Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan szoktassam levőlegényem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szoktassam levőlegényemet arról, hogy ha elkészítem 2 napra az ebédünket, akkor ne falja fel aznap este?

Figyelt kérdés
Komolyan idegesít. Megcsinálom a főtt/sült ebédet az elkövetkezendő 2 napra. Belekóstol, mondván, hogy olyan finom frissen. Eddig csak mosolyogtam rajta, és örültem, hogy ízlik neki ennyire. Viszont már átesett a ló másik oldalára: 10 percenként rájár, és annyi adagot eszik belőle, mint amennyi ebédre lenne elég. Bőven van más is itthon, felvágott amit veszek (vacsorára) állandóan megromlik, zsemlét, müzlit, gyümölcsöt, zöldséget, tojást veszek, hogy a reggeli és a vacsora is változatos legyen. Ennek ellenére amint kész vagyok a következő 2 napi ebéddel (erre este fél 8 körül van csak lehetőségem a munkám miatt), rögtön lecsap rá, kiszed magának 1 felnőtt adagot, csámcsogva, hangosan a villával kopácsolva megeszi, 20 perc elteltével (számoltam!) ismét kimegy a konyhába, és ugyancsak 1 rendes ebédnyi adagot kiszed a tányérjára és hangosan csámcsogva megeszi. Mondom neki ezt folyamatosan, hogy ez egyikünk családjában sem szokás, így nem tudunk spórolni stb, de az a válasza, hogy hadd egye azt ami jól esik neki, és max 55ezer helyett 60ezret költünk kajára, na bumm. Oké, hogy 200ezret keres, de én csak a rezsit keresem meg, most fogunk költözni másik albérletbe, húszaséveink elején járunk, nem hiszem, hogy megengedhetjük magunknak. Mondtam neki, hogy nem akarok főzni naponta 4 adagot, hogy kettő adagot rögtön este megegyen, de erre azt mondta, hogy max rendelünk kaját arra az egy napra. Mondta, hogy ő nem akar a kaján spórolni, nem kaviárt eszik, hanem csak 3 adag ebédet/nap... Ez csak szerintem kiakasztó? Tudom, hogyha gyerekeink lesznek (nincsenek tervben) aznap elfog fogyni egy 4 adagnyi ebéd, de most nem tartunk ott. Ha csinálok egy 2 napi ebédet kettőnknek 1500ft-nyi alapanyagból, akkor az lényegesen olcsóbb, mint a folyamatos rendelgetések. Ráadásul nem romlik meg a tej, felvágott, nem romlik meg a margarin, ha változatosabban enne. Ma ismét próbáltam meggyőzni erről, de esélytelen. Ti hogy látjátok ezt a problémát? Bennem van a hiba?
2015. jún. 16. 22:56
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:
És azokat a kommentelőket sem értem, akik elküldtek engem melegebb éghajlatra, mikor megtudták, hogy kicsit többet keresek, mint a rezsink (50-55 ezer, mert 4 órázok naponta, hétvégén 10 órázok), plusz az ösztöndíjam. Ez csak pár hónapig lesz így, azután én is keresni fogok rendesen, mint a párom. Nálunk a pénzzel sosem volt probléma olyan téren, hogy ki mennyit keres. Közös kasszánk van, nem is azért akadtam ki, mert a fogamhoz vertem a garast, hogy jaj de drágán eszik a párom, sajnálok tőle pár forintot stb. NEM! Szájhúzásom oka csupán az,hogy amit megkíván a boltban azt megvesszük (természetesen), de sajnos ki is dobom egy idő után, mikor már büdösödik, penészesedik. Mélyhűteni nem tudom, mert nem eszi meg, és helyünk sincsen, több emberrel kell osztoznunk a hűtőn, még egy hűtő pedig nem fér el ebben a kis lakásban. Mivel az általa kívánt és vett/kért élelmiszerek sorsa a kuka, ezért ez pénzkidobás, így nem tudunk spórolni. Spórolni úgy tudnánk, ha nem kellene naponta beindítanom a sütőt, gáztűzhelyet 1-2 órára, hanem az előre lefőzött ebédet 2 napig esszük ebédre, és a többi étkezésére vett élelmiszerekből eszik, nem pedig a kukába rakom. Sokan mondták, hogy kicsinyes idióta vagyok, hogy az ételen spórolok. Ha nem azon, akkor min spóroljak??? Nem tudom ki hogy viselné azt, ha sorozatosan ki kellene dobnia a 350ft-os már penészes vajkrémet, a nyúlós büdös sajtos virslit. Én higgyétek el, nem vennék ilyet, de ha kéri, ha kívánja...
2015. jún. 17. 09:03
 42/67 A kérdező kommentje:
Na meg az a komment, hogy reméli kinyírom magam, senkiházi szar? És hogy csak arra vagyok jó, hogy seggbe *****? Milyen alapon? Egyáltalán nem értem miért rossz az elképzelésem, hogy előre főzök 2 napi kaját, megvesszük mindkettőnk által szeretett dolgokat, csupán arra kértem őt, hogy ne tűnjön el az egy napi adag ebédünk rögtön aznap este/éjjel, és hogy a kuka helyett egye ő azokat a dolgokat, amit az ő kérésére vettünk meg. Az a pénzszórás, ha a kukába dobjuk az ennivalót, vagy ti nem így gondoljátok? Egyedül csak számomra visszataszító a tudat, hogy amit veszek/veszünk élelmiszer a kukában fogja végezni? Ezek szerint velem van a baj, hogy nem rakom vissza a párom által kért és szeretett élelmiszereket a polcra, mikor közös vásárlásnál ő a kosárba rak, vagy nem veszem meg azokat a dolgokat, amiket mondd nekem, mikor egyedül megyek boltba.
2015. jún. 17. 09:13
 43/67 anonim ***** válasza:
100%

Most le leszek pontozva de szerintem nem benned van a hiba kérdező hanem egyszerűen más az értékrendetek.


Én se szeretem ha befalja a párom az előre megfőzött kaját, mert a fagyóból elővetett már ő se eszi meg. (a napokban dobtam ki tavalyi lecsót, mert meguntam, hogy fogja a helyet, én nem eszem, csak miatta csináltam, de fagyasztva már nem kéri, egyszerre pedig nem eszik meg egy adagnál többet)


De ő nem nyavalyog azon, hogy csak a friss jó neki illetve mivel irodai munkát végez nem fizikait, ezért nem is igényli a bő vacsorát. Müzlit reggelizik, szendvicset tízóraira csomagolok, főtt ételt ebédel, uzsonnára gyümölcsöt eszik általában vagy hazaérve joghurtot, estére pedig vagy szendvics vagy a friss kajából egy féladagot, mert éhesnek éhes, de nem farkaséhes. Soha nem eszik meg egy teljes adagot estére. A hétre való ebédet én általában hétfőn vagy vasárnap 2-3 órát rááldozva csinálom meg. Egyszerre 2-3 féle húst, vagy húsos ételt és azok vannak variálva a héten, hogy ne mindennap ugyanazt vigye, mert péntekre mivel csak délután 2-ig van, ezért csak szendvicset visz és hazaérve friss ebédet készítek vagy kivételesen gyorsétterem megyünk vagy gyros vagy pizza a menü, mert néha kell egy kis élvezet is. A köretet meg néha frissen csinálom előző este, az max 10-15 perc. Sokszor helyettesítem a rendes húst magas hústartalmú virslivel, eddig nem panaszkodott miatta és ezzel lehet spórolni. Illetve én bizony kiveszem a kosárból az olyan úri dolgokat, mint vajkrém, egyéb marhaság csak úgy, felvágott ha tudom, hogy úgyse eszi meg. Főleg mivel ugyan közös kasszán vagyunk, és én fele annyit keresek diákmeló plusz ösztöndíjjal, mint ő, de enyém a háztartás nagyobbik fele és minden ezzel kapcsolatos költséget plusz a kaját én fizetem. Övé a bérleti díj plusz rezsi. Azonkívül mindenki a saját hülyeségeit saját pénzből fizeti, úgymint telefonszámla, diákhitel neki, ruhák, pipere (mondjuk ebből néha én veszem neki a dolgait, mint tusfürdő, stift, sampon). Kiszámolva a bérleti plusz rezsi 10-20 ezerrel több, mint az én teljes bevételem évszaktól függően, így arányaiban neki több marad a zsebében ha a számlákat tekintjük.


Na de visszatérve a kezdő gondolatra sose sajnáltam tőle az ételt, de vele meglehetett beszélni, hogy először is éhesen nem megyünk vásárolni. Csak azt vesszük meg, amit tényleg meg fogunk enni, pocsékolni nem fogunk, főleg nem rendszeresen. (igen, előfordult már, hogy elfelejtettük, hogy még van paradicsom a hűtőben és dobhattuk ki, de szerencsére ilyen csak szökőévente van.) Plusz nem eszünk élvezetből. Mert ha csak nem fizikai munkás a párod kétszer enni estére csak azért, mert finom az erősen élvezeti evés. Nem kezdett el hízni? Illetve ne vegyél márkákat, sok esetben a saját márkás sokkal olcsóbb és sokkal finomabb is, mint a 10-szer annyiba kerülő márkás.

2015. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább vásárlás közben mondd meg neki, hogy szívem, ezt úgysem eszed meg, emlékszel, múltkor is kidobtuk, biztos, hogy megvegyük?

De igazából nem is értem, a párod nem dolgozik? Ott is csak főtt kaját eszik?

Nálunk a barátom reggelizik-tízóraizik zsemlét, meg amit pluszban enni szeretne, majd ebédel főtt kaját, majd hazaér, és akkor szintén főtt kaját eszünk.

Esetleg az lenne még jó megoldás, hogy egy hétre előre vásároltok, megveszitek a felvágottat, stb, amit a párod szeretne, és egy hét alatt csak elfogy.

Vagy ennek pont az ellentéte, hogy reggel munkába menet megveszi amit kíván reggelire.

Nézd, nálam az étkezés nagyon fontos dolog, nem tűrném el, hogy bárki megmondja mit/mennyit egyek. De emellett az nem hinném, hogy bárkit zavarna, ha vásárlás közben elmondanád, hogy most nem veszünk, múlt héten is kidobtam, meg előző héten is kidobtam.

2015. jún. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,jól le lettél oltva,de amúgy neked van igazad.A kaja drága,az élet értelme nem az evés hogy naponta kilószámra toljuk be az ételt az arcunkba.Szerencsére ilyen pasim még nem volt,aki nem tudott mértéket tartani az evésben.Vagy ha szeretett enni,meg is főzte magának,szerencsére mindegyik tudott főzni.Egyik rokonomnál van ez : az összes pénz a kajára megy el,mert a pasi mindent feleszik amit otthon talál.A helyedben észhez téríteném : nem olyan sok pénz havonta ami nektek van,ha belerakja a felvágottat,ezt azt a kosárba,szépen kiveszed és megmondod neki hogy itt és most vége a pazarlásnak,nem fogod kidobálni otthon a kaját.Azt fogja enni amit te csinálsz.És ha megeszi egyszerre az összeset,akkor oldja meg hogy mit kajál utána.
2015. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezõ mi lenne ha nem fõznél v csak ritkàbban? Õ szokott fõzni?
2015. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:

Kérdező, a sok ökör mellett elsiklottál egy kérdés fölött, de akkor leírom és részletezem.

Mit dolgozik a párod? Milyen életmódot folytat? Mennyit mozog? Mennyire stresszes.

Nagyobb igénybevétel esetén több az energia pótlási igénye a szervezetnek. Plusz általában a férfiak többet esznek, mint a nők. Ha én többet mozgok, többet is kívánok enni, ha kevesebbet mozgok, kevésbé vagyok éhes. Ha valaki fizikai munkát végez, jobban megéhezik, mint aki íróasztal mellett ül. Szóval mi a helyzet nálatok?

2015. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
Egyébként fagyasztótok nincs? Nagyon sok ételt le lehet fagyasztani, és jóval tovább eláll, mint nem fagyasztva (nem csak a mireliteket), mi szinte mindent fagyasztunk, amit nem rövid időn belül használunk fel és nem állna el egy hétnél tovább.
2015. jún. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
Állítsd be főzni. Heti 7 nap dolgozol, gondolom ő meg lehúzza a kis 40 óráját, aztán fáradt. Pedig aztán bőven ráérne főzni.
2015. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 A kérdező kommentje:
51-es válaszoló: programozóként dolgozik. Tud és néha szokott is a munkahelyén kifőzdében enni, de épp a spórolás miatt szeretném, ha az általam/általunk készített ebédet enné. Ő is szokott segíteni főzni, de mivel nekem több a szabadidőm, nagyrészt én főzök (szeretek is), és vásárlás is gyakran rám marad. Mikor vásárlás közben mondom neki, hogy ne vegyük meg akkor, ha nem eszed meg és kuka lesz a vége, akkor azt mondja, hogy de, megeszi. Aztán ugye mégsem így történik.
2015. jún. 17. 12:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!