Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha egyes emberek nem hisznek...

Nikolettaxy kérdése:

Ha egyes emberek nem hisznek a vámpírokban stb, akkor Istenben miért hisznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már sokat gondolkodtam ezen a kérdésen, hiszen ha a vámpírokra, szellemekre és egyéb földöntúli lényekre sincs semmi bizonyítéka senkinek, és ezért senki se hiszi el, Isten létezését miért hiszik el? Hiszen arra sincs senkinek se bizonyítéka? És miért hiszi el mindenki hogy van mennyország és van pokol? Hiszen ezeket a dolgokat csak az láthatja aki már egyszer eljutott oda és látta hogy tényleg van pokol és mennyország. De ha már eljutott oda nem tud visszajönni elmesélni hogy milyen volt a pokolba. És amint a legtöbb ember mondja, amihez nincs bizonyíték az nem is létezik. Mégis az emberek 90%-a elhiszi hogy van Isten, menny, pokol, paradicsom, stb.


2010. dec. 15. 05:40
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
73%

10:52-től kérdezem:


Ha Te hiszel Istenben, és ez rendben is van így, akkor a bibliában is hiszel, ami Isten, és Jézus történetéről ír. Nem igaz? Ott is vannak démonok, ott is szerepel a gonosz ( ördög, Lucifer, akármi. ) És az, hogy feltámadás van, meg halálon túli élet a mennyben, meg a pokolban, az sem épp normális. Az is a lélek és a szellem létezésére utal nem? Vagy te csak az Istenról szóló részben hiszel, az ördögében nem? Én ezt nem értem. A vallásban is szerepel mindenféle gonosz. Nem feltétlenül agyarral, és szőrzettel rendelkező démonokról, vagy kísérteni visszajáró szellemekről beszélek, de osztom a kérdező aggályait. Valamilyen formában ezek mind szerepelnek a vallásban is, mégsem hisz bennük sok vallásos ember, mert csak Isten létezését akarják elhinni. Pedig már akkor is szerepelt a másik oldal is a feljegyzésekben. És mondom, nem feltétlenül a filmben szereplő démonokra, és szellemekre kell gondolni.

2010. dec. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Ez remek kérdés =) Nagyon tetszik :) És semmi értelme :P (mármint ha 1ikben hisznek akkor már..xD)
2011. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Mindenki abban hisz amiben akar.Nem egyformák az emberek és nem egy a véleményük sem:)
2011. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
De akkor az emberek többsége miért akarja ráerőltetni az akaratát a többi emberre?
2011. jan. 23. 00:25
 35/43 A kérdező kommentje:
Miért félnek ennyire elismerni hogy igen is létezhetnek szellemek, vámpírok, stb?
2011. jan. 23. 00:25
 36/43 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a legtöbb ember valóban fél elhinni, hogy lehetnek szellemek, vagy hasonlók, mert a rossztól félnek. Én nagyon sok olyan emberrel találkoztam már, akik hittek a jóban, például Istenben, de nem hittek a gonoszban, például ördögben, mert ijesztő volt számukra az elképzelés, hogy létezik a gonosz a világban. Ezt a félelmük okozza. Pedig, ha jobban belegondolnának, ha van jó, akkor kell lennie rossznak is, különben honnan tudnánk, mi a jó. Minden viszonyítás kérdése. Onnan tudod megkülönböztetni a jó dolgokat, hogy a rossz dolgokhoz viszonyítod őket, másként nincs értelme. Csak ezt nem látják be az emberek.
2011. febr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Olvass egy kicsit arról, hogy a vámpirizmus honnan ered. Ezeket a témákat nem lehet egy kategóriába sorolni és úgy hasonlítgatni.
2011. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

szerintem ugyanannyi értelme van a télapóban hinni, mint Istenben.

olvastam itt valahol régebben egy elég hosszú és jól kifejtett monológot, hogy miért TALÁLTÁK KI istent meg jézust stb., és miért maradhatott fenn. sajnos ezt biztos nem találom már meg, de a lényege az volt, hogy 2000 évvel ezelőtt, amikor a földesurak, uralkodók mérhetetlen kapzsiságukban már nem tudtak mást kitalálni, mivel kopasszák meg jobbágyaikat-rabszolgáikat, akkor kialakították a vallást. ez a kisembereknek is jó volt, hiszen HITet adott nekik a mindennapi túléléshez, na meg persze a nagyuraknak is, mert megannyi egyházi adót tudtak kitalálni.

ekkor az emberek nem voltak olyan fejlettségi szinten se, hogy a földet lapos helyett gömbölyűnek higyjék, és a többi és a többi, tehát könnyebben elhitték, hogy egy nagy erő hozott mindent a világra, azaz teremtett meg mindent, minthogy a bolygók, növények, állatok, a világ kialakulására keressenek választ. egy egyszerű náthába is belehaltak...

tehát, néhány ügyes szemfényvesztő (jézus és a prófétái) segítségével ez a tudat gyökeret eresztett a társadalomban, amit később a többi vallással harcolva tűzzel-vassal terjesztettek. (amúgy sem volt nehéz elhitetni ezt az emberekkel, hiszen már azelőtt is kreáltak maguknak isteneket, amikben bízhattak, pl. a rómaiaknak és a görögöknek is megvoltak a maguk istenei.) mindenki hallott a keresztes hadjáratokról, meg az "eretnekségről". aki kételkedett, azt minden további nélkül kivégezték.


ez csak töredéke annak az eszmefuttatásnak, amelyet olvastam, sajnos mindent felidézni nem tudok - na de a lényeg, hogy ezért nem hiszem el az egyházi blablát a halál utáni életről.

2011. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 11:30


Ez tök logikus, amit írsz, de az is látszik, hogy a történelmi, szociológiai ismereteid hiányosak...

2011. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:

Sok hülyeséget beszéltek isten nincs ez tény!!!

De az a másik hogy vámpírok vannak..

aki nem hiszi el az csak saját magát okolhatja mert túl na-ív jobb ha bele törődtök hogy igen is vannak vámpírok itt élnek közöttünk..

akarod tudni a létezésükről .kérdezzél és válaszolók minden lehetséges kérdésedre..

2011. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!