Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a férfiak párkapcsolati/szexuális traumáival sokkal kevésbé empatikus a társadalom (nagy része)?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, az elmúlt évtizedben végre helyet kapnak a közbeszédben olyan témák, mint az erőszak, zaklatás, párkapcsolaton belüli erőszak, különböző manpipulációs módszerek, diszfunkcionális kapcsolati dinamikák, stb.

Ezzel semmi probléma nincs, ebbe én magam is beleálltam.

A problémám az, hogy annak ellenére, hogy a feministák papíron elismerik minden felületen (most nem kifejezetten aktivistákra gondolok), hogy bármilyen nemű áldozat mellett kiállnak, a gyakorlatban én nem igazán ezt tapasztaltam, nekem sajnos úgy jött le, hogy akkor igazán fontos ez a téma, ha nő az áldozat.

Sok apró aránytalanságot, kettős mércét tapasztaltam. De van 2 durva példám.

Az egyik az, hogy az első barátnőm elég csúnyán bántott. Kicsit több, mint 2 évig voltunk együtt, szépen, lassan felépítve, lelkileg a tipikus manipulációs módszerekkel, pont azokkal, amelyekről sok bántalmazott nőknek szóló brossúra, vagy egyéb anyag is szól. A legvégén fizikailag is bántott, a szakítás után pedig zaklatot, egészen elmebeteg szintekig ment el (például illetéktelenül bejött a házunkba, és felhajtást rendezett). Engem nagyon kicsinált lelkileg, leépítette az önbecsülésem és tartós traumákat is szereztem. Ennek ellenére kevés embertől kaptam empátiát, az a tipikus berögződés, hogy ha férfinak meséltem a történetet, akkor ment a vihogás, hogy megütött a nő, meg a gúnyos kérdezgetés, hogy durvább volt-e mint egy szúnyogcsípés, hahahahahaha. Ment az általános álláspont, hogy férfiként nekem egy csípőből meg kell oldanom, le kell ráznom érzelmileg, ha pedig kimondom, hogy fájt és traumatizált, akkor lúzer vagyok, aki "nem ért a nőkhöz", rinyálok. Ha nőnek meséltem, akkor pedig a kiforgatás jött, hogy húúúúha, ők azért meghallgatnák a nő verzióját, mert ha egy nő jut el odáig, hogy így kiforduljon magából és körömmel marjon bele a másikba, annak általában oka van, és csak a legvége egy hosszú folyamatnak.

A másik dolog meg az, hogy egyszer megpróbáltak megerőszakolni egy szórakozóhelyen. Igen, férfi létemre, és pontosan úgy, olyan módszerrel, ahogy nőket szoktak, és férfi volt az elkövető.

Ezzel az az egyik fájdalmas probléma, hogy segítségért könyörögtem az utcán, és nem segített senki.

A másik pedig, hogy amikor megosztottam a dolgot a neten (félig-meddig anonim módon), akkor olyan reakciókat kaptam, amiket ha nő kap, akkor jobb helyeken cancel-ezik az illetőt. Például olyasmit, hogy akár még bóknak is vehetem, mások szenvednek a külsejükkel és a csajozással, én pedig annyira jó pali vagyok külsőre, hogy még egy melegnek is megéri megpróbálni megerőszakolni, vagy olyat, hogy azért nézett ki engem az elkövető mert biztos messziről látszik rajtam a gyengeség és az áldozatiság (ezt főleg nőktől kaptam meg), sőt, azt is megkaptam, hogy biztos valami olyan van rajtam, ami miatt melegnek hitt. Még azok sem igazán zavartatták magukat, akik nem így gondolkodtak, nem értettek egyet. Ellenben, ha nők kapnak ilyen, vagy ezeknél akár még enyhébb kommenteket is, akkor szájcséplős lincshangulat megy minden felületen. Kihangsúlyoznám, hogy én támogatom az ilyen virtuális lincselést, nem a női áldozatoktól szeretném elvenni, hanem azt szeretném, hogy bármilyen nemű áldozat mellett kiálljanak ugyanazok az emberek (azt tudom, hogy a tejesen deviáns, empátiátlan áldozathibáztatók egyik mellett sem fognak kiállni).

Ha sokak szerint megvalósult a nemi egyenlőség, akkor miért van mégis így a dolog?

Egy áldozattá vált férfinak miért nem alap, hogy ugyanaz az együttérzés jár?



szept. 1. 23:02
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:

" Ez a korcs, mármint én, többet tett és tesz az emberekért mint te a 5x megszületsz. "

Kétlem.

Ennyi elég is erről.


" Én veled ellentétben nagyon jó an vagyok a nőkkel, tisztelnek és szeretnek."

Ha így lenne, nem jöttél volna ide hisztizni.


"Nem járok ide picsogni hogy megvert a nőm, meg anyu védj meg, meg nagyobb empátiát akarok!"

Nem, te arról picsogsz, hogy ne tartsanak téged elnyomónak, kikéred magadnak a semmit.


"Fizikálisan megvéded a nőket? Még magadat sem tudod! "

Sehol nem írtam olyat, hogy ne tudnám magam fizikailag megvédeni.


"Magadat nyugtatod ezekkel, csak szólok!"

Köszönöm, hogy szólsz akkor. :D

szept. 2. 18:33
 52/61 anonim ***** válasza:
44%

Tegnap éjszakáról folytatólagosan:


"Az meg, mikor a "férfiak problémái" alatt az oldalon az incelek önmaguk felé elfogult, a világ összes többi emberére nézve negatív gondolatai vannak terítéken... na az végképp nem a feminizmus dolga. Mert az oldalon ez a legjellemzőbb téma, ami alatt "véres harcok dúlnak"."


Kezdésképp elismerem, vannak bőven incelek is az oldalon. Ez tény. Sokan közülük büszkék rá, nyíltan vállalják, egyesek még aláírásba is beteszik. Van sok ember aki incel elméleteket hirdet, őket is nyugodtan az incelek közé sorolhatjuk. És bizonyára feltünt, van sok troll is akik provokatív összeugrasztó kérdéseket írnak ki, nekik ez az egész helyzet itt aranybánya. De van itt csomó férfi is aki se nem incel, se nem troll. És amikor már ott tartunk, hogy bármelyik férfire rásüthető az incel bélyeg az itteni nők által aki kicsit is nőkritikus választ ír, az eléggé megkérdőjelezi a hitelességet. A legnagyobb irónia, amikor az incelezést olyan kapja meg, aki randi, szex, vagy párkapcsolat ügyben valós, nők által elszenvedett sérelemről ír ki kérdést. Azoknak az embereknek aztán végképp semmi köze az incelekhez, és sehol máshol nem is sorolnák be őket az incelek közé, mivel egyértelműen nem azok. Kivéve itt a felnőtt párkapcsolatokban, bizonyos nők által.


Szóval tegnap ott tartottunk, hogy sok feminista nő szerint a férfiak álljanak ki a saját problémáikért, a feministák ezért nem felelősek. Hozzanak létre a férfiak saját érdekképviseletet, stb. Most ha eltekintünk attól hogy a feminizmus sokak szerint nemek közötti egyenlőség, lesz még egy igencsak visszás dolog ebben az egészben. Itt az oldalon is látni, hogy sok esetben ha egy férfi kiáll a férfiakat ért sérelmek ellen, akkor az itteni nők jó esetben csak lepontozzák, rosszabb esetben még kiforgatják amit mond, megpróbálják hitelteleníteni mindenféle változatos praktikákkal. Hárítások, általánosítások, áldozathibáztatás, meghazudtolás, érvelési hibák tömkelege. Esetleg még azzal is rásegítenek erre, hogy mentálisan addig játszmáznak vele és bántalmazzák különféle praktikákkal, amíg az tényleg elveszti az önuralmát, és végül valóban ő maga is ellenségessé válik. És akkor kapja a megbélyegzést hogy idegbeteg, nőgyűlölő és társai. Nagyon sok ilyet láttam az oldalon, még ha talán idén kicsit ritkult is a jelenség. De kérdezem én, ha itt egyes nők rendszerszinten ezt művelik a férfiakkal, és a többi nő szinte egyöntetűen felpontozza őket csupán azért mert nők, és azért mert egyetértenek abban hogy ezek a nők férfiakat aláznak és férfiak érdekeit sértik épp a válaszaikban, hazudtolnak meg jogos panaszokat, lehetetlenítenek el párbeszédeket, akkor mit üzen ez az egész? Nem azt, hogy a nők egy része nyíltan támadja a férfiak azon részét, akik épp a jogaikért próbálnának meg kiállni, vagy a nőkkel párbeszédet folytatni a sérelmeik kapcsán? És mindezt a legtöbb itteni nő tudtával és hallgatólagos támogatásával. Rengeteg zöld jelzés szokott lenni 1-1 ilyen gyalázkodó válaszon, ha az nőtől származik. Még abban az esetben is, ha az már kifejezetten nem is az adott embernek szól, hanem általánosítva szidja és alázza a férfiakat. A legrosszabb kérdések pedig azok, ahol ezek a nők gyakorlatilag versenyeznek, hogy ki tud jobban odamondani, a férfi nem róvására. Tehát akkor ki is utálkozik kire?


Ha sok esetben az a fajta sértődött férfiellenesség amit itt páran feminizmusnak próbálnak beállítani, az ennyire a férfiak leszólásáról, és a férfiakra való általánosításról szól, akkor mire fel van elvárva az egész különleges bánásmód, ha az ezzel visszaélő nőket a többi itteni nő bevédi? Hol van itt a kölcsönösség? És hogyan lehetne fenntartani az érdekvédelmet és párbeszédet normálisan férfi oldalról, ha a legtöbb ilyen vita a nők általi hergelésbe, lepontozásba és kiforgatásba, esetleg férfiak szidalmazásába torkollik?

szept. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
39%
52: nem egészen értem mi volt a célod ezzel a hozzászólással. Volt itt egy helyenként viszonylag értelmes eszmecsere, erre felhánytorgatsz dolgokat, általánosítva, amik más kérdések alatt történtek. Személy szerint azt se tudom milyen témákról lehet szó, az elején az inceleseket kizártad, tehát nem azt, mindegy is. Az egész komment nekem nagyon uszítónak jön le, mintha csak össze akarnád ugrasztani a két nemet egy olyan kérdés alatt, ahol még kivételesen nem ugrottak egymásnak.
szept. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
61%

Hogy miért hánytorgatok fel más kérdések alatt történő dolgokat? Mivel a kérdező is az itteni általános gyakoris, felnőtt párkapcsolatok témakörből indult ki, így én is arra reflektáltam. Ha megnézed, ő is pontosan ezt írta le saját tapasztalatként, hogy élőben nem igazán szokott ezzel a jelenséggel találkozni, mint amit sokszor itt tapasztal, pl férfiak leszólását, és szexista általánosítását. Pontosan itt, a felnőtt párkapcsolatok bizonyos kérdései alatt. És a kérdező is elkezdte felhozni már, hogy egyesek itt megpróbálták kiforgatni a szavait a kérdés alatt, hogy mindenképp a nőknek lehessen igaza. Tehát ugyanarról panaszkodik, amiről az 52-es válaszomban írtam, a kiforgatás is pont ilyen módszer. De a két és fél pipás is pontosan erre panaszkodott érdekes módon, hogy itt sokszor csak a nőknek lehet igaza. Ha mindhárman ugyanazt tapasztaljuk, akkor talán nem csak fura érzékcsalódásról lehet szó. Főleg ha még sokan mások is ugyanígy látják ezt az oldalon. És most nem az incelekről vagy a néhány tényleges nőgyűlölőről beszélek, hanem sok másik férfi, és jópár női felhasználó is. Utóbbiak is sokszor le vannam pontozva, ha kiállnak a férfiak mellett, vagy épp elítélik az itteni 1-2 ellenséges nő túlkapását. Ezen kívül sok kérdést látok ami ide való lenne a felnőtt párkapcsolatokba, a kérdező mégis inkább az emberekbe, az ismerkedésbe, vagy akár még a szexualitásba is inkább kiteszi, minthogy itt legyen. Volt amikor láttam is erről eszmefuttatásokat, volt amikor pedig én magam kérdeztem meg tőle hogy miért, a lényeg mindig az volt hogy szerintük az itteni feministák csak tönkrevágnák a kérdést az erőszakosságukkal, és hogy így nem kapnának valódi választ. És valóban elgondolkodtató, hogy 1-1 téma kapcsán mennyire eltérő a való életben és a más kategóriák alatt is tapasztalható vélemény, mint sokszor az, amit itt, a felnőtt párkapcsolatok kategóriában láthatunk ugyanarra a kérdésre vagy témakörre.


Félreértés ne legyen, vannak nagyon jó kérdések és válaszok itt is. Segítő, empatikus válaszok, én magam is ha módom van rá azt szoktam írni. Csak érdekes módon amikor pl 1-1 összeugrasztó kérdés alatt felmerül a nőgyűlölet és hasonló kifejezések használata, akkor pl a női oldal sokszor általánosító gyűlölködése a férfiakra mintha ott se lenne, egyszerűen semmis, le van tagadva. Még abban az esetben is, ha sok kérdés alatt kifejezetten ők provokálják a férfiakat. Tehát kissé ebben is kettős mércét érzékelek.


Végezetül még annyit, hogy abszolút nem célom az uszítás. Mint látod, teljesen civilizált társalgásnak szánom: nem pontoztam le senkit, nem forgatom ki senki szavait, illetve megadom a tiszteletet is. Csupán azokról a jelenségekről írtam, amik régóta velünk vannak az oldalon, és kifejezetten problémásak. Ezen kívül sokszor kifejezetten gátolják a szabad véleménynyilvánítást is, illetve szembe megy azzal a feminista jótanáccsal is, hogy a férfiak is védjék meg a saját érdekeiket és jogaikat. Hiszen ha ezt valaki megteszi, nagyon könnyen az itteni nők támadása alatt találja magát.

szept. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
45%

54, alapvetően nem terveztem hozzászólni a gondolataidhoz, mert ezt, már sokszor kitárg,altuk a múltban, lerágott csontnak érzem, sőt, akár a férfigyűlölet nemes cimkéjét is megkaphatom (hányszor megkaptam) érte, de, a felnőtt párkapcsolat topikot a pasik, azon belül is a sikertelen nyavalygó, ma már incelnek titulált réteg cseszte szét. Én nem tudom pontosan mióta látogatom a topikot, olyan 12-14 éve biztos. Amikor idekeveredtem, rendben volt. Tényleg segítő szándékkal írtak egzakt problémákra reflektálva emberek. Lehetett vitatkozni, nagyon sok érdekes nézőpontot, gondolatot lehetett olvasni. Aztán jött az első adag szegény pici én kérdező, asszem az első hullám a farok méret kérdések volt, ahol semmi más nem volt a cél csak a nyavalygás és önsajnálat. És eleinte, hónapokig voltak empatikus válaszok, zömében segítő, türelmes felhasználóktól. De, ezt a haszontalan ömlengést követte a magasság miatt szomrkodó delikvens(ek) (a mai napig hiszem, hogy ugyanaz a pár idióta szórta és egy másik adag idióta szórja tele ezzel a topikot, mert sajnos nincs napi limit az oldalon kérdéskiírásra) és soha nem lett vége.

Szaporodtak az ilyen veszekedni vágyó, önsajnáltató, semmitérő posztok, egyre jobban triggerelődött mindenki, jöttek a veszekedések erre meg mindkét oldalról érkezett a felvevő közönség.

Majd itt vagyunk ma. És te, meg sokan szàmonkérnétek a topikon, hogy züllött (mindezt a női hozzászólókon leverve) úgy, hogy a pasik egy köre cseszte szét. Az emberek mindig is depressziós simogató csoport volt. A szexuális meg sokáig ugyan nem létezett, de az a perverzek Mekkája. Minden topiknak meg van a célközönsége, ez itt a dühöngő.

Ha napi 1 kérdés lenne a limit, akkor igen csak megcsappanna az értelmetlen, világfajdalmát szélnek ereszteni vàgyó kérdések száma és talán (én már ebben se hiszek, szerintem késő) letisztulhatna újra a topik, mert tényleg lehetne és kellene teret hagyni a párkapcsolati kérdéseknek is, hiszen sok esetben itt könnyebben kérdeznek emberek, mint a barátaiktól, családtól élőben.

Szóval, ezért radikálisabb és ellenségesebb ez a topik. Mert 10+ éve napi szinten direkt hergelik a népet a delikvensek, azon belül is leginkább a női oldalt. Ha elég ideig bökdösöl ágakkal egy kutyát, a felmosófát is meg fogja támadni. Ennyi történt itt.

Én férfi-női kapcsolatok és társadalmi helyzet témákban tuti nem ezt az oldalt venném alapul.

szept. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
65%
Köszönöm a tartalmas és korrekt összefoglalót, kedves 55-ös! Nem ismertem ennyire az oldal történelmét, pár éve vagyok itt. Örülök hogy ezeket a dolgokat leírtad, mert így akik szintén nem voltak itt 10+ éve, így már ők is tisztábban fognak tudni látni. Amikről írtam azokat valós problémának tartom, de ennek fényében hogy már tisztábban látom mi miért alakult így, sokkal érthetőbb is ez az egész kialakult helyzet. Így talán az incel probléma is némileg új értelmezést nyer majd azoknak, akik olvassák még ezeket a sorokat.
szept. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
0%

Én egy kicsit mint egy éve vagyok itt és még én is észrevettem, sőt megkaptam, hogy tuti incel, vagy irigy femcel vagyok mert ki álltam a férfi kérdezők, válaszolók mellé. De kaptam már privát üzeneteket is amelyben a nők azt írták rám, hogy biztosan incel vagyok, vagy van baj a toronyban, sőt csúnya szavakkal lettem illetve.

Elhiszem, hogy az incelek és a trollok kezdték el azt egész zűrzavart, de sajnos a nők és a sikeresebb férfiak egy csoportja folytatta. Nagyon kevés olyan kommentet olvasok a felnőtt kategóriában amelyek egyenlően kezelik a két nemet! Annyira eldurvult a szituáció a két nem között, hogy utálják egymást kölcsönösen.

Olvastam már olyan kommenteket is, hogy mindegyik férfi egyforma rossz, nincs kivétel köztük, sőt még öngyilkosságra is buzdítják a sikertelen férfiakat ami szerintem már egyáltalán nem normális dolog.

Úgy veszem észre, hogy minél több évet lóg itt valaki annál inkább beszippantja ez a gyűlölet egymás iránt.

Olyan kérdések vannak itt férfiaktól főleg amelyekre nem lehet rásózni, hogy bántalmazza a párját és legtöbbször olyan válaszokat kap, hogy ő a hibás kizárólag és a nő az áldozat.

De amikor nő tesz fel kérdést akkor is leginkább a párja van ócsárolva a válaszok alapján.

Ha nincs akkor a női kérdező van lemondva minden felmosórongynak és ha férfi írja ugyanazt akkor már le van pontozva.

Tisztában vagyok vele, hogy sok incel tényleg nagyon rossz állapotban van, de köztük se mindegyik egyforma és amikor még segítséget is kérnek olyan hozzászólásokat kap, hogy ne is erőlködjön mert úgyse lesz sikere. Úgyhogy bár valószínűleg a férfiak kezdték el azt az egészet a nők folytatták és eszük ágában sincs egyiknek sem változtatni. Egyébként beszélgettem én már nőkkel akik simán bevallották nekem, hogy szándékosan adják ki magukat incelnek, trollkodnak és azon szórakoznak, hogy a GYK befolyásolható rétege egymást öli a válaszok között.

Túlságosan komolyan van véve ez az oldal és aki itt úgy áll a másikhoz ahogyan teszi az több mint valószínű, hogy a való életben odakinn is úgy áll hozzájuk. Kimossa az agyát az itteni "propagandákkal" és úgy is gondolkodik, viselkedik.

szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
0%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..


Tessék csak egy kérdés amelyben a női kérdező párja látatlanban, szakértői munka nélkül le van mondva nárcisztikusnak, vagy bántalmazónak, esetleg udvariatlan, rossz férfinak pedig egyáltalán nem ismerik őt és nem pszichológusok!

szept. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
0%

57, a világért nem szállnék vitába. Mostanra az egyik 19 a másik egy híján 20. Eleve az jön ide, (illetve az maradt itt a régiek közül) aki a verbális birkózásra vágyik. A többség keresi a lehetőséget a harcra, a maradék meg jól szórakozikazon, hogy olvassa. Ha véletlen csihadnának az incelek és incel trollok, jönnek a női/troll női ingerkedő kérdések. Az oldal meg profitál belőle, mert pörög, így tenni senki nem fog semmit.

De, én őszintén úgy gondolom, hogy aki itt kérdést tesz föl, főleg olyat, ami nem konkrét probléma, hanem ilyen a nők, a féfiak jellegű, az nem csak, hogy tudja mire számíthat, hanem eleve keresi a konfrontálódásra az alaklamat. A maradék (meg ezeknek a nagy része is) sima önigazolás keresés. Ennek megfelelően részrehajló már a megfogalmazás is. Tehát eleve adja a vitára, veszekedésre a lehetőséget, mert mindenki valakinek a pártjára állva fog választ írni. Vagy a kérdezőnek hiszi el, hogy a másik fél egy gyenláda, vagy a kérdezőt tartja hibásnak. Mivel egy anonim oldalon legfeljebb abból lehet ítéletet hozni, ami és ahogy elhangzik, ez elkerülhetetlen.

Az 58-ban linkelt bók egyébként szerintem is necces. Ha a srác rendszeresen így bókol, szólnék neki, hogy nekem a súlyom probléma, hagyja ki a bókból. Tök jó lett volna, ha a végét lehagyja, azzal együtt azért van egy negatívabb csengése. Ha másért nem, akkor azért, mert úgy bókolni, hogy nem az adott embert emeled ki a tömegből, hanem másokat leszólsz nem igazi bók. Attól, hogy a többi nem olyan hülye, mint én, én még nem leszek okos. Nem tudom igazán jól megfogalmazni mi kelt rossz érzést, de talán érted mire gondolok.

Mivel a kérdező véleményt kért, mindenki a sajátját írta le, hogy, ha ő kapta volna ezt a bókot, hogy esik. Ebben a kérdésben (az első 3-4 oldalon, addig olvastam) nem érzem a fúj, fúj nők/férfiak hangulatot, bár láttam, ketten már ott is egymásnak ugrottak. Abban nem látom a hibát, ha valaki ezt sértőnek érzené és ezt kifejti, vagy tök rendben találja és ezt írja le. Egymásra nem kéne reflektálniuk, mert abból lesz (lett) a vita megint. Pedig a saját véleményéhez mindenkinek joga van. Abba belekötni igen buta dolog szerintem.

szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
Szerintem sok kérdésnél probléma, hogy nagyon sokszor nem az vagy nem úgy jön át írásban, mint amit a kérdés/komment írója szeretett volna. Nincs metakommunikáció, hangsúly, sokkal több a félreértés, mint élőben. Nincs kontextus. A linkelt kérdésnél utólag írta a nő az előzményeket, az pl elég más megvilágításba helyezte. A kérdésekbe nagyon sokszor látnak többet a válaszolók, pl feltételezik hogy az illető férfi vagy nő, akkor is ha nem írta, és a saját problémáikat vetítik rá a kérdéses szitukra. És ezek még csak a nagyjából jóindulatú válaszok, mert azért nem mindegyik az.
szept. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!