Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik azt sokan, hogy akinek nem volt kapcsolata annak mindent bekell pótolnia, fogalma sincs semmiről, kamasz, tini szintjén áll?

Figyelt kérdés
Nagyon felszínes buta embereknek tartom az ilyeneket, mert ez előítélet és szerintem a legbutább emberek előítélesek, mert fogalmuk sincs arról, hogy ki ő, hogy alakult az élete, milyen személyiségű. Miért kell egy kalap alá venni az ilyen embereket? Arra miért nem lehet gondolni, hogy esetleg válogatós és monogám beállítottságú?
2017. jan. 26. 11:28
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Általánosítás megint megy ezerrel. Hiába jössz a történeteiddel én akkor is a belátásaim szerint cselekedtem. Nem vagyok az a fajta típus, hogy a saját vágyaira átbaxa a másikat és kihasználja lehet mostanában furcsa, de én nem ilyen vagyok. Nekem nem lett volna gusztusom azokkal a lányokkal összejönni akikkel lehetett volna valami. Most emiatt nem érzem azt, hogy levagyok maradva. És nagyon egy felszínes állítás az, hogy a tapasztalt a jó a tapasztalatlan a rossz. Az a baj, hogy nem látok a válaszodban semmilyen mélységet csak általánosítást. Ezt nem rossz indulatból írom csak azt látom, hogy sokan felszínesen ítélkeznek, általánosítanak, de a dolog mélységét azt nem veszik figyelembe.
2017. jan. 26. 12:36
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túldimenzionálod a dolgot. Senki nem állította, hogy a tapasztalatlan alapból rossz, hiszen mindenki úgy kezdte.

Én a magam részéről azt állítom, hogy az a jó, ha mindenki hozzá hasonlót keresgél, mert a tapasztaltabb fél számára nagyon megterhelő egy tapasztalatlan partnerrel lenni. Te jössz azzal, hogy a szeretet így meg úgy, akkor ha valakit tényleg szeretsz, akkor nem akarhatsz neki rosszat... ez is hozzá tartozik a szeretethez!

2017. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
90%

Én meg azt látom, hogyha annyira értenél a nőkhöz, mint gondolod, már rég lett volna akárcsak egy olyan nő is, akiben kölcsönösen meglátjátok az értéket egymásban.


Egy kapcsolatot sem tudsz összehozni, de azt hiszed meg tudnád tartani évekig? Nevetséges komolyan.


A másik kérdésedben tapasztalatra voltál kíváncsi. Én leírtam. Egy rakás szűz haverom van, mind azt hiszi, amit te. Hogy ők a tökéletesek csak mások ezt nem látják, mert hülyék. Változni nem akarnak.



Pár éve jártam szűz 28 éves férfival fél évet. Kész csőd volt azok miatt, amiket itt mindenki írt. A hozzáállásod tipikusan tini hozzáállás, mert kapcsolatok(bizonyos ingerek, tapasztalatok) híjján a személyiséged nem fejlődik.

2017. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azt hiszem ideje volna átültetni az elméletet a gyakorlatba. Szedj fel egy lányt, és bizonyítsd ország világ előtt, hogy igazad van! Senki nem tart vissza, sőt szurkolunk! De ne próbáld bemagyarázni az itteni hozzászólóknak, hogy nincsen igazuk, hiszen pont amiatt jöttél ide panaszkodni, mert eleged van a megmondóemberekből. Most pont olyan vagy, mint akik ellen küzdesz. Nem mindegy, hogy mások mit hisznek? Menj és légy boldog!
2017. jan. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azt hiszem ideje volna átültetni az elméletet a gyakorlatba. Szedj fel egy lányt, és bizonyítsd ország világ előtt, hogy igazad van! Senki nem tart vissza, sőt szurkolunk! De ne próbáld bemagyarázni az itteni hozzászólóknak, hogy nincsen igazuk, hiszen pont amiatt jöttél ide panaszkodni, mert eleged van a megmondóemberekből. Most pont olyan vagy, mint akik ellen küzdesz. Nem mindegy, hogy mások mit hisznek? Menj és légy boldog! Hiszen úgyis nálad van a boldogság kulcsa.
2017. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Épp a válaszaid bizonyítják, hogy éretlen vagy egy párkapcsolatra, hiszen nem fogadsz el semmilyen ellenvéleményt, érvet, csak a saját elképzeléseidet szajkózod. Egy esetleges kapcsolatban napi szinten fordul elő, hogy a párod más véleményen van, mint te, és ha akkor is így kezeled, akkor az kapcsolat nem lesz hosszú életű. Az pedig téves elképzelés, hogy máshogy működnél valakivel, akit szeretsz. Az ember konfliktuskezelési stratégiája adott, minden kapcsolatban ugyanúgy működünk. Lehet, hogy a kezdeti rózsaszín ködös időszakban átmenetileg visszafognád magad, de idővel biztosan kibukna az alapvető személyiséged. Persze ezt nem tudhatod, hiszen nincs tapasztalatod...
2017. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Én a 12-essel értek egyet. Amikor elkezdtem főzni tanulni, azt gondoltam, csak elhivatottság, kreativitás meg egy jó recept kell hozzá, mert hát mi más kéne, nem? Hadd ne mondjam, egyik-másik étel milyen tragédia lett. Ha te azt képzeled, hogy értesz valamihez, amit sosem próbáltál, akkor te vagy a buta.
2017. jan. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Azért nem tudom nagyon elfogadni az ellenvéleményt, mert tele van megvetéssel, előítéletekkel és azt éreztitek velem, hogy kevesebbet érek, mert nem volt még kapcsolatom. Fentebb leírtam, hogy összetudtam volna szedni egy két párkapcsolatot, de nem akartam, mert nem tetszett az a lány. Én meg olyan kapcsolatot szeretnék ahol nagyon tetszik a lány mind testileg, mind lelkileg és nem azért vagyok vele együtt, mert nem volt jobb. Számomra ez a párkapcsolat alapja a tiszta kölcsönös vonzalom ami szereteten, tiszteleten alapszik és nem érdekeken.

Nem tudjátok elképzelni mennyire vágyok egy olyan lányra akivel végre kölcsönös lehet a vonzalom és szeressem, de örülnék, ha nem táplálna előítéteket felém addig míg nem ismer. Ekkora nagy gond, hogy nem használtam ki egy olyan lehetőséget ahol csak érdekből lettem volna vele együtt valakivel? Azért szajkózzák a tapasztalat fontosságát, mert a legtöbben szinte bárkivel összejönnek, ha sokáig egyedül vannak pedig ez semmi más csak kihasználás. Vajon miért van annyi szakítás, válás mostanában? Egyrészt emiatt.

2017. jan. 26. 13:39
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

"Azért szajkózzák a tapasztalat fontosságát, mert a legtöbben szinte bárkivel összejönnek"

Mondom, hogy olyan vagy, mint akik ellen harcolsz. Mi ez, ha nem előítélet azokkal szemben, akik szerint fontos a tapasztalat? Te meg őket nézed le. És rögtön iderittyentesz nekünk egy társadalomkritikát is, te minden titkok tudója, hogy aki más véleményen van mint te, az még a világ állapota miatt is szégyellje magát.

Nem úgy fogod megtalálni életed szerelmét, hogy próbálsz minket meggyőzni. Fogadd el, hogy mások máshogy látják a dolgokat, ha hiszel az igazadban akkor szrd le. Ha a leendő barátnődnek kettővel több kapcsolata lesz, mint neked, akkor őt is le fogod nézni és kioktatod a válásokról és a világ szeretetlenségéről? Remélem nem. Az előítéletek felszámolását önmagadban kezdd.

2017. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Hű, de nagyon nem értek veled egyet. És ahogy olvasom más sem, gondolom ez az azért nem véltelen. Annyiszor leírtad, hogy neked összejöhetett volna, de mégsem akartad. Kérdezem én, ez tulajdonképp miért is fontos? Nem hiszem, hogy az emberek többsége bárkivel összejön csak legyen valaki. Legalábbis személyes körömben nem ezt tapasztalom. Viszont azt azért megsúgom, hogy ha a tökéletesre vársz aki külsőleg és belsőleg is az ideálod akkor nagy tévedésben élsz, ugyanis a Nagy Ő meg a nagy tökéletesség nem létezik. Mindenhol lesz olyan dolog amiben a másik nem ért veled egyet, és épp azért, hogy ezeket a konfliktusokat kezelni tudd, ahoz kell a tapasztalat.

Feltudok hozni egy példát, az első kapcsolatomat. Tapasztalatlan voltam, de nagyon szerelmes én is és a volt párom is. Egy ideig minden jól ment, de ő sulit váltott és lányokkal kezdett el barátkozni. Én ezt a helyzetet nem tudtam kezelni, hiába voltam szerelmes, azt hittem azért barátkozik velük, mert jobbak nálam és akar tőlük valamit. A végén szinte az őrületbe kergettem ezzel, ez is egy oka volt amiért szakítottunk. Most, hogy tisztán látom a dolgokat, ha lenne új barátom és előfordulna ugyanez a helyzet egész máshogy kezelném, már tudom, hogy a lánybarátoktól nem kell tartani, bízni kell a párodban. Ha megakar csalni úgyis megfog, hiába veszekszel vele.

Remélem mostmár kezded észrevenni, hogy nem mi válaszolók vagyunk azok akik nem fogadják el a te véleményedet. :) Változtatni kéne a hozzáállásodon.

2017. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!