Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az baj, ha valaki csak gyerekt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az baj, ha valaki csak gyerektelen párt tudna maga mellé elfogadni?

Figyelt kérdés
Azt hiszem abban nagyjából mindenki egyetért, hogy az az ideális, ha két ember mikor összejön, akkor mindketten függetlenek és esetleg vállalnak majd közösen gyereket, ha akarnak. Viszont a társadalom nem ilyen, nagyon sok a válás, vagy a szétesett család és persze ezen embereknek is joguk van újra párt keresni. Ettől függetlenül egy gyerek jelenléte elég nehezítő tényező, mert teljesen átírja a kialakuló párkapcsolati dinamikát, ott van az ex kérdése, anyagi terhek megosztása, ezek mind fölösleges problémák, amiket nem mindenki akar a nyakába venni. Mégis mintha sokan elítélnék azokat a férfiakat pl, akik nem akarnak gyerekes nőkkel kezdeni, azt mondják nem elég érettek érzelmileg. Pedig, ha valaki tudatos, ismeri a határait és tudja, hogy ez nem férne bele neki, akkor miért lenne gond, sok szenvedéstől megkímél több embert is.

júl. 3. 09:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%
Ez megint csak egy incel sirám. Uncsi! Kinek baj? Max.a gyerekes nőknek. Mivel amúgy se az az illető célcsoportja, tök mind1. Egy gyerektelen nőt miért érdekelne, hogy a potenciális pasijának nem kell gyerekes nő. Eleve hogy kerül szóba?
júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Ha azt mondjuk baj, akkor összejössz egy gyerekes nővel?


Mindenkinek joga van olyan párt választani, amilyet szeretne. Én se jönnék össze olyan férfival akinek van gyereke, de én nem is szeretnék sajátot sem.

júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Gyerekesként írom, csakis gyermekes férfit szeretnék magam mellé, nem is várnám el egy percig sem, hogy gyermektelen férfi szóba álljon velem.
júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem baj. Mindenkinek el kellene tudni dönteni, hogy mi az ami belefér és mi az ami nem. És ha mégis ismeretlenül belevág egy gyerekkel rendelkező emberrel való kapcsolatba, akkor ne kezdjen el sipákolni azon, hogy ő nem erre számított. És ne kezdje el fúrni a szülő gyermekkel való kapcsolatát pusztán önzésből, féltékenységből csak azért, hogy ő legyen a legfontosabb. Én inkább ezt ítélem el. Ha nem felel meg a helyzet, akkor lépjen le inkább. És ne gyerekesekkel próbálkozzon a jövőben. Van elég szingli. A gyerek jelenléte adott és nem kívánságműsor.
júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok, nincs gyerekem. Mikor ismerkedtem, feltétel volt, hogy a férfinak se legyen gyereke. Egész egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy nekem ez beleférne egy kapcsolatba. Viszont a gyerekes ismerőseimtől állandóan azt hallgattam, hogy miért nem próbálom meg, adjak olyanoknak is esélyt, akiknek már van gyerek. Gondoltam, oké. Megismerkedtem egy kétgyermekes apukával. Az első randevún előadta, hogy neki a gyerekei a legfontosabbak (ez szép és jó, így kéne mindenkinek gondolkodnia, akinek gyereke van). Ebből adódik, hogy a hétvégéket nála töltik a gyerekei, külön gyerekszoba van nekik berendezve. Ebből már rögtön sejtettem, hogy bármilyen programot is csinálnánk, nyilván jönne velünk a két gyerek. A nagyjából két órás randi alatt, míg a kávézóban ültünk, másról nem tudott beszélni, mint a gyerekeiről, egyszerűen semmilyen más témát nem lehetett felhozni, mert mindig a gyerekei kerültek szóba. Egy ilyen kapcsolatban én sehol nem lennék, mindig arra kéne várnom, hogy mikor kerülhetek sorra, hogy velem is törődjön. Hát köszönöm, de én ebből nem kértem és nagyon jól tettem, mert megtaláltam azt az embert, akire mindig is vágytam. És érdekes módon ő is ezt mesélte, próbálkozott gyermekes anyukákkal előttem, de amikor már az első randira a kétéves gyerekkel érkezett a nő, akkor feladta, mert mondta, hogy csak a gyerekről szólt a randi. Így nem lehet megismerni egy másik embert.


Szerintem nagyon ritka az, amikor egy gyermekes és egy gyermektelen ember kapcsolata jól működik. Van ilyen, de ritka.

júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
37%

Nem baj.

Mondjuk egy bizonyos kor fölött az emberek 95%-kának van gyereke, szóval egy ponton túl lekorlátozza a lehetőségeket.

júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a 95% nagyon túlzó, főleg ma amikor egyre kevesebben vállalnak gyereket
júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#6

Hogy lenne 95%? Ma már gyakorlatilag a 40 éves nők 15%-a gyermektelen, Budapesten ez még több. És én meg messze vagyok a 40-től. Nem incelség miatt kérdeztem, vagy hogy fikázzam a gyerekes nőket, inkább csak monitorozom a közvéleményt. Egyik nagypapám így nősült és ő azt mondta dícsérték mások érte, hogy bevállalta, neveljen idegen gyereket, aztán jó viszonyba lettek a nevelt gyerekkel, csak én úgy érzem nekem ez nem menne, nem éretlenség miatt.

júl. 3. 09:46
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha így érzed, akkor nem vágsz bele ilyen kapcsolatba. Nem kell ezen ennyit görcsölni. Magadnak kell megfelelni nem a közvéleménynek.
júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
#8 Az ég világon semmi baj azzal, hogy ezt érzed, sokan vagyunk így, akik így gondolkodnak. Sőt, sok olyan is van, aki kapcsolatba kerül gyermekes anyával/apával és állandóan a gyereken vitatkoznak.
júl. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!