Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hisztek istenben? (Kérdésed...

Hisztek istenben? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

komolyan nem kell kiröhögni meg ilyenek...:)

csak a véleményetek érdekel hogy ki mit hisz?:D


2010. júl. 29. 16:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Hiszek . Istenben.
2010. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Hiszek. Istenben!
2010. júl. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:

Nem röhögünk.

Részemről akár hihetnék is, - de nem az ájtatosságban - mert a másik oldal sem tud igazán meggyőzni.

Csak nem tudom elképzelni.

2010. júl. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Én is hiszek Istenben, mindabban, amit a Credo, a Hiszekegy is vall, (teológiára készülök :)); én pont életem egyik legnagyobb válságában jutottam el a keresztyén hitre (elvesztettem a látásomat), és bár már eddig is sokat tapasztalt ember vagyok, én mégis lehorgonyoztam, szóval igen, nekem nagyon sokat adott/ad. :)
2010. júl. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
77%
Igen, én hiszek Istenben, de például a Bibliában nem hiszek, meg a templomokban sem, meg az imákban sem, meg semmi ilyen kitalált dologban nem hiszek, de azt tudom, hogy Isten létezik.
2010. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :D

és am a halál utáni életet hogy képzelitek

a mennyben vagy a pokolban is hisztek?

2010. júl. 29. 16:28
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

20/L

2010. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Valami átmeneti állapot biztosan van, mert azt már megtapasztaltam. Kérdés, hogy mi az. Az agy játéka? Vagy valami más?
2010. júl. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim válasza:

Ha a halál utáni életre vagy kíváncsi, akkor ajánlom ezt a könyvet:


dr. Michael Newton - Lelkünk útjai

2010. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

Én a bibliai üdvösség-kárhozat képet hiszem, de nem a rk. "Menny-pokol" képet. Szerintem olyan, hogy pokol nincs halál után. A kárhozatra (Biblia szerint is) azok jutnak, akik életükben nem hittek. Nem a jó cselekedetek mulasztásáról stb. van szó, hanem hitről. A A pokolra szoktak ilyen képeket használni, mint ahol kis vasvillás ördögök kondérokban sütögetik az embereket a tüzes alvilágban; én ezt úgy képzelem, hogy az utolsó naptól kezdve azok, akik nem hittek, ki lesznek rekesztve az üdvösségtől, és akkor nyilvánvalóvá válik számukra, amit életükben nem hittek, de akkor már nem lesz lehetőségük változtatni, mert már késő lesz, és ez lesz számukra a kárhozat: tudni, hogy elkéstek, és ki vannak rekesztve.

Bocsánat, ezt nem vitaalapként írtam, csak a saját véleményemként, ami mellesleg az evangélikus felfogással egyezik. :) Vagy inkább fordítva. Ilyen, hogy tisztítótűz, szintén nem vallom.

És bocsánat, hogy hosszú voltam. :$

2010. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!