Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha egyes emberek nem hisznek...

Nikolettaxy kérdése:

Ha egyes emberek nem hisznek a vámpírokban stb, akkor Istenben miért hisznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már sokat gondolkodtam ezen a kérdésen, hiszen ha a vámpírokra, szellemekre és egyéb földöntúli lényekre sincs semmi bizonyítéka senkinek, és ezért senki se hiszi el, Isten létezését miért hiszik el? Hiszen arra sincs senkinek se bizonyítéka? És miért hiszi el mindenki hogy van mennyország és van pokol? Hiszen ezeket a dolgokat csak az láthatja aki már egyszer eljutott oda és látta hogy tényleg van pokol és mennyország. De ha már eljutott oda nem tud visszajönni elmesélni hogy milyen volt a pokolba. És amint a legtöbb ember mondja, amihez nincs bizonyíték az nem is létezik. Mégis az emberek 90%-a elhiszi hogy van Isten, menny, pokol, paradicsom, stb.


2010. dec. 15. 05:40
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Te most komolyan azt hiszed, hogy aki nem hisz a vámpírokban meg ilyesmiben, az mind vallásos? Vannak egy csomóan, akik egyikben se hisznek.
2010. dec. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
45%
Első: nem érted a kérdést.... különben a kérdezőnek igaza van, ennyi erővel hihetnénk a vámpírokban is ( de különben sokan hisznek benne)
2010. dec. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 hócsillám ***** válasza:
14%
Az embereknek szükségük van reményre álmokra valamire amiben hihetnek ha végképp elkeserednek. Szerintem mindenki hisz Istenben csak van aki még nem tudja kívánom ne legyen rá szüksége hogy hinni kelljen benne mert akkor már nagyon a padlón lesz, de ha ott lesz ott lesz neki a remény s ha nics is isten a hit hogy talán segit majd átsegít a bajokon. Vámpírok démonok stb. szerintem a megmagyarázhatatlan jelenségek állnak mögötte én teljesen azért nem zárnám ki a létezésüket.
2010. dec. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
39%
Én hiszek mindkettőben, mert mindkettő létezik. Amúgy meg jobb félni mint megijedni :D
2010. dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
42%

A vámpírokat ne kezdjük el Istenhez hasonlítani semmilyen szempontból. Értem amúgy a kérdést, de ha tényleg hinnél, értenéd, mi a lényege a hitnek. Sajnállak, hogy eddig még nem jutottál el, de nem késtél le semmiről, nekem is a korral jött valahogy. Szóval ezt így a GYIKon egy kommentben nem lehet elmagyarázni, a hit több ennél, és az Istenben való hit meg sem közelíti a vámpírokban, reptoidokban (bruhaha) meg egyéb szirszarokban való hitet.

Majd meglátod.

2010. dec. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

Istenben azért hisznek sokan (a 90%-nál mondjuk sokkal kevesebben), mert az egy elterjedt dolog. Sok száz évig a kultúra egyik legfontosabb eleme volt a vallás.

A vámpírok pedig viszonylag újkeletűek és csak kevesen foglalkoznak velük (régen meg még kevesebben).

Szerintem eléggé világos.

2010. dec. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
81%

Nem mindenki hisz Istenben, aki a vámpírokban nem. De valahogy úgy képzeld el, mint ha valaki hisz mondjuk a szerelemben, mert bár nem látható maga az érzés mert nem fizikai és nem tudományos de a megnyilvánulásait már érezte, kontra valaki hisz Batman-ben, akit ha létezne, azért látni kellene, bár ő sem tudományos, de végül is miért ne létezne, egy csomó film szól róla. :D Persze a valóságban még senki sem látta, ugyanúgy, mint a szerelmet.

Szóval vannak, akik hisznek a szerelemben, mert bár nem látható, de már érzékelték, tapasztalták a hatását az életükre, vannak, akik nem hisznek benne, mert még nem tapasztalták. Vannak, akik nem tapasztalták, de hisznek benne, hogy egyszer majd átélik.

Olyanok is biztos vannak (ha már valaki hisz a vámpírokban), akik Batman-ben hisznek, a szerelemben nem. Olyanok is, akik mindkettőben és akik egyikben sem.

2010. dec. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:

1: Ez a vámpirosdi egy marhaság.

2: Isten meghatározása nem egyértelmű.


Az tény, hogy van egy erő, ami irányítja a világot. Ezt lehet hívni a természet törvényeinek, véletlennek, Istennek, sorsnak, de van egy nagy rakás dolog, amit az ember nem tud ésszel felfogni, és ezeket a fenti heghatározások egyikében csoportosítja. Hogy ezt élő (pl. Isten) vagy élettelen (pl. sors) dolognak fogja fel, az már mellékes. Ilyen értelemben létezik az a bizonyos természet feletti erő, csak valaki így fogja fel, valaki úgy, ez függ sok dologtól, de mindenképpen megalapozza a vallásos emberek Isten képét.


Ez a gyerekes vámpírmánia meg alaptalan mese, ami már kezd kicsit unalmas lenni.

2010. dec. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
Isten létét se cáfolni, se bizonyítani nem lehet, míg a vámpírokét igen. Persze az már más kérdés, hogy az előző okból kifolyólag isten megismerhetetlen és ezért erősen megkérdőjelezhető az emberi istenképek valódisága.
2010. dec. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
Igen, megkérdőjelezhető, de mi értelme? Ha Mari néni azért gyógyul meg, mert hisz Istenben, és minden nap imádkozik, és elhiszi, hogy ez segít, az kinek fáj?
2010. dec. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!