Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a férfiak párkapcsolati/szexuális traumáival sokkal kevésbé empatikus a társadalom (nagy része)?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, az elmúlt évtizedben végre helyet kapnak a közbeszédben olyan témák, mint az erőszak, zaklatás, párkapcsolaton belüli erőszak, különböző manpipulációs módszerek, diszfunkcionális kapcsolati dinamikák, stb.

Ezzel semmi probléma nincs, ebbe én magam is beleálltam.

A problémám az, hogy annak ellenére, hogy a feministák papíron elismerik minden felületen (most nem kifejezetten aktivistákra gondolok), hogy bármilyen nemű áldozat mellett kiállnak, a gyakorlatban én nem igazán ezt tapasztaltam, nekem sajnos úgy jött le, hogy akkor igazán fontos ez a téma, ha nő az áldozat.

Sok apró aránytalanságot, kettős mércét tapasztaltam. De van 2 durva példám.

Az egyik az, hogy az első barátnőm elég csúnyán bántott. Kicsit több, mint 2 évig voltunk együtt, szépen, lassan felépítve, lelkileg a tipikus manipulációs módszerekkel, pont azokkal, amelyekről sok bántalmazott nőknek szóló brossúra, vagy egyéb anyag is szól. A legvégén fizikailag is bántott, a szakítás után pedig zaklatot, egészen elmebeteg szintekig ment el (például illetéktelenül bejött a házunkba, és felhajtást rendezett). Engem nagyon kicsinált lelkileg, leépítette az önbecsülésem és tartós traumákat is szereztem. Ennek ellenére kevés embertől kaptam empátiát, az a tipikus berögződés, hogy ha férfinak meséltem a történetet, akkor ment a vihogás, hogy megütött a nő, meg a gúnyos kérdezgetés, hogy durvább volt-e mint egy szúnyogcsípés, hahahahahaha. Ment az általános álláspont, hogy férfiként nekem egy csípőből meg kell oldanom, le kell ráznom érzelmileg, ha pedig kimondom, hogy fájt és traumatizált, akkor lúzer vagyok, aki "nem ért a nőkhöz", rinyálok. Ha nőnek meséltem, akkor pedig a kiforgatás jött, hogy húúúúha, ők azért meghallgatnák a nő verzióját, mert ha egy nő jut el odáig, hogy így kiforduljon magából és körömmel marjon bele a másikba, annak általában oka van, és csak a legvége egy hosszú folyamatnak.

A másik dolog meg az, hogy egyszer megpróbáltak megerőszakolni egy szórakozóhelyen. Igen, férfi létemre, és pontosan úgy, olyan módszerrel, ahogy nőket szoktak, és férfi volt az elkövető.

Ezzel az az egyik fájdalmas probléma, hogy segítségért könyörögtem az utcán, és nem segített senki.

A másik pedig, hogy amikor megosztottam a dolgot a neten (félig-meddig anonim módon), akkor olyan reakciókat kaptam, amiket ha nő kap, akkor jobb helyeken cancel-ezik az illetőt. Például olyasmit, hogy akár még bóknak is vehetem, mások szenvednek a külsejükkel és a csajozással, én pedig annyira jó pali vagyok külsőre, hogy még egy melegnek is megéri megpróbálni megerőszakolni, vagy olyat, hogy azért nézett ki engem az elkövető mert biztos messziről látszik rajtam a gyengeség és az áldozatiság (ezt főleg nőktől kaptam meg), sőt, azt is megkaptam, hogy biztos valami olyan van rajtam, ami miatt melegnek hitt. Még azok sem igazán zavartatták magukat, akik nem így gondolkodtak, nem értettek egyet. Ellenben, ha nők kapnak ilyen, vagy ezeknél akár még enyhébb kommenteket is, akkor szájcséplős lincshangulat megy minden felületen. Kihangsúlyoznám, hogy én támogatom az ilyen virtuális lincselést, nem a női áldozatoktól szeretném elvenni, hanem azt szeretném, hogy bármilyen nemű áldozat mellett kiálljanak ugyanazok az emberek (azt tudom, hogy a tejesen deviáns, empátiátlan áldozathibáztatók egyik mellett sem fognak kiállni).

Ha sokak szerint megvalósult a nemi egyenlőség, akkor miért van mégis így a dolog?

Egy áldozattá vált férfinak miért nem alap, hogy ugyanaz az együttérzés jár?



szept. 1. 23:02
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
61%
#9: bocsi, de azért feministáktól ne várd már azt el, hogy a férfi-férfi közti erőszak csökkentéséért kampányoljon, mert nem az a dolga, nem azt tűzte a zászlajára feladatként. Ha ennyire elégedetlen vagy, alapíts valamilyen szervezetet az általad nehezményezett problémák megoldására, vagy figyelemfelkeltés céljára. Nehogy már kiszervezd ezt a munkát nőknek.
szept. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
34%

Tényleg, most akkor hogy is van ez? Mert itt az oldalon is rendszeresen látom, hogy feminista nők egyszer azt mondják hogy a feminizmus egyenlőségpárti, máskor pedig azt mondják ugyanezek a feminista nők, hogy a feminizmus a nők jogait védi. Ez a két dolog értelemszerűen kizárja egymást. Ha csak a nők jogait védi, akkor nem lehet egyenlőségpártiként hivatkozni rá.


És néha mintha a narrativa alapján lenne cserélgetve, hogy mikor melyik hangzik jobban, melyik előnyösebb az adott esethez. Tehát ha férfi az áldozat, olyankor gyakran van hangoztatva hogy a feminizmus a nők jogait védi, a férfiak oldják meg maguknak. Amikor viszont valami férfiak számára előnyösebb dologról van szó, olyankor pedig az egyenlőséget hangoztatják, és elvárnák hogy a férfiak lemondjanak arról az adott előnyről a nők javára. Tehát a férfiak legyenek tekintettel a nőkre, a nők pedig cserébe ne legyenek tekintettel a férfiakra? Szerintem ez azért elég visszás, nem?

szept. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
60%
12, neked ugyanolyan jogod van felszólalni a férfiakat ért erőszak ellen. Arról szól az egyenlőség, hogy senkit ne bántsanak. De miért a nőknek kell megoldaniuk mindent?
szept. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 A kérdező kommentje:

Ja, már ott is tartunk, hogy megy a duma, hogy én biztos "kiszervezném" a nőknek.

Sokkal többet tettem már nőkért, mint amennyit ők értem.

Igazából már általános, mindennapi szöveg az, hogy jaj, a férfiak mindent rátolnának a nőkre, teljesen mindegy, hogy férfiként mit ír az ember, úgyis lesz 1-2 valaki, aki kiforgatja, és belemagyaráz valami ilyet.

Az meg azért eléggé vicces, hogy azt bárki egy távolról is reális képnek látja, hogy a nők oldanak meg "mindent".


Amúgy ja, sok a paraszt, aki ugyanúgy nem segít a nőknek sem, és ugyanúgy nem empatikus feléjük sem.

De ha férfi az áldozat, akkor szerintem még mindig rosszabb a helyzet.

Attól, hogy kevesebb a férfi áldozat, járna ugyanaz az empátia.

Nem aktivista tevékenység, csupán az empátia.

Nekem az a problémám, hogy azok közül, akiknek alap, hogy a női áldozatok felé empatikusak, a férfiak felé nem.

Én magam is kaptam olyan beszólásokat, amelyekért mint írtam, ha nő kapná, akkor azért van egy stabil réteg, aki meglincselné, én pedig olyan nőtől is kaptam nagyon szánalmas beszólást, akit őt magát megerőszakoltak.

szept. 2. 00:22
 15/61 anonim ***** válasza:
74%

Értem amit írsz. De pont ezért is nem kéne a feminizmusra tolni ennek a problémának a megoldását, mert maga a probléma más természetű.

A nők elleni erőszak esetében is sok-sok nőnek kellett kiállnia az igaza mellett, vállalva hogy ők járnak rosszabbul (annak ellenére hogy ők voltak az áldozatok). Ha emlékszel, mi sem kaptunk mindig együttérzést. A feleségnek ez a dolga, a férjnek jogai vannak, házasságon belül nincs nemi erőszak, miért ment oda, miért úgy öltözött, csak vicceltem, miért vagy ilyen érzékeny. Szerintem ismerős, nem volt még olyan régen hogy ez volt a "normális". Évtizedek után kezdték komolyan venni az ilyen típusú ügyeket.

Én azt gondolom, a férfiaknak sem lesz ez könnyebb. Fel kell vállalniuk ezeket az atocitásokat, akár netes fórumokon, akár ha olyan a szitu, akkor nyilvánosság előtt. Az első párezret kinevetik vagy meghurcolják, de aztán egy ponton elkezdik komolyan venni.

De ezt a harcot a nők nem tudják megvívni helyettetek.

szept. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, nem tudom, te hol élsz, de oda akarok költözni. Ha egy nő elmondja, hogy megerőszakolták, megkérdezik, mi volt rajta, hergelte-e a férfit, mondta-e, hogy nem, ütött-rúgott-e, biztos nem csak utólag gondolta meg magát, miért szólt, miért nem szólt, miért most szólt... minden héten van egy hír, hogy megöltek, megvertek, megtámadtak nőket, és hányszor van mellékesen megemlítve, hogy már korábban szólt a zsaruknak, hogy gáz van, de azok nem csináltak semmit.


Igen, a nők egyszer összeültek, és megbeszélték, hogy meg kéne ezt oldani. Neked, nektek férfiaknak is ezt kell csinálni. De nem csak akkor kellene, hogy ez probléma legyen, amikor a nők beszélnek az őket ért erőszakról. Mert én még nem láttam olyat, hogy egy vagy több férfi csak úgy elkezd beszélni az őket ért erőszakról, és CSAK arról. A te kérdésed is szólhatna simán a férfiak elleni erőszakról, ehelyett összehasonlítgatsz. Egyszerűen a férfiakat sem érdekli a téma, csak ha elvehetik vele a nőket érő erőszakról a figyelmet.

szept. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
59%

De 13-as nézd meg, itt sokan amikor felszólalunk a férfiak jogai és érdekei mellett ahogy azt a feministák tanácsolják, mi is történik? Lepontozás a nők által. És sok esetben ferdítés, hárítás, kiforgatás és hazugságok. Nekem egyre gyakrabban van az az érzésem itt a felnőtt párkapcsolatok kategóriában, hogy itt csak a nőknek lehet igaza minden vélt vagy valós sérelem esetén. A nők áldozatok, a férfiak elkövetők. Hogy ez a narratíva, és hogy bármi áron ehhez kell hajlítani a valóságot. Elég érdekes vitákat és kiforgatásokat láttam már itt, maradjunk annyiban.


De ismétlem, ha a feministák azt mondják hogy a férfiak meg álljanak ki a saját jogaikért, akkor egyrészt miért vannak lepontozva ezek a válaszok, másrészt miért kötnek bele gyakran egyes nők kritikán aluli stílusban és modorban ezekbe a felhasználókba? Sokszor nem is a tartalmat támadják, hanem az adott személyt. Időről időre nagyon durva verbális lincselések alakulnak itt ki, főleg amikor mondjuk 1-2 férfi felhasználóra jut 8-10 dühös és ellenséges itteni nő. Akkor hogy is van ez?

szept. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
56%

"De ha férfi az áldozat, akkor szerintem még mindig rosszabb a helyzet."


Mondom, semmi más célod ezzel, csak hogy bizonyítsd, hogy neked rosszabb.

szept. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 A kérdező kommentje:
Ja, ha felhozom, hogy engem hogyan bántottak, azzal csak a szegény nőkről akarom elvonni a figyelmet. :'D
szept. 2. 00:33
 20/61 A kérdező kommentje:

A kérdésem nemcsak a férfiakat ért erőszakról szól, hanem arról, ahogy arra reagálnak. Sok esetben az elvileg a témára érzékenyített, feminista nők is.

Ez a probléma.

szept. 2. 00:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!