Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel lephetném meg a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel lephetném meg a párom?

Figyelt kérdés

Jelenleg terhes vagyok, és az elmúlt időszak teljesen e körül forog, ami nem baj, de azért nem szeretném elhanyagolni a páromat, és sokat segít nekem/nekünk, valahogy szeretném meghálálni, éreztetni vele, hogy szeretem.

Korábban könnyebb volt a helyzetem, mert csináltam finom, romantikus vacsit szépen feloltozve, kis tánc, ez meg az, sütike stb. Kirandulas...

De most jelenleg nem szeretkezhetunk, sütike már van minden héten, van hogy 2 szer is, mióta itthon vagyok.

Kirándulást nem merek szervezni, mert nem lehet tudni az nap hogy leszek, van hogy egesznap rosszul vagyok, es nagyon hamar elfáradok.

Nem szabad hosszabb sétákat tennem, tehát egy jó túra is ki van zárva.

Wellnesre gondoltam, de most is folyasom van, nem lenne jó egy közösségi medence, fürdőt se merek venni...

Tehát nagy mértékben levagyok korlátozva a várandósság miatt. Amiről tudom, hogy szereti azt most nem tudom megadni, és a kreativitás most nem az erősségem, és egyszerűen más nem jut az eszembe. Azt szeretném, hogy jól érezze magát, kicsit kikapcsolodjon, közben a kapcsolatunk is ápolva legyen, de miattam ezt nem tudom teljesen megadni.



#Meglepetés, ajándék, szeretet
szept. 17. 15:29
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy szülnöd kell és a kórházba kell vinni. XD


Mégis honnan tudjam? Te ismered őt, te tudod mit szeret, mivel tudnál örömet szerezni neki.

szept. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Kedves 3.

Nálunk ezek a kedveskedesek természetesek, úgy gondolom nem csak kivenni kell egy kapcsolatból, de tenni is kell bele, hogy jól működjön.

Én is kapok tőle kedvességet, szeretetet. Nekem nem esik jól ha csak én kapok folyamatosan, szeretek adni és szeretem látni ugyan úgy a párom csillogó szemeit. És boldog vagyok, amikor ki csípem magam, mert látom, hogy tetszem neki, persze nem csak akkor, máskor is, de ilyen esetben, plusz készülődés és azért jól esik nekem is kicsit többet adni, mint a hétköznapi.

Úgy gondolom ezek a gesztusok fontosak egy pár életében.

Szeretek energiát fektetni ilyen meglepetésekbe, mert ezek hasznosak.


5. Valami ilyesmi van bennem is,sajat magamon is észre vettem, hogy a gondolataim teljesen maximálisan a gyermekünkön van, és úgy gondolom ezt már most lehet gyakorolni, hogy ne szorítsuk ki egymást, mert így el is tavolodhatunk egymástól és a végén csak egy anya meg egy apa leszünk egymas mellett és nem együtt.

szept. 17. 17:16
 23/51 anonim ***** válasza:
33%
Ne haragudj, de nagyon szánalmas vagy. Össze tehetné a két kezét és úgy tűnik, hogy össze is teszi hálát adni, hogy a párja vagy és kisbabát vártok. Csak te annyira félsz a gyermekkel kapcsolatos dolgoktól, vagy, hogy majd nem fogsz neki tetszeni terhesség után, hogy meg akarsz neki adni "mindent" de elfelejted, hogy már megadtad neki és csak tartani kéne ezt a szintet. Ha ő megérti, hogy nem lehet szexelni és nem is lehet majd olyan sűrűn mint terhesség előtt akkor mégis miért kreálsz magadnak és a magzatnak főleg fölösleges stresszt? Milyen sütike állandóan? Hány éves vagy, 3? Mi lenne hogyha ülnél a hátsódon mert a baba születés után baromi fárasztó lesz minden áldott nap minimum egy évig? Nem kell házitündérkének beállni, se bármikor kapható menetre mint egy hivatásos. A beszélgetés, együtt töltött idő otthon, vagy séta közben, a különböző tervek elegek! Nem a párod az első és a gyereked se, MINDKETTEN az első helyen lesznek, megférnek egymás mellett! NEM KELL hátsó szándékkal, olyan célból kedveskedni, hogy tönkre ne menjen a kapcsolat, nem kell iparkodni, TERMÉSZETESNEK kell lennie mindennek mint a terhesség előtt. Ha valami baj van megbeszélni és javítani rajta. AZ ÉRZÉSEK a lényeg, abból fakad minden egyes tett és szó ami köztetek lezajlik. NEM KELL ERŐLTETNI semmit! Ha te azt csinálod akkor rossz idők elé nézel és ha még marhára is szeret téged, de te nem változol meg el fog hagyni. Nxilván ha nem szeret, becsül meg akkor meg tök fölöslegesen hajtod magad.
szept. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

Több része van egy párkapcsolatnak. Persze van a szexualitás, ez egy új helyzet mind a kettőnknek, attól még hogy terhes nő vagyok, én is sóvárgok most ebben az időszakban, és nekem hiányzik, és neki is, de új helyzet és most változtatni szeretnék, hogy még így se legyen ebből hiány. A fizikai érintés nálunk fontos, ismerem magam, hogy ha hónapokig nem érnénk egymáshoz eltavolodnek tőle, nem csalnam meg, de tudom sokkal több munka lenne azt helyre hozni, mint most változtatni a helyzetnek megfelelően, és nem s8nyli meg a kapcsolatunk.


A fizikális dolgokon túl, pedig azért még fiatalok vagyunk, nem szeretném ha befásulnánk, hogy én csak házimunka gyereknevelés ő meg csak a munka, szeretném ha ugyan úgy mint korábban, szánjunk időt kettőnkre, kikapcsolódni a hétköznapi kötelezettségektől függetlenül.


Valóban a terhesség nem betegség. Nem azt jelenti, hogy teljesen kikell szolgálnia a másiknak. Vannak rosszullétek, és orvosi javaslatok, és a gyermek egészsége érdekében ezeket figyelembe vesszük, tudok setalni, de az orvos nem ajánlja. Igaz elfaradok pár óra után, de pihenek 1 órát és mehetünk tovább, másnap pedig sokat fogok aludni valószínű. Ugyan feltudnék emelni egy 20 kilós zsákot, de nem szabad emelnem...


Amúgy is olyan ember vagyok, aki szeret önálló lenni, sokáig nem tudom elviselni, hogy még a másik Vért izzadva dolgozik, én verjem a szobában és elvezkedjek, hogy nekem moat milyen jo... inkább segítek, amiben tudok és majd utána együtt pihenünk.


Nálunk ez így működik, ugyan annyit teszünk egymásért, úgy érzem.


Mivel nekem kiesett most a munkahely, mert nem mehetek és az egészségemtől függetlenül, a munkáltató nem foglalkoztathat allapotosan... a párom többet megy dolgozni. Én pedig több feladatot vállalok otthon. Viszont amikor ugyan annyit dolgoztunk, otthon is ugyan úgy segítettünk egymásnak.

Nekem ez a normális.

Sokaknál sajnos nem ez...

Mi nem nemekre osztjuk az élet feladatait, ha nem ki mit tud csinálni, az adott helyzetének megfelelően, úgy hogy egymást tudjuk támogatni.


Ember vagyok én is és ő is, mind a kettőnknek véges az ereje, a türelme és minden más is, de tehetünk egymásért, hogy könnyebbek legyenek a napok még egy nehéz időszakban is. És nekem is vannak igényeim, ahogy neki is.


Egyszerűen mivel mi mpzgosabbak vagyunk kihívás lett, hogy mivel is tudnám magunkat a hetkoznapibol kicsit kimozditani.

Akár itthoni programmal. Csak hát igen most elvitt minket kicsit ez az új helyzet, és most nehezebb vissza térni.

szept. 17. 17:57
 25/51 anonim ***** válasza:
46%

Mert mit gondolsz mi lesz ha megszületik a baba? Megváltozik az élet. Mehetsz barátnőzni, lehettek kettesben is ha lepasszoljátok, de akkor se lesz olyan mint azelőtt. Gyerektől nagyobb kihívás nem kell. Nem lehet egymásról eltávolodni ha szeretitek és kívánjátok egymást. Pont az hogy a kevesebb együttlét még inkább bepörgethet, jobb lehet szexuális élet még akkor is ha csak pár perces lesz mert felkel éjszaka a kisbaba. A simogatás , ölelés, csók, intimitás nemcsak fizikai téren, maga az utód közelebb hozhatja a párokat egymáshoz. Tudod, hogy mit kedvel? Vedd meg neki ha telik rá. Vagy lepd meg finom vacsival már ha nem olyan fárasztó. De ha az akkor mégis mit akarsz érte megtenni? Inkább le kéne vele ülni beszélgetni, hogy szereted és tervezgetni, vagy elmesélni aggodalmaid. Te el akarod intézni ajándékokkal, meglepetésessel. Viszont nem lehet saját magad becsapni.

Akkor meg mi értelme?

szept. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

23

Egyáltalán nincs ilyenről szó, nálunk ez nem erőltetés.

Ránézel a parodra és látod, hogy igen most neki szüksége van valamire, ami ad neki egy kis erőt,ért fáradt, mert rossz napja volt, mert akármi. Részünkről ez puszta figyelmesség.


Cserepes a szád, adok vizet... csak hogy megértsd.


Nagy az öröm, hogy sikerül bővíteni a családot, de azért ez akármennyire öröm teljes, ugyan úgy jön a helyzettel sok új nehézség, amit megkell tanulni úgy kezelni, ahogy az nekünk jó. Nem úgy ahogy xy nak...

szept. 17. 18:09
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a párommal így nem voltunk. Tök természetes volt, hogy jön és majd belejövünk amikor megszületik merthát mindenre nem lehet felkészülni. De mindketten azon voltunk, hogy a legjobb megoldást találjunk. A figyelmesség nem ott kezdődik egyébként, hogy azért mert nincs szex akkor én neki állok sütni sütikéket, megveszem neki a Playstation-t (vagy bármit). A szexhiánnyal kötöd össze. Még azt is leírtad hogyha nem lenne szex hónapokig eltávolodnál tőle. Pedig 6 hétig tuti nem lesz és ha kidőlsz mert kicsinál a baba akkor lehet, hogy elhúzódik 2 hónapig a szexmentes időszak. Már akkor el is távolodsz tőle? Most akkor valójában veled van a gond és nem vele. Hihetetlen. Nem is tudom, hogy minek kellett baba közzétek.
szept. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek a 25-össel. Annyiban gondolok mást, hogy a kisbaba megszületése után azért egy ideig nem lesz habostorta az élet. Vannak jól alvó, nyugis gyerekek is persze, de szerintem min. fél évig az élet tényleg a baba körül forog, meg a szülők hulla fáradtak. De a kérdezőben valami nagyon nagy bizonytalanság van, amit leginkább kedves, nyitott, értő kommunikációval lehetne oldani.
szept. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

Ötletek helyett, már ott tartottok, milyen rossz ember vagyok, hogy meglepnem valamivel a párom, csak mert terhes vagyok, es ezt csak azert csinalja valaki, mert fosik, hogy a masik elhagyja... hát nem tudom mi van a fejetekbe.


kibeszelt olyanról, hogy nem beszélgetünk, nem tervezünk stb... ezek megvannak, most nekünk szükség lenne valami kimozdulasra, mert kezdünk beszűkűlni. És amit eddig szerettünk együtt csinálni, most nem lehet, és csak ötletekre lett volna szükségem... de ezektől a hozzaszolasoktol még a nőklapja is jobb ötleteket írt.

szept. 17. 18:19
 30/51 anonim ***** válasza:
70%

29


De miért KELL vmit csinálni? Miért nem lehet egyszerűen csak élvezni azt, hogy nemsokára szülők lesztek, de most még nem vagytok azok? Bújjatok össze, nézzetek filmeket, süssön a párod sütikét neked vagy legyen sütike verseny, hogy kié sikerül jobban, mittómén. Közösen csak ki tudtok találni már vmit. De egyébként olvashattok, köthettek, zenét hallgathattok, tényleg bármit csinálhattok. Étterembe mehettek. Masszírozhatjátok egymást. Áthívhattok barátokat vagy ti átmehettek barátokhoz. Szeretitek egymást, fiatalok vagytok, nehogy már ne érezd, hogy azért kapsz ilyen válaszokat, mert nagyon sok ember itt az unalmát, frusztráltságát és magányát próbálja kiélni és bármit megadna azért, hogy olyan helyzetben legyen, mint te.

szept. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!