Honnan való az ókori tudomány?
Egyszer csak megjelent. A semmiből az emberek hirtelen tudtak mindent. Szinte abszurd módon ráadásul nagyon hasonlóképpen mesélték el az istenek megjelenését. Például Hórusz és Jézus élete ugyan az. Az egyiptomi halottas könyv egy része és a tízparancsolat.
Mi más mint valami földönkívüli erő segíthetett a majomnak civilizációt hozni egyik napról a másikra. Ráadásul olyan mérnöki pontossággal amit a mai gépekkel is nehéz vagy akár lehetetlen megépíteni. Például hogy nem süllyed a piramis és hogy századmilliméter pontosságú gránitlapok vannak elhelyezve. Ezek ha nem ufók vagy valami hasonló akkor hogy? A mai épületek amik olyan súlyúak minta piramis süllyed. A piramis több ezer év alatt alig pár centit.
Az a réteg amelyik tudja, az nem akarja megosztani.
Ez egy olyan titok amit, ha mindenki tudomására hoznának se lenne nagy baj, csak azoknak lenne ez gond akik ezt tudják és okkal hallgatják el.
Volt idő mikor, itt Európában úgy vélték lapos a föld. Aki nem ezt vallotta azt tűzre vetették.
19:32 te bunkó. Mert az állatok nem szarnak? -_-
Viszont századmilliméter pontos gránitlapot egyik gorilla sem húzott fel úgy jókedvéből.
Gondolom sosem foglalkoztál komolyabban semmilyen tudománnyal, de még nagyon utána sem olvastál, ha ilyen képtelenségeket állítasz, hogy egyszercsak megjelent...
Kérlek szépen a tudomány kialakulása minden téren pontosan úgy működött, hogy az emberek gondolkoztak, próbálkoztak, gyakoroltak, kísérleteztek, stb. Egyetlen egy tudományterület kapcsán sem találsz olyat, hogy egyik pillanatról a másikra megjelent valami tudás, minden téren folyamatosan alakultak a kezdetleges elképzelések, majd a tapasztalatok alapján ezek folyamatosan változtak, finomodtak, kibővültek.
Például az ókori görögországot sokan hívják a tudományok bölcsőjének, és valóban, szinte minden tudományág alapjait ők fektették le. Rengeteg pontos elképzelésük is volt, emellett viszont olyan feltevéseik is, mint a kristályszférák, vagy az ellenföld, stb.
Ezek tükrében elég nyilvánvaló, hogy nem valami fejlettebb civilizációtól kapták a tudást, hisz akkor az ókori tudomány sosem tartalmazott volna olyan képtelenségeket, amik az akkori, korlátozott megfigyelési lehetőségek között elképzelhetőnek tűntek, de amúgy semmi közük a valósághoz!
Egyszerű vagy, mint a faék. Gondolom ezért nehéz megértened, hogy az ember képes a gondolkozásra és a problémamegoldásra, ráadásul elég kreatív is.
Szomorú, ha valaki ennyire kevésre tartja az emberi elme hatalmát, hogy előbb feltételez földönkívülieket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!