Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hisztek istenben? (Kérdésed...

Hisztek istenben? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

komolyan nem kell kiröhögni meg ilyenek...:)

csak a véleményetek érdekel hogy ki mit hisz?:D


2010. júl. 29. 16:14
1 2 3 4 5
 21/43 kayl18 ***** válasza:
viszont magában a lélekben hiszek, mármint hogy mindenkinek van lelke, és ha valaki fél a szellemektől akik szintén lelkek, gondoljon arra hogy ő benne is 1 lélek van, tehát semmi bántódása nem lehet annak aki fél a szellemektől:)
2010. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

A szememnek se hiszek (Sőt, főleg annak nem), de én biztos vagyok, Isten is biztos van, ti nagy eséllyel vagytok (persze ti is azt mondhatjátok magatokról, hogy "én biztos vagyok..."). A bigyók körülöttünk is nagyon valószínű, hogy vannak. Persze igazán egészben vizsgálni őket nemigen vagyunk képesek, de van fogalmunk arról, hogy mi minden már egy csepp víz is. Negyedórás futam, de áttekinthető, hogy mi minden egy csepp víz...


És hogy Isten miért van szerintem? Ami bennem valós (egészen tömören ez nem több, mint a szemszög, ami az "enyém"), az teljesen megfoghatatlan, más szóval transzcendentális, más szóval isteni (eredetű és típusú). Valamiért akárhogy vizsgálom a biztosan létező részemet, nem eredeztethetem máshonnan, csak valami nagyobból. Ez tapasztalat, valaki vagy hajlandó megkeresni magában, vagy nem. Persze ebben már megint nem hiszek, csak valószínűsítem, de te is vagy, Tibi is, Laci is, pont így Isten is van. Itt legalábbis :D

2010. júl. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim válasza:
Én hiszek Istenben, a Mennyben és a pokolban is hiszek!!
2010. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek Istenben, és biztos vagyok benne, hogy nem is létezik, csak régen az ember nem tudott magyarázatot adni arra, hogy miért van itt, meg miért ilyen a világ, ezért kitalálták, hogy van egy(vagy több) hozzájuk hasonló, de tökéletes lény ami mindent megalkotott. És ez a dolog hagyományként ránk maradt, annyira a a részévé vált sok embernek, hogy még mindig hisznek. Ezért van még most is. MEg persze azért, hogy a papoknak is legyen munkájuk. Ennyire egyszerű. És ezért ne huzzatok le hívők, nem fikáztam senkit, egyszerűen csak elmondtam az álláspontomat és érveltem. Köszi:D
2010. júl. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

utolsó

én is kb így vagyok ezzel de ezek szerint nem egyedül

mindenkinek köszi a választ:)

2010. júl. 29. 21:23
 26/43 anonim ***** válasza:
Én is hiszek ma ép azt akartam mondani hogy nem hiszek benne de pont amikor elakartam küldeni a válasz elküldése gombot akkor hirtelen elment a internetem.Érdekesség az hogy imádkozok istenhez és most már tudom hogy létezik.
2010. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

"Értettem. De olyan sincs! x)

Mi keresztények úgy hisszük hogy Isten egy lélek vagyis nem látható, és mindenhol jelen van. Semmiféle "szakállas ember" vagy hasonlót nem ír róla a Biblia.

Tudom hogy így szokták ábrázolni, de annak semmi alapja nincs :)"


Dániel 7:9-ben: „Amint néztem, egyszer csak trónokat állítottak fel, és az Ősöreg leült. Ruhája fehér volt, mint a hó, fején a haj tiszta, mint a gyapjú. Trónja lobogó lángból volt, kerekei meg izzó parázsból.”


Na most mi lesz?

2010. júl. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
Megéri kételkedni abban is, hogy van, és abban is, hogy nincs. Termékeny út, amikor az ember tényleg szigorúan gondolkodik. Hátránya, hogy ilyenekre jössz rá, hogy sose biztos, hogy az van, amit valóságnak hiszel. Lehet, hogy csak te létezel, minden más a te álmod. Lehet, hogy Isten van ezzel így, és mi mind a szándékosan leemelt tudatmorzsái vagyunk, akár több testetöltésen át tanulással... Miért kellene biztosnak lennem bármiben? Ez nem kisiskola, hogy egy kérdésre egy válasz van. Kétkedni kisebb ökörség, mint biztosnak lenni abban, amiben senki se lehet az. Aki azt tapasztalja, hogy van Isten, vagy aki nem tapasztalja, de az intuíciója az, hogy van Isten, az se kell biztos legyen ebben. Tény, hogy sokan biztosak benne, kételyek nélküliek, leállt gondolkodásúak. Pedig Isten nekik se "mondta", hogy csak úgy hinni kell és kész. Ha ez így lenne, tényleg nem kéne semmiféle szent könyv sehol a Földön. Márpedig úgy fest, hogy a legtöbb szent könyv igen ügyes támpont, még ha archaikus is csöppet, és még jól meg is melóztat mellé. Ilyen az élet egyetlen házi feladata: hosszas, de egy évtized mindenkinek elég kell legyen rá. Azaz dehogy kell, csak annyi bőven sok a belépő szintű felismerések elkapásához. Az önmeghaladás nem szégyen :)
2010. júl. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim válasza:

ma 00:06


Az csak egy látomás volt, jelképes dolgokkal, az akkori időkből. A mai kor emberének látomásaiban valószínűleg nem szerepelnének pl tüzes szekerek vagy búzakalászok stb...


Ezeket sosem szabad szó szerint értelmezni, mert jelképes dolgok.

2010. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Igen hiszek,sokszor volt olyan hogy segitett,mikor kértem
2010. júl. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!