Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Féltékeny vagyok a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny vagyok a párom exére, hogy léphetnék túl ezen?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, a párom 25. Nekem is volt már előtte komoly kapcsolatom, de az megromlott, csendben ugyan de már szerelem nélkül váltunk el. A páromnak is volt előttem barátnője, de ők még szerették egymást mikor szakítottak (a távolság volt csupán a probléma). Elmondta nekem a párom, hogy ők még a szakítás után néha összejártak, ez kb fél éve volt. Mára túl tette magát rajta, engem szeret, velem akar lenni. A lánynak ezt meg is mondta, de a lány a mai napig írogat neki. A párom azt mondta néha azért beszélni fog vele, érdekli hogy van, mi van vele, de rám akar koncentrálni, én vagyok a szerelme.

Na itt jön az én problémám. Ezeknek tudatában, és hogy ők jóban vannak, és szerelmes volt még a párom mikor szakítottak, elmesélte mennyire ki volt, sírt meg minden, borzasztóan féltékeny vagyok az előző lányra. Nem azért mert nem bízok a páromban, biztos vagyok benne, hogy nem menne vissza hozzá a párom. Látszik, hogy engem szeret. Tehát nem a helyem féltem. Pusztán az a gondolat zavar, hogy mi lehetett köztük. Biztos őt is úgy ölelte, úgy becézte ahogy engem, sajnos szex közben is sokszor eszembe jut.

Nagyon szeretem a párom, és nem akarom hogy ez felőröljön minket. De ezek a belső gondolatok szörnyűek. Pláne mikor véletlen elő kerül egy-egy emlék a szobájában....

Gyakran már programokon is eszembe jut.Nem rég voltnk nyaralni, és ott is...biztos ők is így sétáltak a tengerparton.

Ilyenkor általában rákérdezek így volt-e.

Nem akarom ezzel kiborítani.

Tudom, hogy hülyeség, és nem kell senkivel versengenem, de ha őszinte akarok lenni, ezt érzem belül. Hogy engem jobban szeressen, többet öleljen, stb. Utálom a csaj gondolatát is..


2017. aug. 17. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Valahol szerintem mindenki ezt érezné. Idővel jobb lesz, de próbálj meg nem ezen kattogni állandóan, és olyan programokat szervezni, amit veled él át először. A gondolatától szerintem meg idővel meg fogsz szabadulni.
2017. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Te gyerek vagy még, a pasid pedig nincs túl az exén. Nem jósolok nagy jövőt nektek.
2017. aug. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem gyerek, csak önbizalomhiányos. Kisebbségi érzés... biztos mással jobb, mást jobban szeretnek. Egy 7 éves kapcsolaton vagyok túl, abban is volt az elején ilyen periódus. De szerencsére elmúlt. Remélem itt is el múlt, csak nem akarom ezzel kiborítani a párom.
2017. aug. 17. 11:11
 4/7 Blackfun ***** válasza:
100%

Tudod, hogy önbizalomhiányos vagy, de azért tovább feszegeted a tűrőképességed, azzal, hogy kérdezgeted párod, mit és hogyan csinált a volt barátnőjével, így aztán biztos nem fogsz megszabadulni a gondolattól.

Párod múltját kitörölni nem tudod, inkább hidd el, hogy elég jó vagy neki.

2017. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Tanácsot nem tudok adni, de én is hasonló cipőben járok.

Szebbek és sikeresebbek a barátom exei és ők dobták a barátomat,szóval ha rajta múlott volna még mindig együtt lenne az első nagyszerelmével. Ez nekem szörnyű érzés, pótléknak érzem magam.

És én is önbizalomhiányos vagyok sajnos, nem tudom mi a lenne a jó megoldás. Próbálok nem gondolni az exeire, de magamban mindig eszembe jut,hogy "bezzeg az exét 10 hónap után eljegyezte" "persze az exével elment nyaralni" "az exének biztos nem mondta este az ágyban,hogy most fáradt" stb.

2017. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Egy módon tudsz segíteni ezen: keresd meg azt, ami miatt nincs önbizalmad.

Van rajtad felesleg, amivel nem vagy kibékülve? Diéta, sport. Teljes életmódváltás.

Nem tartod magad elég szépnek? Sminkkel bármit el lehet érni, keress youtube videókat, tökéletesítsd a technikád. Ha a hajaddal nem vagy kibékülve, szánd rá a pénzt és menj el profi fodrászhoz.

Nem tartod magad elég érdekesnek? Művelődj! Olvass például, nézz ismeretterjesztő filmeket. Ha a könyvektől idegenkedsz, olvass érdekes blogokat, amik a szokásos divat-szépségápolás helyett/mellett komolyabb témákkal is foglalkozik. Fontos az önismeret, nyomozd ki, hogy ki is vagy valójában!

Úgy érzed, nem vagy elég képzett? Sosincs késő új dolgot elkezdeni tanulni! (Iskolák, tanfolyamok).

Találd meg a hobbid, amit szenvedéllyel tudsz csinálni! Új nyelv tanulása, zenélés, táncolás, önvédelem? Nagyon széles a skála.


Ezek segítenének, mert a problémát az önbizalomhiányod okozza. Meglásd, ha pozitív személyiséggé válsz (nem csak annak látszol, hanem tényleg jól is érzed magad a bőrödben!), a párodnak se kedve, se ideje nem lesz arra, hogy az exével foglalkozzon.

Viszont ha piszkálod és folyamatosan felhozod neki a nőt, készülj fel rá, hogy idővel besokall, és te magad kergeted vissza őt a csajhoz.


A döntés a tiéd.

2017. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kérdés!

Együtt vagytok még?

2023. márc. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!