Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az baj, ha valaki csak gyerekt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az baj, ha valaki csak gyerektelen párt tudna maga mellé elfogadni?

Figyelt kérdés
Azt hiszem abban nagyjából mindenki egyetért, hogy az az ideális, ha két ember mikor összejön, akkor mindketten függetlenek és esetleg vállalnak majd közösen gyereket, ha akarnak. Viszont a társadalom nem ilyen, nagyon sok a válás, vagy a szétesett család és persze ezen embereknek is joguk van újra párt keresni. Ettől függetlenül egy gyerek jelenléte elég nehezítő tényező, mert teljesen átírja a kialakuló párkapcsolati dinamikát, ott van az ex kérdése, anyagi terhek megosztása, ezek mind fölösleges problémák, amiket nem mindenki akar a nyakába venni. Mégis mintha sokan elítélnék azokat a férfiakat pl, akik nem akarnak gyerekes nőkkel kezdeni, azt mondják nem elég érettek érzelmileg. Pedig, ha valaki tudatos, ismeri a határait és tudja, hogy ez nem férne bele neki, akkor miért lenne gond, sok szenvedéstől megkímél több embert is.

júl. 3. 09:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
#1 Szerintem egy gyerekes nő is megvan olyan férfi nélkül, aki nek bírja elviselni a gyerekei létezését sem.Jobb, hogy időben kiderül.
júl. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy baj, sőt az a normális, ha egy férfi és egy nő 0-ról kezdi az ismerkedést, és nem egy előző valaki legutolsó „játékmentésétől”. Ez a mozaikcsalád életfelfogás csak rekurrens problémákkal jár, ami minden esetben kimondott / ki nem mondott degradáló szerepet tölt be a kapcsolatot alkotó személyek életében.

Na de ha már csak abból is indulunk ki, hogy a leendő kapcsolat legalább egyik fele sorsdöntő és egyben rendkívül elhibázott döntést hozott életében, akkor az hadd legyen már intő jel!

júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nincs gyerekem, és nem akarok gyerekes pasival ismerkedni. Fordított nemeknél sem tartom bajnak.


Amin kicsin felszalad a szemöldököm, az az, amikor kifejtik, hogy mert akkor nekik kéne eltartani idegen gyereket... ez sokat elmond, mondjuk hogy olyan környezetben nőtt fel, ami tele van életképtelen nőkkel, vagy ha kicsit "meglököd", elindul az incelség útján.

júl. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
22%

#11! Pontosan. Nemsokára szülök. Se gyerekes, se gyerektelen párt nem szeretnék, de ha ez egyszer változna, tuti, nem kéne olyan, aki valami hősként tekint magára, mert hajlandó elfogadni a gyerekemet. Eleve csak olyan pasik léteznek számomra, akinek az a természetes, hogy a gyerekemmel együtt vagyok egy egész.

#1

júl. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%
Na pl aki a játékmentés kifejezést használja, arról tudod, hogy hatalmas lúzer.
júl. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
25%

#15, „Na pl aki a játékmentés kifejezést használja, arról tudod, hogy hatalmas lúzer.”

Ennyire betalált a hasonlat? Már megérte használni. 😅

júl. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
60%
16, nem talált be, angolul már sokszor olvastam, és fogadnom kellett volna, mikor szótárazzák ki a magyar incelek is.
júl. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nem baj, mindenki azzal ismerkedik, akivel akart.


Miért akarnék olyan személlyel párkapcsolatot, aki bármi miatt nem az esetem? Azért, mert a közvélemény úgy gondolja? Én akarok együtt élni vele, nem mások, így a döntés és következmény is az enyém.

júl. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, amennyiben az illető nem kezd el hisztizni meg az általa preferált nemet sértegetni, ha olyan nem akar vele összejönni, akinek nincs gyereke.
júl. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
62%

A történelem során mindig is gyakori volt, hogy háborúk, betegségek, szülési szövődmények miatt elveszítették házastársukat az emberek, és már csak a gyerekekre tekintettel is újraházasodtak. Ugyanemiatt az örökbefogadás is gyakori volt, mivel nem volt intézményesített árvaellátás.

Mindenkinek a saját korlátaival kell tisztában lennie a döntései előtt.

júl. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!