Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha egyes emberek nem hisznek...

Nikolettaxy kérdése:

Ha egyes emberek nem hisznek a vámpírokban stb, akkor Istenben miért hisznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már sokat gondolkodtam ezen a kérdésen, hiszen ha a vámpírokra, szellemekre és egyéb földöntúli lényekre sincs semmi bizonyítéka senkinek, és ezért senki se hiszi el, Isten létezését miért hiszik el? Hiszen arra sincs senkinek se bizonyítéka? És miért hiszi el mindenki hogy van mennyország és van pokol? Hiszen ezeket a dolgokat csak az láthatja aki már egyszer eljutott oda és látta hogy tényleg van pokol és mennyország. De ha már eljutott oda nem tud visszajönni elmesélni hogy milyen volt a pokolba. És amint a legtöbb ember mondja, amihez nincs bizonyíték az nem is létezik. Mégis az emberek 90%-a elhiszi hogy van Isten, menny, pokol, paradicsom, stb.


2010. dec. 15. 05:40
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Először is Isten egy relatív fogalom.na de ne bonyolítsuk,maradjunk a világvallások isteneinél.pl.keresztény Isten.akik ebben az Istenben hisznek,azoknak egyrészt vonzó az,hogy ezt egy világvallás hírdeti,tehát lehet csatlakozni a nagy nyájhoz,(eleve ettől már hitelesebbnek tűnik,hogy világszinten hisznek benne)másrészt pedig a vallási vezetők is elég ügyesek ahhoz,hogy jól forgassák a lapokat,és a hívők ne pártoljanak el tőlük.én úgy látom,nagyrészt pszihológiai háttere van az egésznek.aztán ugye nem véletlen az sem,hogy a híveknek tiltják,hogy bizonyos dolgokkal megismerkedjenek,tehát már eleve elzárkóznak,holott maguk is egy bizonyíték nélküli dologban hisznek,már ami a halál utáni poklot és mennyet illeti....mert a keresztény Istenben önmagában lehet hinni,ezt nem kétlem.de egyébként,ha lenne olyan,hogy vámpírizmus vagy szellem vallás, akkor ugyanannyian hinnének benne,mint a kereszténységben,ugyanúgy fel lehetne tálalni az embereknek,csak azért mert világvallás lenne.azt gondolom,abban a fajta pokolban és mennyországban amit hinni amit a vallás tanít,a halál utáni állapotokról,valójában hiszékenység,befolyásolhatóság,mert tényleg semmi bizonyíték nincs rá.persze a vámpírokra sincs,meg a szellemekre sem.Szóval ilyen a vak hit-csak kérdés,hogy megéri-e?
2010. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
83%

"Igen, megkérdőjelezhető, de mi értelme? Ha Mari néni azért gyógyul meg, mert hisz Istenben, és minden nap imádkozik, és elhiszi, hogy ez segít, az kinek fáj?"


Ha néhány tini feldobja azzal az unalmas, sivár, hétköznapi életét, hogy "elfogadja" a vámpírok és egyéb lények létezését, az kinek fáj?

2010. dec. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
Senkinek, amíg nem tesznek fel ilyen provokatív kérdéseket, mint amit itt is látsz fentebb. Engem nem nagyon érdekel, hogy ki miben hisz, amíg nem akarja kiterjeszteni másokra (igen, ezt az erőszakos hittérítőkre is értem).
2010. dec. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

Isten egy tudat! Se látni,meg fogni nem lehet, úgy mint szellemet vagy démont!

És sok olyan vallás van ahol ,hisznek Istenben,szellemben,angyalban,démonban, Valószínüleg a Biblia miatt! Ha vámpírról is írnának akkor azokban is hinnének!


Amúgy meglehet ,hogy régen a vámmpír-t egy láthatatlan dolognak ábrázolták ,mint egy démont!ÉS csak a 3ik szemmel lehetett látni. Ez csak feltevés,úgy mint a mitologiai lényekre is ez vonatkozik, hogy csak a másik síkon lehet őket látni.

2010. dec. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
Egy orvos nő tudta,hogy milyen,mert 2 szer halt meg.ÉS ujralett mindig élesztve.ÉS elmondása szerint isten akarta így és ezt egy angyal mondta el neki.
2010. dec. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Nagyon kevés ember van aki megértette egyáltalán mit kérdeztem. Mivel a vámpír után oda írtam hogy stb, ezért nem csak a vámpírokról van itt szó, hanem minden termnészet feletti lényről. Írhattam volna a szellemeket az angyalokat, vagy akármit az stb elé, nem a vámpíron volt a hangsúly. A kérdés hangozhatott volna úgy is hogy ha Az emberek nem hisznek a természet feletti lényekben, akkor azt miért hiszik el hogy van menny és pokol? Hiszen még senki nem jött vissza onnan elmondani hogy igen tényleg van, ahogy még szellemmel, vámpírral, boszorkánnyal, angyallal, koboldal se találkozott még senki. Valami biztos van a halál után, ezt nem cáfolom meg. De akkor mi??
2010. dec. 15. 18:20
 17/43 anonim ***** válasza:

Én nem hittem a vámpírokban...aztán meg kellett látnom, hogy tévedek...de ez mindegy


Egyébként könnyű...Istenhez imádkozik segít...tehát hisz benne...de próbáltál már vámpírhoz imádkozni?

2010. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
utolsó: milyen vámpíros élményeben volt részed?
2010. dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Logikusan tömören összefoglalva:

Ha bárkit megkérdezel szerinte léteznek-e vámpírok azt mondja: vámpírok nincsenek

Megkérdezed: Miért?

-Mert még senki nem látta őket.

-És isten? Őt látta bárki az egész világon?

-Nem.

-Akkor isten sincsen?

2010. dec. 16. 02:51
 20/43 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogy azért hisznek Istenben többen, mert az régebbi múltra tekint vissza, és mert alapvetően jónak titulálják, míg a legtöbb természetfeletti lénytől félnek az emberek. A legnagyobb képmutatás, ha valaki hisz Istenben, de nem hisz az ördögben. Szerintem sem lehet elhinni valaminek csak az egyik oldalát. Vagy elhiszem, hogy van nálam nagyobb hatalom, vagy nem. Szerintem nincs jó a rossz nélkül, mert viszonyítás után döntöd el, mi a jó, és mi a rossz, ha nincs összehasonlítási alap, akkor nem tudod eldönteni. Nem létezhet egyik a másik nélkül, értelmét vesztené. Szerintem mindenki hisz valamiben, mert ez ad erőt, hogy élj.Csak máshogy nevezzük. Erre a sokszínű vallás is példa. De van, aki Istenben, van, aki az Ördögben, van, aki az angyalokban, a vámpírokban, a szellemekben, van, aki a természetben, a szeretetben hisz. Mindegy minek nevezzük, az a fontos, hogy ettől jobban érezzük magunkat. Én minden természetfelettiben hiszek, hiba lenne azt gondolnom, hogy csak én létezem.Mondjuk azt nem gondolom, hogy egy szakállas, hosszú hajú ürge ül fent a felhők felett, és eldönti mi legyen velem, de biztos munkálkodnak természetfeletti erők, mint pl. a sors, meg hasonlók.
2010. dec. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!