Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik azt sokan, hogy akinek nem volt kapcsolata annak mindent bekell pótolnia, fogalma sincs semmiről, kamasz, tini szintjén áll?

Figyelt kérdés
Nagyon felszínes buta embereknek tartom az ilyeneket, mert ez előítélet és szerintem a legbutább emberek előítélesek, mert fogalmuk sincs arról, hogy ki ő, hogy alakult az élete, milyen személyiségű. Miért kell egy kalap alá venni az ilyen embereket? Arra miért nem lehet gondolni, hogy esetleg válogatós és monogám beállítottságú?
2017. jan. 26. 11:28
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
74%

"Azért szajkózzák a tapasztalat fontosságát, mert a legtöbben szinte bárkivel összejönnek"

Mondom, hogy olyan vagy, mint akik ellen harcolsz. Mi ez, ha nem előítélet azokkal szemben, akik szerint fontos a tapasztalat? Te meg őket nézed le. És rögtön iderittyentesz nekünk egy társadalomkritikát is, te minden titkok tudója, hogy aki más véleményen van mint te, az még a világ állapota miatt is szégyellje magát.

Nem úgy fogod megtalálni életed szerelmét, hogy próbálsz minket meggyőzni. Fogadd el, hogy mások máshogy látják a dolgokat, ha hiszel az igazadban akkor szrd le. Ha a leendő barátnődnek kettővel több kapcsolata lesz, mint neked, akkor őt is le fogod nézni és kioktatod a válásokról és a világ szeretetlenségéről? Remélem nem. Az előítéletek felszámolását önmagadban kezdd.

(sorry ha megint kétszer megy el, vmi van az oldallal)

2017. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Félre értitek amiket írtam nem nézlek le titeket én csak azt a megvetést nem szeretem, hogyha szűz pasiról van szó akkor másként kell hozzáállni, mintha nem is ember lenne. Azért nem kezdeni vele úgy, hogy tetszene nektek csak nem volt még senkije, azt elég szánalmasnak tartom. Persze tisztelet a kivételnek, mert nem mindenki ilyen csak engem zavar, mert olyanokat mondanak amik nem is jellemzőek rám.

Tisztába vagyok, hogy nem létezik tökéletes nem mesébe vagyunk, ahol a hercegnőmet keresem, az a lány is ugyanolyan tökéletlen lesz, mint én. Na de én úgy érzem érezni kell azt a pluszt a másikban, hogy tudjam őt szeretni. Engem nem zavarna, ha több kapcsolata volt előttem, mert én nem úgy állok a témához, hogy különbséget teszek kezdő és tapasztalt között, mint itt sokan. A személyiség dönt nem az előélete, azt hogy hogyan élt az nem rám tartozik csak az, hogy milyen most. Ezért se tudok egyetérteni a tapasztalat fontosságával egyrészt az már a múlt a jelen a fontos másrészt senki se egyforma mindenki más szeret, mindenkinek megvan a saját hibája, pozitívuma, összekell csiszolódni az elején. Tudom, hogy fura ezt úgy mondani, hogy nem volt még barátnőm, de azért úgy érzem lehet ettől még véleményem.

Előző amiről beszélsz az féltekenység. Szerintem akkoribban még tini voltál nem volt nagyon önbizalmad és mikor másokkal barátkozott azt hitted, hogy kevesebbet érsz és esetleg megcsal. Én is hasonló voltam tini koromban az önbizalmam a béka segge alatt volt kevésnek éreztem magam, de ennek már vége van, felnőttem sokkalta komolyabban fogok fel mindent és ezzel a témával is így vagyok, mint ahogy leírtam. Felesleges a másikra féltékeny lenni, mert a féltékenység bevonzza a legrosszabb dolgokat én szerencsére bizakodó vagyok elég könnyen bízok emberekben és merek teljesen egyenes és őszinte lenni még az ismerkedés elején is.

2017. jan. 26. 14:50
 33/38 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen felesleges tovább reagálni a kérdésre.


Ez játszódik le:


Ezért meg ezért meg ezért számítasz tapasztalatlannak


De ez nem így van, ezeket mind tudom


De attól, hogy tudod, kivitelezni nem fog menni egyből


De én ezt tudom és ezért menni fog, nem kell lenézni


Miért vádaskodsz, nem néz le senki attól, hogy kevesebbet tapasztaltál


Nem is ezt mondom, csak sokan néznek le.


Pf.


Teljesen reménytelen a kérdező. Majd 10 év múlva gondolkozz el újra ezeken a válaszokon.

2017. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
79%

Ostoba gondolat menet ha valaki azt hiszi elméletben mindent tud a párkapcsolatról azt gyakorlatban is tudja kamatoztatni.

Pedig nem. Vannak olyan szituációk amikor igen is jól jön, hogy tapasztalatokat szereztél az exektől.

Egy tapasztalt ember tudja milyen mikor minden összedőlni látszik, de jobb esetben nem feladja hanem igenis harcol. Míg a tapasztalatlan az első komoly problémánál kilép a kapcsolatból mert NEM tudja kezelni.

"Nem vagyok az a fajta típus, hogy a saját vágyaira átbaxa a másikat és kihasználja" attól, hogy sokunknak vannak exei az nem azt jelenti, hogy itt át lett baxva az egyik fél.

Ahhoz, hogy megtaláld az igazit ahhoz pár pofára esést át kell élni.

A válaszaidból lerí, hogy éretlen vagy, egy idealizált dolgot kergetsz.

Lehet itt okoskodni, de a legtöbb tapasztalatlan férfi nem tud közeledni a nőköz. Ha lehetett volna akkor miért nem lett?

Mindennek oka van.

Egy barátom pár évvel idősebb, mint te, intelligens stb tini korában volt 1 kapcsolata és azóta semmi. Ő is mindent tud elméletben, de gyakorlatilag semmit.

Láttam milyen amikor próbálkozik egy lánynál, interneten minden szép és jó volt, de mire oda került a sor leblokkolt. Mert ő is ezt a véleményt nyomja, mint amit te is kérdező!

2017. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
2017. jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


Én reménytelennek látom a helyzetet.


Tudod, az a baj, hogy miután mi, akik szerint fontos tapasztalatokat lehet szerezni egy-egy szakítással végződő kapcsolatból is, mi mind voltunk teljesen tapasztalatlanok. Láttuk, átéltük, éreztük milyen. És most már tapasztalatokkal a tarsolyunkban egy másik perspektívából IS látjuk a dolgokat, te viszont még nem. Ezért nem is tudjuk neked elmagyarázni, mi a lényeg - és valljuk be őszintén, a részünkről sokkal kevesebb előítélet és ítélkezés történt, mint a tiedről.


Sosem állítottam, hogy a tapasztalt jó és a tapasztalatlan rossz. Azt állítottam, hogy fontos fejlődési folyamatokon lehet átmenni tapasztalati úton, amik később segítenek a hibák kiküszöbölésében vagy gyorsabb megjavításában.


Nem hiszem, hogy azzal lennék vádolható, hogy nem érzem a dolog mélységét, miközben 7 éve élek harmonikus kapcsolatban és vagyok szerelmes a mai napig is a páromba. De ennyi időbe sok minden belefért, sok mindent megéltünk együtt az örömtől kezdve a gyászon, betegségeken, eltérő vágyakon keresztül egymás és magunk megismeréséig.


Nagyon helyes, hogy nem jössz össze olyannal, akivel nem érzed azt, hogy igazán jó lenne. Vitán felül ez egy helyes alapvetés.


"A személyiség dönt nem az előélete, azt hogy hogyan élt az nem rám tartozik csak az, hogy milyen most."


Valóban. De a jelenlegi személyiségbe - ha tetszik, ha nem - beépült minden eddigi tapasztalat, legyen jó vagy rossz, csecsemőkortól (vagy magzati kortól) az elmúlt tizedmásodpercig. A jelenlegi személyiség még teória szintjén sem függetleníthető a múltbeli történésektől.


"Én is hasonló voltam tini koromban az önbizalmam a béka segge alatt volt kevésnek éreztem magam, de ennek már vége van, "


Nos, a válaszaid alapján nincs vége. Ha nem tűnt volna fel, egyetlen válaszadó se minősített, egyetlen becsmérlő szó nem esett a szűz pasikról. A TE fejedben kapcsolt át egyszer csak a "ti szemetekben én értéktelen vagyok" kapcsoló, nem a mienkben!!!

2017. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat.


De elgondolkoztam, ha valakinek 15 évesen vagy 30 évesen van az első kapcsolata, ugyanúgy fog viselkedni? Nyilván a 30 évesnek már van élettapasztalata. Annak is számítania kell valamicskét.

2017. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
63%

Nem olvastam a válaszokat, elnézést, ha ismétlek.


Olyanként írok, aki volt és van ilyen szituban. Kamaszfejjel nőként kimaradtak ezek a kapcsolati próbálkozások. Nem volt pasizgatás, gyerekes "járunk", mikor nagy dolog a kézenfogva séta, és kimaradt annak is a megtapasztalása, hogy hogyan kerülünk közelebb máshoz, vagy hogyan vészeljük át a szakítást.

Felnőtt fejjel huszonévesen igenis hátrányból indultam, méghozzá baromi nagyból. Nem tudtam értelmezni megfelelően a flörtölést, ezáltal jól reagálni sem, baromira kihasználtak. Első komoly kapcsolatomban olyan hibákat vétettem, hogy szerintem a 15 éves húgom is simán kioktatott volna, hogy hülye vagyok... Igen, nagyjából pont azokat, amiket más megtanul kamaszként. Hogy hogyan kell viselkedni a másikkal.

Bizonyos helyzetekben a mai napig magamon viselem a nyomát, és bizony van, hogy a kedvesem kiakad rajta, pedig aztán birkatürelmű ember, ha rólam van szó, és minden defektemmel együtt elfogadott.


Szóval, saját tapasztalatból azt mondom, hogy igaza van annak, aki ezt hiszi. Abban, hogy mindent be kellett-kell pótolnom, hogy fogalmam sem volt semmiről, és igen, abban is, hogy érzelmileg egy kamasz szintjén álltam.


És nem arról van szó, hogy elcs.szett alak lennék, egyszerűen az általad emlegetett válogatós és monogám típusba tartozom. Meg volt egy szigorú anyám mellé, aki kamaszfejjel is erősen fogott.

2017. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!