Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a férfiak párkapcsolati/szexuális traumáival sokkal kevésbé empatikus a társadalom (nagy része)?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, az elmúlt évtizedben végre helyet kapnak a közbeszédben olyan témák, mint az erőszak, zaklatás, párkapcsolaton belüli erőszak, különböző manpipulációs módszerek, diszfunkcionális kapcsolati dinamikák, stb.

Ezzel semmi probléma nincs, ebbe én magam is beleálltam.

A problémám az, hogy annak ellenére, hogy a feministák papíron elismerik minden felületen (most nem kifejezetten aktivistákra gondolok), hogy bármilyen nemű áldozat mellett kiállnak, a gyakorlatban én nem igazán ezt tapasztaltam, nekem sajnos úgy jött le, hogy akkor igazán fontos ez a téma, ha nő az áldozat.

Sok apró aránytalanságot, kettős mércét tapasztaltam. De van 2 durva példám.

Az egyik az, hogy az első barátnőm elég csúnyán bántott. Kicsit több, mint 2 évig voltunk együtt, szépen, lassan felépítve, lelkileg a tipikus manipulációs módszerekkel, pont azokkal, amelyekről sok bántalmazott nőknek szóló brossúra, vagy egyéb anyag is szól. A legvégén fizikailag is bántott, a szakítás után pedig zaklatot, egészen elmebeteg szintekig ment el (például illetéktelenül bejött a házunkba, és felhajtást rendezett). Engem nagyon kicsinált lelkileg, leépítette az önbecsülésem és tartós traumákat is szereztem. Ennek ellenére kevés embertől kaptam empátiát, az a tipikus berögződés, hogy ha férfinak meséltem a történetet, akkor ment a vihogás, hogy megütött a nő, meg a gúnyos kérdezgetés, hogy durvább volt-e mint egy szúnyogcsípés, hahahahahaha. Ment az általános álláspont, hogy férfiként nekem egy csípőből meg kell oldanom, le kell ráznom érzelmileg, ha pedig kimondom, hogy fájt és traumatizált, akkor lúzer vagyok, aki "nem ért a nőkhöz", rinyálok. Ha nőnek meséltem, akkor pedig a kiforgatás jött, hogy húúúúha, ők azért meghallgatnák a nő verzióját, mert ha egy nő jut el odáig, hogy így kiforduljon magából és körömmel marjon bele a másikba, annak általában oka van, és csak a legvége egy hosszú folyamatnak.

A másik dolog meg az, hogy egyszer megpróbáltak megerőszakolni egy szórakozóhelyen. Igen, férfi létemre, és pontosan úgy, olyan módszerrel, ahogy nőket szoktak, és férfi volt az elkövető.

Ezzel az az egyik fájdalmas probléma, hogy segítségért könyörögtem az utcán, és nem segített senki.

A másik pedig, hogy amikor megosztottam a dolgot a neten (félig-meddig anonim módon), akkor olyan reakciókat kaptam, amiket ha nő kap, akkor jobb helyeken cancel-ezik az illetőt. Például olyasmit, hogy akár még bóknak is vehetem, mások szenvednek a külsejükkel és a csajozással, én pedig annyira jó pali vagyok külsőre, hogy még egy melegnek is megéri megpróbálni megerőszakolni, vagy olyat, hogy azért nézett ki engem az elkövető mert biztos messziről látszik rajtam a gyengeség és az áldozatiság (ezt főleg nőktől kaptam meg), sőt, azt is megkaptam, hogy biztos valami olyan van rajtam, ami miatt melegnek hitt. Még azok sem igazán zavartatták magukat, akik nem így gondolkodtak, nem értettek egyet. Ellenben, ha nők kapnak ilyen, vagy ezeknél akár még enyhébb kommenteket is, akkor szájcséplős lincshangulat megy minden felületen. Kihangsúlyoznám, hogy én támogatom az ilyen virtuális lincselést, nem a női áldozatoktól szeretném elvenni, hanem azt szeretném, hogy bármilyen nemű áldozat mellett kiálljanak ugyanazok az emberek (azt tudom, hogy a tejesen deviáns, empátiátlan áldozathibáztatók egyik mellett sem fognak kiállni).

Ha sokak szerint megvalósult a nemi egyenlőség, akkor miért van mégis így a dolog?

Egy áldozattá vált férfinak miért nem alap, hogy ugyanaz az együttérzés jár?



szept. 1. 23:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
65%

17: mondjuk alapvetően az ezen a fórumon való felszólalás mit oldana meg? Lehetne az összes hozzásszólásod 100% zöld, nem hiszem hogy bármi változna.

Személy szerint egyébként azt gondolom, hogy kellene egy feminizmushoz hasonló férfi mozgalom is. De semmiképp sem arra koncentrálva, hogy egymásnak ugrassza a két nemet, hanem szigorúan azokra a problémákra koncentrálva, amik bizonyítottan(!!!) elsősorban a férfiakat érintik - most így ex has kettő ugrik be, az hogy férfiak gyakrabban áldozatai erőszakos bűncselekményeknek, és hogy a fiúknál az iskolaérettség később van, mint a lányoknál, de ezt a szabályozás nem veszi figyelembe.

szept. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem az is nagy sérelem, hogy amikor férfit bántalmaz nő, akkor azt egyszerűen nem lehet a helyén kezelni. Ha fizikai erőszak történik az sokszor bagatelizálva lesz, a férfiak is leszólják az áldozatot hogy papucs és veri az asszony, és a nők is leszólják, lenézik hogy gyenge, nem férfi. Így többnyire az áldozat inkább mélyen hallgat, miközben egy nő otthon terrorizálja, fizikailag bántalmazza, és sakkban tartja. Tudom ez jóval ritkább eset mint a fordítottja, de a fordítottjában a nők kapnak segítséget és a társadalom és a jog is mellettük áll, elítélik egységesen az erőszakoskodót, és megvédik az áldozatot. Fordított esetben meg lásd a példámat.


És ami nem kap még elég figyelmet, az az érzelmi bántalmazás. Ez sokszor teljesen láthatatlan, nagyon sok nő olyan eszközöket használ, ami nagyon könnyen letagadható, de gyakorlatilag párkapcsolaton belül vagy családi kapcsolatban igenis erőszak. Legyen az elhanyagolás, csenddel verés, gázlángozás, passzív agresszió, titkolózás, és az összes hasonló érzelmi erőszak. Az ilyenért senkit nem ítélnek el, és mivel a nők sokkal ügyesebbek az érzelmekben és érzelmi manipulációban mint a férfiak, ezért ezt közöttük is sokan mesteri módon űzik. Tehát nem elítélhető, de mégis bántalmazás, néha nagyon súlyos következményeket okozva. És akkor még azt is hozzá kell tennem, hogy sok nő ezt hallgatólagosan támogatja, pl itt az oldalon is sokszor jól látszik 1-1 kérdés alatt, amikor az erőszakos és agresszív módszereket, kommenteket pontozzák fel amit férfiakkal szemben követ el egy másik nő. De ugyanez igaz a lenéző becsmérlésre is, miközben a nők elleni legkisebb negatív kritikát is sokszor kikérik maguknak.


Valahogy ezekben sem igazán érzem az egyenlőségre való törekvést. Csak akkor nem értem hogy sok feminista miért hivatkozik mégis úgy a feminizmusra, hogy az a férfiaknak is jó, és a nemek közötti egyenlőség a célja?

szept. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
80%

Jó sok minden felmerült.

A feminizmus elsősorban a két nem egyenlő jogainak kialakításáért alakult. Ahhoz se a feminizmusnak, se a jogoknak semmi köze, hogy férfiakat gyakrabban ölnek meg. Jogilag ugyanolyan megítélést kap ha férfi gyilkol férfit, mintha nőt ölne, vagy a nő ölné meg őt, vagy nő nőt ölne. Ezzel nincs mit tenni, a gyilkosokat kell kiiktatni mindkét nemből.

Az erőszak, fizikai és nemi a nők esetèben sem kap egységes reakciókat, pedig az ilyen ügyekkel sokkal régebb óta foglalkoznak, régebb óta megy az ézékenyítés.

Az, hogy egy társadalmi tabu, vagy norma oldódjon sajnos generációkba telik. Ettől még elszomorító, mikor érdektelenségbe, vagy kifejezett ellenségességbe ütközik valaki, akit bántottak. Nem szabadna, hogy így legyen, de egyelőre ez a realitás, ami folyamatosan alakul.

Ami a feminizmus által a férfiak védelmét illeti, a feminizmus elsődleges célja a nők számára a jogi, megítélésbeli egyenlőség elérése. Hozott magával a férfiak számára is előnyös változásokat a mindennapokban, szerintem nem is keveset. De nem ez volt a fő cél. Én feministának tartom magam, vannak olyan jogi egyenlőtlenségek ahol a nőknek lejt a pálya (pl a sokat emlegetett nők40) amiknek a kiegyenlítését támogatom emellett úgy gondolom, nem szabadna férfiak és nők szintjén gondolkodni mikor tudás, érzelmek, IQ és hasonló témák vannak terítéken, hanem emberek, egyének szintjén kellene kezelni a dolgot, de én se gondolom, hogy a férfiak problémáinak népszerüsítése a feminizmus feladata lenne.

Az meg, mikor a "férfiak problémái" alatt az oldalon az incelek önmaguk felé elfogult, a világ összes többi emberére nézve negatív gondolatai vannak terítéken... na az végképp nem a feminizmus dolga. Mert az oldalon ez a legjellemzőbb téma, ami alatt "véres harcok dúlnak".

A valós kérdésekre nők és férfiak esetén is bőven érkeznek normális segítő válaszok az oldalon.

szept. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
16%

22. Jól összefoglaltad! Itt a sztereotípiák ellen kell harcolni, ugyanis a társadalomban olyan férfikép él, hogy ami rossz, az csak férfi lehet. Ha meg egy férfit terrorizál egy nő, akkor meg két vélemény merül fel: az egyik hogy mekkora balfsz az a férfi, a másik meg hogy meg is érdemli!


Itt a gyk-n is bevett szokás a férfigyűlölet, főleg hogy az itt lévő nők 99%-a azért van itt hogy törlesszen.

Rossz apa minta, rossz párkapcsolatok. Így aztán megy az általánosítás és a kettős mérce.

szept. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
18%

A feministák utálják a férfiakat és csak a nők problémái fogalkoztatják őket. Felesleges tőlük bármi pozitívat várni.

A társadalom pedig azt gondolja, hogy egy férfi tudja mindig megvédeni magát.

szept. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
59%

A feministak a nőkért harcolnak, ahogy a nevük is mutatja. Nem értem miért tőlük várod hogy tamogassonak téged mint férfit.


Én teljes mértékben megértem a traumaidat és teljesen jogosak, csakhogy senki nem mondta hogy a férfiakat soha semmiben nem érte hátrányos megkülönböztetés. De érte, pl ebben hogy "egy férfi ne picsogjon, legyen kemény stb".

Szerintem is fszsag, de ezt a változást a társadalomban miért a nőktől várod hogy kiharcoljak?

Ez a férfiak dolga lenne. Egyrészt a ti erdeketek, másrészt hiába érzek én mint nő együtt veled, ha közben a férfiak meg azt mondják mekkora puhapcs vagy.

szept. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
20%

26. Mert ma már a vélemény formálás is erőszak meg abúzus, ha azt egy férfi teszi és legalább egy nő érintett benne!

Az emberiséggel pont az a baj, hogy mindig átesik a ló másik oldalára! Most a nők a védettek, ellenben a férfiakat szabadon lehet gyalázni. Sőt, a hab a tortán, hogy szabadon lehet általánosítani, de úgy, hogy az csak a rossz dolgokra legyen ráhúzva.

szept. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
39%

#27 azért ez a kijelentés nagyon erős túlzás. Igen, jobb dolgunk van mint a középkorban. Legalábbis bizonyos helyeken.


De még mindig sokkal több a nők ellen elkövetett fizikai és szexuális erőszak mint a férfiak ellen. Sokkal több a nőket ért családon belüli erőszak mint a férfiakat. Nem beszélve arról hogy még mindig van ahol a nő ugyanazért a munkáért kevesebbet kap mint a férfi, vagy még mindig társadalmi elvárás hogy a nő vigye a háztartást, a gyereknevelest, válás esetén a gyerek 90 százalékban a nő gondja. És ezt a fejlett tarsadalmakra értem. De az olyan helyekről reggelig lehetne beszélni mint pl a közel kelet.


Úgyhogy nem kell előadni itt a hattyú halált hogy "átestünk a ló túloldalára". Igen, előfordul hogy egy nő mondjuk hamisan vádol egy férfit, de egy ilyen ferfire jut 5 bántalmazott nő.


Viszont az egész kommented nem válasz arra amit én írtam. Hogy miért a nőktől várja a kérdező a társadalmi változást?

szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
22%

28. Jajjj dehogy nem estek át a ló másik oldalára! Nektek a komplett férfi társadalom az ellenségetek, annyira unalmas ez a folyamatos vádaskodás! Név szerint meg kell nevezni azokat, akikkel baj van. Ez a megoldás. Nem az hogy a férfiak bántják a nőket. Név szerint melyik férfi név szerint melyik nőt.


Ugyanis amit a feminizmus nyom, az komplett negatív megbélyegzés A nők meg krvák, haszonlesők, mert hát nagyságrendileg sokkal több nő űzi az ipart mint férfi. Meg a lelki terror nagymesterei is a nők. Számszerűen.


Nos, milyenérzés a krvák, aranyásók, lelki terroristák csoportjában lenni?

Ugyanis azt hagyjátok ki, hogy a férfiak csoportjának nagy része normális, de ti mindig általánosságban beszéltek. Ha majd ezen a téren lesz változás, akkor én is abbahagyom a feministák ekézését. Ugyanis az van, hogy a nagy harcotokkal inkább csak sértitek a normális férfiakat, akik ellen küzdötök meg jót röhögnek az egészen. Sajnos pont ez a cél.

szept. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
39%

#29 mérhetetlenül ostoba vagy, tele gyűlölettel.


Tudod normális férfi nem veszi személyes sértésnek ha valaki kijelenti hogy a nők sokkal nagyobb arányban esnek aldozatul családon belüli erőszaknak mint fordítva.

Én nem tettem ilyen kijelentést hogy a férfiak a bántalmazók társadalmi csoportja mint te hogy "Nos, milyenérzés a krvák, aranyásók, lelki terroristák csoportjában lenni?"


Azokkal folytatok vitát akikkel lehet érdemben érvvelni, nem azokkal akik csak gyűlölködni és frusztráltságot levezetni járnak ide, szóval további szép napot és jó vergődést.

szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!