Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem furcsa, hogy a nőknek nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem furcsa, hogy a nőknek nem kell bevonulniuk Ukrajnában?

Figyelt kérdés

Persze az lenne a jó, ha senkinek se kéne. De ebben mikor lesz a két nem helyzete egyenlő?


Csak így elképzeltem, hogy csak azért mert valaki nőnek született, egyszerűen átsétálhat a határon, és biztonságos országba távozhat. De mondjuk a testvére, csak azért mert férfi, meg mehet golyófogónak a háborús övezetbe.


Én azt értem, hogy évezredek alatt ez a dolog így alakult, hogy a férfiak harcoltak. De elvileg ez a dolog is megváltozhatna, és a nemi egyenlőség jegyében harcolhatnának a nők is. Vagy inkább senki se harcoljon. Ez lenne a legjobb.


A nők manapság szavazhatnak, munkát vállalhatnak, egy csomó hátrányos helyzetű dologban előreléptek. Mikor kerül sor a férfi hátrányok felszámolására is?


Nem emlékszem hogy a férfiak kapcsán szóba kerülne, hogy a történelem során hány akár csak 18-20 éves fiatal fiú halt éretlmetlen halált?


Megemlékezünk a nőnapról. Felköszöntjük azokat a nőket, akik manapság már nincsnek elnyomva. Közben meg rengeteg férfi halt meg a történelem során a háborúkban, de a férfiakat ezért nem köszöntik fel. Nekik nem jár tisztelet. Olyan természetes mindenkinek, hogy adja csak életét a harcokban mert ő férfi.


2022. febr. 26. 12:01
 141/181 anonim ***** válasza:
100%
141 már nekem is gáz, amit lehisztizik itt, de még szó sincs, hogy a magyarokat besoroznák. Meg az, hogy neki nem a besorozással van baja, hanem hogy akkor miért nem a szingliket sorozzák 🤦‍♀️ komolyan, ennyire betegesen félni a haláltól. Megsúgom nem csak a háborúban lehet meghalni, és ha nem mész háborúba se élsz örökké, de élhetsz 80 évet akár kutya világban is, mindennap rettegve, szegénységben, éhezve, kiszolgáltatottan. Mert akik feladják, azokra se vár jobb élet, bábállamként. Azt meg ne hidd hogy egy egész népességet hagynak átmenekíteni egy gazdagországba csóró menekültnek a nyakukba.
2022. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/181 A kérdező kommentje:

139


De az utca embere önkéntesen vonult ki. Nem kötelezték őket.


De tegyük fel, képzeld bele magad egy férfi helyébe. Otthon élsz a családoddal. Egyik nap mondjuk kitör a háború az országban. Behívnak és el kell hagynod a feleségedet, és a gyerekeidet. Majd nem tudod mikor látod őket. A fronton bármikod meghalhatsz. Szerinted ez normális hogy a férfiakat évezredeken át golyófogónak használták hülye politikusok?


Ha a nők jogaiért lehetett küzdeni, a feketék jogaiért lehetett stb. akkor ezért is kellene küzdeni.

2022. febr. 27. 10:39
 143/181 A kérdező kommentje:

141


Pont arról van szó hogy nem akarok menni. Értelmetlennek látom. Meg nem akarok megölni egy katonát aki ugyanolyan kisember mint én és ugyanúgy parancsot teljesít.


De miért kéne bekussolnom? Jó tudom valamiért nem tetszik a nőknek ha a férfiak is szeretnének változtatni a hátrányos helyzetükön. Ilyenkor az taktika hogy megalázzák vagy nevetségessé teszik a nők őket.


De miért normális nektek az, hogy a férfiakat kötelezik arra hogy kockáztassák az életüket a harcokban?

2022. febr. 27. 10:49
 144/181 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ezzel nagyon nagyon rossz ajtón kopogtatsz. Senki sem tartja normálisnak hogy a férfiakat besorozzák. Én nekem is megfordult a fejemben, hogy mi van, ha a párom behívót kap. Most lesz az esküvőnk és 20 hetes várandós vagyok. Mentálisan össze fogok ropppanni, ha ez el fog jönni. De attól, hogy itt vered a nyálad nem lesz jobb. Most ez van, nem tudunk mit csinálni. Beszéld meg Putyinnal meg a többi politikussal, hogy álljanak le. Talán mi semlegesek tudunk maradni és ha nem folyunk bele, akkor megússzuk. Az is bajt sejtet, hogy más országok fegyvert küldenek az ukránoknak. Tehát ez itt nem fog megállni. Gondolhatod milyen érzés kavarog bennem, hogy lehet én is egy metró aluljáróban fogom világra hozni a gyermekünket. Ne gondold azt, hogy ez milyen csudi jó. Ez a helyzet senkinek sem kedvező, max a nagy hatalmi politikusoknak, akik scotchot iszogatva ülnek a luxi villájukban és örülnek maguknak, hogy mindenki meg van rémülve.
2022. febr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/181 anonim ***** válasza:
100%

Már leírtuk milliószor, hogy mi az OKA annak, hogy férfiakat soroznak be. SENKI sem mondta hogy ez normális lenne. Fogd már fel. Senki sem támogatja a háborút, mindenki azt szeretné, ha nem kéne senkinek sem meghalnia ilyen értelmetlenül.

Attól, hogy itt hisztizel hogy mennyire hátrányos a férfiak helyzete blablabla, az okok még mindig nem fognak változni. Ez nem olyan, mint amikor ugyanazért a munkáért ugyanannyi fizetést kap egy nő mint egy férfi. Teljesen más. Ott megoldható és nincs semmi akadálya annak, hogy ugyanannyi fizetést kapjon. Nincsenek hátráltató tényezők, ami miatt ne lehetne kifizetni egy nőnek ugyanazt a pénzt, mintha férfi lenne. Szavazati jogoknál szintén. Olyan dolgokat hasonlítasz össze, amiknek teljesen más az ok-okozati háttere és a következménye. Ha egy nőt besoroznak, ő nem fogja tudni hozni azt a fizikai teljesítményt, amit egy férfi. Mint ahogy egy férfi sem fog tudni szülni gyermeket a háború után. A biológiai funkciók miatt más a két nem szerepe a háborúban. Szomorú, de amíg el nem jut oda az evolúció vagy a génmódosítás, hogy a férfiak is szüljenek, addig ez lesz.


Egyébként pedig ha egy országban sem lenne kötelező a besorozás háború idején, akkor kb lenne 2-3 giga-ország egy idő után, lásd Oroszország rárepülne a számára értékesnek gondolt területekre, mert úgyis elenyésző lenne az ellenáll haderő az ilyen országokban, ergo könnyen bevenné, és magábaolvasztaná, vagy bábállamot építene ki ott. Hány ilyen országból akarsz elmenekülni?


De kár neked bármit is mondani, 15 oldalon keresztül csak hisztizel, és az érveket, okokat nem vagy képes felfogni. Már rég le lehetett volna ezt zárni, de nem, megy tovább a rinya.

2022. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/181 anonim ***** válasza:
100%
Háborús helyzetben nincsenek jogok. Se a nőknek, se a férfiaknak. A háború tömény öntörvénykezés, erőszak, kisajátítás, brutalitás. Az ártatlan, de gyengék meghalnak. Az erősek és a fifikásak túlélnek. Ha támadnak véded magad és próbálsz túlélni, ennyi. Mész és teszed amit tudsz, meg amit parancsolnak. Mérlegelsz és reménykedsz. Menekülsz, ha tudsz, ha van hova, ha nem tudsz, vagy túl késő, így jártál, nők és férfiak egyaránt. De ha elszabadul a pokol, ami szerencsére még nem kovetkezett be, nem lesz hova bújni, max pár kiváltságosnak a föld alá. A zsidók nők, férfiak, idősek, gyerekek voltak. Nem volt különbség köztük, aki zsidó volt, vitték a mészárszékbe. Nem volt jog, meg egyenlőség, ez a háború, nem kezdett el senki tüntetni, hanem mindenki védte a saját életét, meg a családját, ahogy tudta. Visszaemlékezve a zsidókra, volt értelme az eszetlen mészárlásnak és megalázásnak? Dehogy volt, de a háború egy ilyen brutális dolog, utólag gondolunk vissza, mennyire volt értelme bárminek is, ami történt ott. Ahogy korcsosul a világ, meg puhányodik vissza az emberiség, túl sokáig béke van, ezt teszi az emberekkel. Felnő egy generáció a tehetetlen jómódban. Most kell megint egy háború, hogy 100 évig kb megint ne felejtsük el, hogy minden ami kell a béke a család meg a nyugalom. Valaki még ezt sem veszi most komolyan ami a szomszédban zajlik, valaki tényleg csak akkor venné, komolyan a helyzetet, ha az ő városában szólalna meg a sziréna. Szomorú.
2022. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/181 A kérdező kommentje:

145


De akkor mit kellene tennie a társadalomnak hogy bármi is ebben megváltozzon? Meg egyáltalán akkor kinek? Ok én itt hőbörgök, persze nem változik meg semmi. Tisztában vagyok vele.


De annyi mindenben változott sok minden. Miért evidens fenntartani még most is ezt a rendszert, hogy a férfiakat államilag kötelezve elvihetik a harctérre?


Te is azt mondod, hogy félted a párod (nyilván). Akkor tulajdonképpen te is ellene vagy ennek a rendszernek. Te is gondolom sza...r. nál rá ha veszítene Magyarország valamilyen háborúban, csak együtt szeretnél maradni a pároddal.


Akkor miért baj, hogy én ezt a dolgot felvetem? Miért tabu téma? Mindannyiunk közös érdeke lenne hogy befejezzük ezt a dolgot.


Ha mindenki beintene ennek a rendszernek akkor meg még háború sem lehetne, mert nem menne senki.

2022. febr. 27. 11:08
 148/181 A kérdező kommentje:

Azt mondjátok hogy hisztizem, meg megy a rinya. De pont ha ugyanezt tenné mindenki, és kiállna magáért, hogy férfiként nem megyek, feleségként nem engedem a páromat a háborúba, akkor a politikusok nem tudnának háborúzni. Mert nem menne senki.


Épp elég ember halt már meg a háborúkban eddig is.

2022. febr. 27. 11:18
 149/181 anonim ***** válasza:
100%

Hu ember, komolyan ez a kerdes nagy fixaciod lehet.

Menj akkor szervezz tunteteseket a ferfiak ezen jogaiert, ne itt vergodj mar. Komolyan mar szekunder szégyenérzetem van tőled.

2022. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/181 anonim ***** válasza:
100%
"ha ugyanezt tenné mindenki" - itt a bökkenő, az emberek nem egyformák. Még ha meg is szűntetik a kötelező besorozást a férfiak számára, mindig lesznek háborús konfliktusok. Sajnos mindig lesz valaki, aki többet akar, aki más akar, akit nem érdekelnek mások, aki meg akarja védeni magát valami kitalált fenyegetéstől, stb.
2022. febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!