Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hisztek istenben? (Kérdésed...

Hisztek istenben? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

komolyan nem kell kiröhögni meg ilyenek...:)

csak a véleményetek érdekel hogy ki mit hisz?:D


2010. júl. 29. 16:14
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Igen hiszek! erőt ad nekem!
2010. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim válasza:
hiszek magamban ;DD
2010. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten hiszek benne. Ha valami hónapokig, évekig nyomja a lelkemet akkor szívből beszélek hozzá és utána sokkal jobban érzem magamat és valahogy utána jó dolgok történnek velem. De amúgy nem tudom őt elképzelni.


A halál utáni életben is hiszek. Nem hiszem, hogy csak annyi, hogy meghalsz és kész, vége eltűnsz. Meg azért szellemek is vannak. Lehet bennük hinni és nem hinni. Talán akik fikázzák azokat akik hisznek bennük egyszer érzékelik őket.

13/l

2010. júl. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim válasza:

Hiszek Istenben.

Nem vagyok hívő de hiszek benne.És nem szégyellem felvállalni.

2010. júl. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Minden ami volt, van és lesz, az nem egyéb, mint Isten fizikai megnyilvánulása.

Te is, és minden/mindenki más is. Ilyenformán nincs semmi, ami nem AZ volna. Sokan, még a hitben élők közül is, (nem vallásról beszélek, amikor hitet írok) azt képzelik, hogy igen, biztosan van valami bennem is, ami isteni eredetű. Egy kicsi kis rész, a Lélek, vagy valami, ami "onnan" való. Na most csak a játék kedvéért fordítsuk meg ezt egy kicsit, és vegyük úgy magunkat, van bennünk (és mindenki "másban" is) egy kis személyes, akivel általában azonosulunk, de az igazi, a valós "többségi" részem, az AZ! Tőle való, belőle VAN. Jobb lesz az életed, ha e szerint gondolsz magadra és mindenki "másra"?

Különvált, elveszett éned a valós, vagy "amelyik" alapjában véve egységben létezik a létezéssel? Elkülönült élet vagy, vagy pedig formát, testet öltött rése a Lét egészének?

2010. júl. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
RÉSZE és nem rése, bocsánat!
2010. júl. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Hiszek! Remélem a mennybe kerülök. Próbálok rendes lenni mindenkivel, hogy ez meg is történhessen.
2010. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Ezen nagyon sokszor gondolkodtam, de nem tudom. Komolyan nem tudom, hogy hiszek e vagy sem. Hülyén hangzik tudom :) sose voltam vallásos sőt meg sem vagyok keresztelve, de próbálok hinni valamiben. Nem konkrétan Istenben akiről írnak a bibliában hanem valamiben/valakiben aki a jót testesíti meg ugyan úgy mint a kereszténységeben, mert mindenkinek kell a hit hogy legyen valamihez fordulni ha épen gondjai vannak. És most nem "hinni, nem hinni" kérdést boncolgatva: érdekes hogy mikor még egymásról még tudomásuk sem volt a Világ népeinek, mindegyik kitalált magának isteneket és sok van akik dettó ugyan olyanok csak más a nevük. Nekem sajátos felfogásom van a hitről és Istenről, a pokolról. Szerintem Isten létezik csak másképp nevezték el őket (egyiptomi, római és görög istenek is egy és ugyanaz más sok néven)a "pokol" pedig tanít és ráébreszt a hibáinkra és ha igazán megbánjuk őket feloldozást kapunk. De egyuttal hiszek a szellemvilágban is és nekem kicsit ellentétes nekem, bár lehet, hogy együtt jár a kettő. De lehet simán csak az a gond velem hogy próbálom tudományos szemmel nézni a dolgot.

Bocs a hosszú válaszért. :)

2010. júl. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Igen, hiszek.:)

13/L

2010. aug. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2010. aug. 5. 12:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!