Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a férfiak párkapcsolati/szexuális traumáival sokkal kevésbé empatikus a társadalom (nagy része)?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, az elmúlt évtizedben végre helyet kapnak a közbeszédben olyan témák, mint az erőszak, zaklatás, párkapcsolaton belüli erőszak, különböző manpipulációs módszerek, diszfunkcionális kapcsolati dinamikák, stb.

Ezzel semmi probléma nincs, ebbe én magam is beleálltam.

A problémám az, hogy annak ellenére, hogy a feministák papíron elismerik minden felületen (most nem kifejezetten aktivistákra gondolok), hogy bármilyen nemű áldozat mellett kiállnak, a gyakorlatban én nem igazán ezt tapasztaltam, nekem sajnos úgy jött le, hogy akkor igazán fontos ez a téma, ha nő az áldozat.

Sok apró aránytalanságot, kettős mércét tapasztaltam. De van 2 durva példám.

Az egyik az, hogy az első barátnőm elég csúnyán bántott. Kicsit több, mint 2 évig voltunk együtt, szépen, lassan felépítve, lelkileg a tipikus manipulációs módszerekkel, pont azokkal, amelyekről sok bántalmazott nőknek szóló brossúra, vagy egyéb anyag is szól. A legvégén fizikailag is bántott, a szakítás után pedig zaklatot, egészen elmebeteg szintekig ment el (például illetéktelenül bejött a házunkba, és felhajtást rendezett). Engem nagyon kicsinált lelkileg, leépítette az önbecsülésem és tartós traumákat is szereztem. Ennek ellenére kevés embertől kaptam empátiát, az a tipikus berögződés, hogy ha férfinak meséltem a történetet, akkor ment a vihogás, hogy megütött a nő, meg a gúnyos kérdezgetés, hogy durvább volt-e mint egy szúnyogcsípés, hahahahahaha. Ment az általános álláspont, hogy férfiként nekem egy csípőből meg kell oldanom, le kell ráznom érzelmileg, ha pedig kimondom, hogy fájt és traumatizált, akkor lúzer vagyok, aki "nem ért a nőkhöz", rinyálok. Ha nőnek meséltem, akkor pedig a kiforgatás jött, hogy húúúúha, ők azért meghallgatnák a nő verzióját, mert ha egy nő jut el odáig, hogy így kiforduljon magából és körömmel marjon bele a másikba, annak általában oka van, és csak a legvége egy hosszú folyamatnak.

A másik dolog meg az, hogy egyszer megpróbáltak megerőszakolni egy szórakozóhelyen. Igen, férfi létemre, és pontosan úgy, olyan módszerrel, ahogy nőket szoktak, és férfi volt az elkövető.

Ezzel az az egyik fájdalmas probléma, hogy segítségért könyörögtem az utcán, és nem segített senki.

A másik pedig, hogy amikor megosztottam a dolgot a neten (félig-meddig anonim módon), akkor olyan reakciókat kaptam, amiket ha nő kap, akkor jobb helyeken cancel-ezik az illetőt. Például olyasmit, hogy akár még bóknak is vehetem, mások szenvednek a külsejükkel és a csajozással, én pedig annyira jó pali vagyok külsőre, hogy még egy melegnek is megéri megpróbálni megerőszakolni, vagy olyat, hogy azért nézett ki engem az elkövető mert biztos messziről látszik rajtam a gyengeség és az áldozatiság (ezt főleg nőktől kaptam meg), sőt, azt is megkaptam, hogy biztos valami olyan van rajtam, ami miatt melegnek hitt. Még azok sem igazán zavartatták magukat, akik nem így gondolkodtak, nem értettek egyet. Ellenben, ha nők kapnak ilyen, vagy ezeknél akár még enyhébb kommenteket is, akkor szájcséplős lincshangulat megy minden felületen. Kihangsúlyoznám, hogy én támogatom az ilyen virtuális lincselést, nem a női áldozatoktól szeretném elvenni, hanem azt szeretném, hogy bármilyen nemű áldozat mellett kiálljanak ugyanazok az emberek (azt tudom, hogy a tejesen deviáns, empátiátlan áldozathibáztatók egyik mellett sem fognak kiállni).

Ha sokak szerint megvalósult a nemi egyenlőség, akkor miért van mégis így a dolog?

Egy áldozattá vált férfinak miért nem alap, hogy ugyanaz az együttérzés jár?



szept. 1. 23:02
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:

Szerintem meg semmilyen ilyen hangzása nem volt, csak valahogy ki kellett hozni a dologból, hogy már megint valami férfi próbálja megoldatni a baját a nőkkel.


Az a rossz hírem van, hogy én ugyanúgy gondolhatom azt, hogy szerintem én normálisan és közérthetően írtam le, és te forgattad ki, és értettél bele valami olyat, ami nem volt ott.

szept. 2. 17:27
 42/61 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező! Most te is személyeskedsz? Minősítettelek én téged, meg az "eszmefuttatásodat"?


Azért hagy ne menjek már el szó nélkül ha idiótázik valaki. Akinek meg nem tetszik valami, az meg intelligensen kérdezzen rá hogy mit és hogyan gondoltam.

szept. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

42

Attól, hogy te nem minősítetted az enyémet, én még minősíthetem a tied. :D

Szerintem a 29-es kommented után belefér.

szept. 2. 17:31
 44/61 anonim ***** válasza:
43%

Mi a baj a 29-es kommenttel? Hogy érzékeltetve lett hogy milyen amikor minden férfit egy kalap alá vesznek? Nekem nincs bajom a nőkkel, nem tartom öket krvák nak meg aranyásóknak, holott tudom hogy vannak köztük ilyenek.


Vagy ezt nehéz volt megérteni?


Akkor most én is minősítem a tiédet. Regényeket írsz mert nálad ugrik a tű. Nincs nőd, azt gondolod hogy minden nőt a pénzen kell megfogni. Ezzel igazolod önmagad. Lelkileg meg totál gyenge vagy.


A feminizmushoz még annyit, hogy nem telik el nap hogy valaki ne akarná a férfi társadalomra rányomni: Bűnös vagy! Bűnös vagy! Bűnös vagy évezredekre visszaamenőleg! Bűnös vagy!


Erre mondtam én, hogy nem általánosságban kell nyilatkozni, hanem konkrét esetekkel és személyekkel. Vagy tegyük már oda azt, hogy a férfitársadalom egy olyan rétegéről van szó, aki ilyet meg olyat csinált.

De nem, a férfiak elnyomó társadalma, ahol a nők szenvednek. Tehát minden férfi elnyomó, minden nő áldozat. Ha a nők kikérik maguknak az általánosítást, én meg kikérem a normális, becsületes férfiak nevében.

szept. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:

"Nincs nőd, azt gondolod hogy minden nőt a pénzen kell megfogni. Ezzel igazolod önmagad."

Amúgy te mi a sz.arról beszélsz? :D


"Lelkileg meg totál gyenge vagy."

Ezzel csak a férfi oldal prototípusát testesíted meg a korcs hozzáállásból, amit kifejtettem a kérdésben.


"Vagy tegyük már oda azt, hogy a férfitársadalom egy olyan rétegéről van szó, aki ilyet meg olyat csinált."

Mert szerinted bárki azokról beszél, akik nem csináltak olyat? :D

Itt az a gond, hogy például a nemi erőszak és a szexuális zaklatás olyan, hogy rengeteg nőt érint, egyáltalán nem marginális probléma, és az elkövető pedig több, mint 90%-ban férfi.

Szóval a férfiaknak sajnos egyáltalán nem egy szűk rétegéről van szó, ez számszerűsíthető tény, becsületes férfiakra pedig nem terjesztik ki a dolgot, maximum néhány hülye.


Az sem a férfiak mellett szól ebben az erőszakosság témában, hogy bizonyos szexuális érdeklődésűek és nagyon durván korcs szokásokat élvezők szinte csak közülük kerülnek ki.

Például pedofilok, gore-ra élvezkedők, kukkoló-titokban fotózgatók, nekrofilok, és így tovább.


A többség nem mondja, hogy minden egyes férfi erőszakos és elnyomó, de azt elvárni, hogy izolált, egyedi esetként kezeljenek minden ilyet, az több, mint nevetséges.

szept. 2. 18:01
 46/61 anonim ***** válasza:

37

Értelmezési gondjaid vannak erősen.

szept. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
0%

Édes istenem! Te nevezel korcsnak?


Ja te vagy az intelligencia csúcsa! Csak az van ami a kicsi, pici, sötét, beszűkült agyadból kipattan. Sajnálom a környezetedet hogy egy ilyen szellemileg, mentálisan szennyező ember(?) mellett kell élniük akár csak perceket is. Viszont életben valószínűleg csak lapítasz. Tipikus példája vagy a magáról sokat képzelő embernek, az okoskodó, mindenkit kijavító, mindenktől mindent is jobban tudok embernek. Lyukas zokni, sötét lábszagú szoba, anyu főz, mos, takarít. Üvegtigris... Tudod, büfé, hotdog, bubik.

szept. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 A kérdező kommentje:

Ja, biztos. :)

Szerintem meg egyeseknek simán csak bevett szokása személyeskedni, amikor már nincsenek érveik.

szept. 2. 18:13
 49/61 A kérdező kommentje:

47

Annak nevezlek, mert az is vagy, minél többet írsz, annál biztosabb. :D

Szóval csak nyugodtan.

szept. 2. 18:14
 50/61 anonim ***** válasza:
0%

Én csak azt javaslom, hogy nőljél fel, a szófosásod meg az ön-sztárolásod nem kicsit röhejes. Ez a korcs, mármint én, többet tett és tesz az emberekért mint te a 5x megszületsz. Én veled ellentétben nagyon jó an vagyok a nőkkel, tisztelnek és szeretnek. Nem járok ide picsogni hogy megvert a nőm, meg anyu védj meg, meg nagyobb empátiát akarok!


Te vagy a superman, a nők megmentője? Fizikálisan megvéded a nőket? Még magadat sem tudod! Egy komplett vicc vagy! 😂😂😂Játszhatod az agyad, hú micsoda pszichológiai szó fordulatokkal

operálsz. Magadat nyugtatod ezekkel, csak szólok! Egyébként meg annak nevezel aminek csak akarsz, ezt az egyetlen sikerélményt megadom neked.


Legközelebb meg az első randin kérdezd meg a lányt hogy mekkorát tud ütni...🤪 Aztán eldöntheted hogy akarod-e folytatni! Na, én csak most is baráti ötletet adtam! 😉

szept. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!