ami jól esik neki, és max 55ezer helyett 60ezret költünk kajára, na bumm. Oké, hogy 200ezret keres, de én csak a rezsit keresem meg, most fogunk költözni másik albérletbe, húszaséveink elején járunk, nem hiszem, hogy megengedhetjük magunknak. Mondtam neki, hogy nem akarok főzni naponta 4 adagot, hogy kettő adagot rögtön este megegyen, de erre azt mondta, hogy max rendelünk kaját arra az egy napra. Mondta, hogy ő nem akar a kaján spórolni, nem kaviárt eszik, hanem csak 3 adag ebédet/nap... Ez csak szerintem kiakasztó? Tudom, hogyha gyerekeink lesznek (nincsenek tervben) aznap elfog fogyni egy 4 adagnyi ebéd, de most nem tartunk ott. Ha csinálok egy 2 napi ebédet kettőnknek 1500ft-nyi alapanyagból, akkor az lényegesen olcsóbb, mint a folyamatos rendelgetések. Ráadásul nem romlik meg a tej, felvágott, nem romlik meg a margarin, ha változatosabban enne. Ma ismét próbáltam meggyőzni erről, de esélytelen. Ti hogy látjátok ezt a problémát? Bennem van a hiba?
2015. jún. 16. 22:56
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
43%

Qrva? Mert nem akarja, hogy a röfi felzabálja, amit több napra főz?


Bezzeg ha a nő zabálná fel a pasi tákolmányát, a nő lenne a szar.

2015. jún. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
100%

Huuu Kerdezo, akkor tolunk megorulnel!

Eleinte en is probaltam ezt, hogy fozok ket napra, de eselytelen. Mi reggelire/delelott esszuk a tojast (csak en megeszek 30tojast egy heten) pekarut, zoldseget, gyumolcsot stb, vacsorara pedig mindig fozok. Altalaban ez ugy jon ki, hogy egy adag vacsi+masnap ebed a baratomnak, amibol nagyritkan jut nekem is, tehat naponta fozok. Pedig altalaban megfozok egy kilo csirkemellet + 3-400gramm rizst.

Sajnos mi ilyenek vagyunk, rengeteget eszunk, ez van. Hozzáteszem, hogy mindketten sportolunk, en 160 centihez vagyok 50 kilo, o 180hoz 92. Szerintem fogadd el, hogy a parod ilyen, szerencsetlen hadd egyen mar akkor/azt amit akar.

Sporolj inkabb mason:) figyeld az akciokat, es ugy vasarolj, hogy mindent akkor, mikor akcios, es akkor maris belefer plusz parezer forint a kajalasba. Mi pl rengeteget sporolunk azon, hogy bar minosegi kajat veszunk (ahogy irtam, egy kilo csirkemell elfogy naponta), de cserebe nem veszunk ilyen dolgokat, hogy chips, csoki, meki stb.

En amugy megorulnek, ha barki meg akarna nekem szabni, hogy mennyit egyek:))

2015. jún. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
23%

# 34

te buta hulladék azért aki kemény fizikai munkát végez ahhoz kell ám az energia te genetikai fos

2015. jún. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
36%
Én meg nem lennék soha olyan ge€iláda, hogy amivel a párom szenved NEKEM is, azt azonnal befalom.
2015. jún. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
21%

jajj 71 úgy főznél te mint a kisangyal csak gyorsabban:,D csak enné valaki


te meg kérdező szaggassál az uradnak nokedlit pörkölthöz :,,,D egyenlőre a kapcsolatban ő az intelligensebb :D így jár ami jár.


Örülj hogy szereti meg dolgos srác, nem borítja a fejedre mert olyan a kedve :D

2015. jún. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
52%
Tehát ha nincs nője, éhen hal? Mert akkor egy szerencsétlen szar.
2015. jún. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
51%
Igen, a csávó az intelligensebb... annyi az önkontrollja, mint egy állatnak, ha előtte a kaja, addig tömi a fejét, míg ki nem durran.
2015. jún. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
60%

De hogy tudja a sok idióta: ezzel van a baj. Nem azért nincs nőtök, mert ocsmány a képetek, vagy nincs pénzetek.


Hanem mert rohadtok belülről. Mert annyira nem becsülitek a másik munkáját, hogy ne tömjétek be azonnal.

2015. jún. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
46%

"De hogy tudja a sok idióta: ezzel van a baj. Nem azért nincs nőtök, mert ocsmány a képetek, vagy nincs pénzetek.


Hanem mert rohadtok belülről. Mert annyira nem becsülitek a másik munkáját, hogy ne tömjétek be azonnal."


1 000 000 agysejtem veszett oda.

2015. jún. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen azokat a kommentelőknek, akik a pártomon állnak. Tisztázzunk valamit: vőlegényemtől nem sajnálok semmit, a karom tűzbe tenném érte. Viszont 50%-ban közösen vásárolunk, 50%-ban én megyek boltba. Neki veszünk olyanokat, amit ő szeret, én alapból csak zöldséget-gyümölcsöt eszek a főétkezésen kívül. Neki vesszük a vajkrémet, felvágottat, virslit, tejet, magvas zsemlét, sajtot, müzlit. Nincs arcom kivenni a kosárból ezeket a dolgokat, mondván, hogy "nem vesszük meg, úgysem eszed meg, majd a 6 étkezésedet fedezed a 4 adag főtt kajával, amit főzök ma". Miért lennék k.va? Miért lennék rossz ember, ha próbálok változatosságot vinni az étkezésébe? És mint tudjuk, a pénzt megfogni az élelmiszerrel lehet, mivel a lakbér, rezsi, egyéb kiadások fixek. Nem azt vallom, hogy száraz kenyéren, vízen éljen az ember spórolás címszóval, hanem tessék értelmes módon odafigyelni arra, hogy ha megvásárolunk a kedvéért x dolgot, akkor ne kelljen a kukába dobnom (sorozatosan ez történik, nem hiába akadtam ki). Az is megoldás lenne, ha megkérném, hogy ne vegyünk neki felvágottat, sajtot, virslit, vajkrémet, tejet, müzlit, de egyrészt az olyan, mintha a szájából húznám ki az ételt, másrészt meg akkor többször annyi ebédet kellene csinálnom, esetleg lefagyasztanom. Ebben csak az a baj, hogy rá sem néz semmilyen általam/általunk elkészített ételre, amit a mélyhűtőből szedek ki, mondván, hogy "az nem friss". Másfelől pedig albérletben lakunk, lakótársakkal, így van 1 polcunk a hűtőben, és egy fiókunk a mélyhűtőben.
2015. jún. 17. 08:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!