Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan szoktassam levőlegényem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szoktassam levőlegényemet arról, hogy ha elkészítem 2 napra az ebédünket, akkor ne falja fel aznap este?

Figyelt kérdés
Komolyan idegesít. Megcsinálom a főtt/sült ebédet az elkövetkezendő 2 napra. Belekóstol, mondván, hogy olyan finom frissen. Eddig csak mosolyogtam rajta, és örültem, hogy ízlik neki ennyire. Viszont már átesett a ló másik oldalára: 10 percenként rájár, és annyi adagot eszik belőle, mint amennyi ebédre lenne elég. Bőven van más is itthon, felvágott amit veszek (vacsorára) állandóan megromlik, zsemlét, müzlit, gyümölcsöt, zöldséget, tojást veszek, hogy a reggeli és a vacsora is változatos legyen. Ennek ellenére amint kész vagyok a következő 2 napi ebéddel (erre este fél 8 körül van csak lehetőségem a munkám miatt), rögtön lecsap rá, kiszed magának 1 felnőtt adagot, csámcsogva, hangosan a villával kopácsolva megeszi, 20 perc elteltével (számoltam!) ismét kimegy a konyhába, és ugyancsak 1 rendes ebédnyi adagot kiszed a tányérjára és hangosan csámcsogva megeszi. Mondom neki ezt folyamatosan, hogy ez egyikünk családjában sem szokás, így nem tudunk spórolni stb, de az a válasza, hogy hadd egye azt ami jól esik neki, és max 55ezer helyett 60ezret költünk kajára, na bumm. Oké, hogy 200ezret keres, de én csak a rezsit keresem meg, most fogunk költözni másik albérletbe, húszaséveink elején járunk, nem hiszem, hogy megengedhetjük magunknak. Mondtam neki, hogy nem akarok főzni naponta 4 adagot, hogy kettő adagot rögtön este megegyen, de erre azt mondta, hogy max rendelünk kaját arra az egy napra. Mondta, hogy ő nem akar a kaján spórolni, nem kaviárt eszik, hanem csak 3 adag ebédet/nap... Ez csak szerintem kiakasztó? Tudom, hogyha gyerekeink lesznek (nincsenek tervben) aznap elfog fogyni egy 4 adagnyi ebéd, de most nem tartunk ott. Ha csinálok egy 2 napi ebédet kettőnknek 1500ft-nyi alapanyagból, akkor az lényegesen olcsóbb, mint a folyamatos rendelgetések. Ráadásul nem romlik meg a tej, felvágott, nem romlik meg a margarin, ha változatosabban enne. Ma ismét próbáltam meggyőzni erről, de esélytelen. Ti hogy látjátok ezt a problémát? Bennem van a hiba?
2015. jún. 16. 22:56
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
49%
Csajszi, az itteni reakcióidból ítélve veled nem az anyagiakkal van gond, hanem a viselkedéseddel és a hozzáállásoddal. Mi van, ha neki nem volt jó az a szokás, hogy este nem ehetett főtt ételt a szülői házban?
2015. jún. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűleg a párod csak azért alkalmazkodott eddig a családja szokásaihoz, mert velük élt. Most a saját lábatokon álltok, és a saját szabályaitokat alakítjátok. Fogadd el (mást nem tudsz tenni), hogy ő szeret naponta 2x főtt ételt enni. Tényleg nem szép dolog megpróbálni valakit átszoktatni a saját életviteledre, csak mert azt tartod normálisnak. A párod azt eszi, amit szeret, és annyit, amennyire étvágya van (ez utóbbi valószínűleg korábban is ugyanannyi volt). Ha nem akarsz annyit főzni, kínálj neki más alternatívákat. Lehet nem hozza lázba a felvágott, müzli, amit veszel. Részt szokott venni a bevásárlásban? Mert ha igen, akkor tegyen be a kosárba olyasmit, amit ő választ, és meg akarja enni. Másik megoldás, hogy sokkal nagyobb adagokat főzöl, és ételtartóban lefagyasztod adagonként az egészet (kivéve az aznapit). Így csak egyszer kell "elszenvedned", hogy friss állapotában hozzálásson a vőlegényed, és marad másik 6-8-10 adag, amit bármikor előhúzhattok. Ha 2-3 naponta főzöl, és lefagyasztasz pár adagot, mindig lesz néhányféle étel a fagyasztóban, és mivel nem érzi az illatát, nem kap kedvet hozzá, nagyobb eséllyel ragadja meg a felvágottat, amit választott. Olyasmire viszont nem fogod tudni rászoktatni (és nem is kellene), amit nem szeret. Lehet, hogy spóroltok, de nem igazán van értelme úgy élni, hogy megfosztod magatokat az ilyen egyszerűbb örömöktől, csak azért, hogy egy picivel hamarabb elérjétek egy célotokat. Könnyen tönkremegy egy kapcsolat, ha ilyesmiben sem tudtok engedményeket tenni egymásnak, és akkor hiába gyűlt össze a pénz a lakásra/esküvőre/családra, ha már nem egymással akarjátok ezeket megvalósítani. Te ilyen egyszerűen örömet tudsz okozni a párodnak, ez inkább jó dolog, aminek örülnöd kellene.
2015. jún. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
70%
Eszembe jut egy rokon házaspár: a nő lelkesen és büszkén mesélte, hogy a férje mekkora adagokat eszik meg a főztjéből. Nem panaszkodva, nem dorgálva, hanem szeretettel. VAlószínűleg ezért (is) vannak együtt már 50 éve...
2015. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
73%
Az egészet elolvasva, vicces az, hogy tudod és állításod szerint szinte MINDIG megromlik a felvágott, de azért megveszed, biztos ami biztos, ergo te pazarlód a pénzt sokkal inkább, és amit elpazarolsz máris megspórolhatnád.
2015. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
70%

Kristálygömböm szerint a következő sors vár rád:

Szépen elpapucsosítod a párodat, "beidomítod" olyanra, amilyenre te szeretnéd (vagyis amiről azt gondolod, hogy te szeretnéd, mert valójában a családi minták meg a megmagyarázhatatlan sztereotípiák irányítják a viselkedésed), aztán mikor meglesz a megálmodott élet, saját lakás, két gyerek, akkor elkezdesz feszengeni, hogy mintha valami hiányozna... a párod nem elég férfias, nem érzed magad nőnek, stb. stb. stb. Talán akkor majd elgondolkodsz azon, hogy "mit csináltam rosszul?". Akkor majd talán eszedbe jut, hogy vehettél volna esetleg kevesebb felvágottat, és főzhettél volna két adaggal többet.

2015. jún. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
52%

Én nem pont úgy látom, ahogyan a többi válaszoló...

Szerintem is praktikusabb lenne a te módszered, mert amit szeretnél az nem egyenlő a kaja szájból való kinézésével és kaján nagyban spórolással..


De azzal szembe kell nézni, hogy nem teheti és eheti az ember mindig azt, amit akar, ha szeretne kicsit több pénzt megtakarítani, és így előrébb jutni. Felnőttek ezt be tudják látni. Most pl ha a pasija nem lenne hajlandó házi kaját enni, csak rendeltet, akkor is leharapnátok a kérdező fejét, hogy "jajj micsoda piccs a kaján spórol?"


az meg egyenesen undorító, hogy elkezditek osztani, mikor kiderül, hogy kevesebbet keres, mert még tanul, és így mit szól bele abba, hogy megzabálja a párja rögtön amit ő főzött...


Kérdező, nem nagyon tudsz mit csinálni, szépen lehet csak ezt mondani, és ennyi.. :/ Tényleg magyarázd el, hogy amúgy jobban kijönnétek. Egyébként ki tudja, hátha csak átmeneti dolog ez nála hirtelen, és megunja a folyton főttet egy idő után.. Sok értelmeset nem tudok tanácsolni a megbeszélésen kívül.



Ja igen, még annyi, hogy nyugodtan leszavazhattok, jó érzés a pirosat nyomkodni :D Úgy veszem észre, hogy gyakran ha a kérdéseknél összegyűlnek az egyik oldalon lévők, a másik oldalnak igazat adók nem mernek válaszolni. Ki tudja, ha pont máskor írod ki a kérdést, pont ellentétes arányban kapod a véleményeket :D (Pl ha a családi kapcsolatok kategóriába írod ki, ott meg valszeg még értelmes tanácsok is lennének :D)

2015. jún. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
69%
Még annyi, hogy esetleg bevonhatnád a párodat is a főzésbe, ha ő is dolgozik vele, hátha kicsit másképp élnéd meg :)
2015. jún. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
97%
# 28: Háziasszonyként mondom: lehet úgy főzni, hogy kevesebbe kerüljön, mint a felvágott. Történetesen minél nagyobb adagokat főzök, annál gazdaságosabb... Szóval a spórolás ebben az esetben nem helytálló indok. Inkább a "nálunk ez a szokás", meg az "én szeretném eldönteni, hogyan étkezzünk" szempontokat látom.
2015. jún. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként pedig megfigyelhető, hogy az ennyire kicsinyes emberek, akik pl az ételen problémáznak, gyakran nemhogy előre lépkednének, hanem valahogy elintézi az élet, hogy máshol vonja el a pénzt. Gattyán György mondta (leggazdagabb magyar állampolgár jelenleg), hogy az életbe be kell fektetni pénzt, ahhoz, hogy visszafelé is jöjjön a jutalom.
2015. jún. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
35%

Fúj, én utálom az ilyen rájárós zabálós disznókat.


Mi lenne, ha nem főznél? Már nem lenne ekkora étvágya.

2015. jún. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!