Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem furcsa, hogy a nőknek nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem furcsa, hogy a nőknek nem kell bevonulniuk Ukrajnában?

Figyelt kérdés

Persze az lenne a jó, ha senkinek se kéne. De ebben mikor lesz a két nem helyzete egyenlő?


Csak így elképzeltem, hogy csak azért mert valaki nőnek született, egyszerűen átsétálhat a határon, és biztonságos országba távozhat. De mondjuk a testvére, csak azért mert férfi, meg mehet golyófogónak a háborús övezetbe.


Én azt értem, hogy évezredek alatt ez a dolog így alakult, hogy a férfiak harcoltak. De elvileg ez a dolog is megváltozhatna, és a nemi egyenlőség jegyében harcolhatnának a nők is. Vagy inkább senki se harcoljon. Ez lenne a legjobb.


A nők manapság szavazhatnak, munkát vállalhatnak, egy csomó hátrányos helyzetű dologban előreléptek. Mikor kerül sor a férfi hátrányok felszámolására is?


Nem emlékszem hogy a férfiak kapcsán szóba kerülne, hogy a történelem során hány akár csak 18-20 éves fiatal fiú halt éretlmetlen halált?


Megemlékezünk a nőnapról. Felköszöntjük azokat a nőket, akik manapság már nincsnek elnyomva. Közben meg rengeteg férfi halt meg a történelem során a háborúkban, de a férfiakat ezért nem köszöntik fel. Nekik nem jár tisztelet. Olyan természetes mindenkinek, hogy adja csak életét a harcokban mert ő férfi.


2022. febr. 26. 12:01
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/181 A kérdező kommentje:

Kb ilyen a társadalom hozzáállása:


Megerőszakoltak egy nőt: ó micsoda szörnyűség ( szerintem is az amúgy)


Besoroznak egy 19 éves férfit aki meghal a fronton:

(Ááá ő csak egy férfi)

2022. febr. 27. 04:54
 122/181 anonim ***** válasza:
100%

Ismétlem: szerintem ez nem arról szól, és sosem arról szólt, hogy a férfiak nyugodtan meghalhatnak, nem érdekel senkit, nem veszteség. Hogyne érdekelne, szerintem is borzalmas, ami most megy. Támogatom az önkéntességen alapuló katonaság intézményét, pláne, ha busásan meg is fizeti az állam az erre vállalkozókat – annál több lenne a jelentkező. Felőlem ők lehetnének nők is, férfiak is, bárki, aki alkalmasnak bizonyul a feladatok ellátására. És legyenek ők azok, akiket bevetnek egy háborús helyzetben.

Ha szélsőséges mértékben elfajulna a probléma(= nagyon vesztésre állnánk), akkor az ország élén álló oligarchák feladata lenne mérlegelni, hogy nyerünk-e bármit is abból, ha próbálunk kitartani a végsőkig, ahelyett, hogy letennénk a fegyvert. Lehet, abból a megfontolásból folytatják, hogy minél tovább húzódik a dolog, annál több idejük lehet az esetleges szövetségeseknek meghozni azt a döntést, hogy beállnak mellénk, és ebben az esetben talán az országunk sem térdel le végül. Ez nem egyszerű helyzet, nem egyszerű kérdést. Az alapvetően pacifista (élet)filozófiámmal én is afelé hajlanék, hogy a civilek ne legyenek kötelezhetőek a katonáskodásra, nem ér meg egy terület függetlensége egy óriási vérfürdőt.

Ennek ellenére ha már fix lenne, hogy mindenképpen soroznak be civileket, azt mondanám, hogy ők inkább a férfiak legyenek. NEM AZÉRT, mert utálnám a férfiakat vagy ne tartanám értékesnek az életüket, hanem azért, mert ez az ésszerűbb (a korábban már boncolgatott okokból kifolyólag). Elhiszem, hogy férfiként ezt fáj hallani vagy olvasni, és az én szívem is összeszorul miatta, de van, amikor a menthető mentésének a leghatékonyabb módját kell választani, és a háború pont egy ilyen szituáció. Hangsúlyozom: szerintem amit lehet, meg kell tenni annak érdekében, hogy erre ne kerüljön sor. És nem hiszem, hogy ebből a gondolatmenetből áradna bármiféle férfigyűlölet.

2022. febr. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/181 anonim ***** válasza:
100%
*nem egyszerű kérdés (t nélkül)
2022. febr. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/181 A kérdező kommentje:

122#


Értem a gondolatmenetedet, de ezzel még mindig nemi megkülönböztetésen alapulva küldenénk így embereket az esetleges értelmetlen halálba. Ami így igazságtalan.


Ugyanúgy ahogy a nők megkülönböztetése is az volt annak idején. Azokat is meg lehetett magyarázni célszerűségi okokkal. Hogy a nők ne dolgozzanak, hanem csak neveljék a gyerekeket, ezt is ugyanúgy meg lehetett magyarázni, ahogy te most inkább férfiakat küldenél a frontra.


Ha az megváltozhatott, akkor ezt is meg lehetne változtatni úgy, hogy vagy senkit nem köteleznek ( én ezt támogatnám) vagy nőket és férfiakat is egyaránt a harcra.


Mert az hogy praktikusabb férfiakat küldeni ezt értem. De a nőknek is praktikusabb volt a gyereknevelés, meg a főzés.


Most akkor vagy abban is változunk amiben a férfiak vannak hátrányban, vagy akkor ez így nagyon nem fair.

2022. febr. 27. 05:16
 125/181 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a nő nem dolgozik, csak otthon ül, ganézza a házat, főz, gyereket nevel, miért szolgálja a nép ki nem halását jobban, mint az a családmodell, ahol dolgozik ő is, több a fizetés és megoszlanak a háztartásvezetéssel kapcsolatos teendők? Mitől jobb vagy praktikusabb szerinted az előbbi opció, mint az utóbbi?
2022. febr. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/181 A kérdező kommentje:

126#


Nézd ok igazad van ebben. De a lényegi kérdésemen nem változtat. Mikor számoljuk fel a férfikat érintő hátrányokat? Mert a férfiakat az esetleges életük feláldozására kötelezik a nemzetért. Mindeközben egy nő sem lesz kötelezve arra hogy szüljön a nemzetéért. Simán dönthet úgy hogy ő nem vállal gyereket.

2022. febr. 27. 05:42
 127/181 A kérdező kommentje:
*férfiakat
2022. febr. 27. 05:43
 128/181 anonim ***** válasza:
100%

Oké, arra nem mernék mérget venni, hogy soha többé a világon nem lesz példa a szülési kötelezettségre, tudomásom szerint a náci Németország már eljátszotta.

Viszont a teljes mértékű, az életnek minden egyes területén érvényesülő egyenlőség addig nem fog megvalósulni, amíg meg nem változtatható biológiai különbségek vannak a férfiak és a nők testfelépítése, illetve testi funkciói között. Lehet, eljön egyszer az a kor, amikor ez abszolválható lesz, annyit fejlődik az orvostudomány, de egyelőre nincs így. Akkor támogatni fogom, hogy ne nem alapján döntsék el, hogy a legeslegvégső esetben ki lesz besorozva a civilek közül.

2022. febr. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/181 A kérdező kommentje:

De nem csak az létezik, hogy csak a férfiakat sorozzák be vagy minkét neműeket. Hanem az is, hogy akaratán kívűl senkit. Miért nem ezt támogatod?


Legyen egy professzionális hadsereg. Annak legyenek férfi és nő tagjai is saját elhatározásból. Plusz önkéntesek ha a helyzet úgy kívánja.


Így megvalósulhatna az egyenlőség a kérdésben a testfelépítésből adódó különbségek ellenére is.


Miért nem akarja felszámolni ugyanolyan elhatározottsággal a társadalom a férfiak hátrányait is mint ahogy a nőkét? Ezt semmi nem igazolja.

2022. febr. 27. 06:39
 130/181 A kérdező kommentje:

130#


Akkor szoktak mindig a személyeskedésbe belemenni és megpróbálni megalázni a másikat ha észérvekkel nem tudnak vitába szállni.

2022. febr. 27. 09:34
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!