Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha egyes emberek nem hisznek...

Nikolettaxy kérdése:

Ha egyes emberek nem hisznek a vámpírokban stb, akkor Istenben miért hisznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már sokat gondolkodtam ezen a kérdésen, hiszen ha a vámpírokra, szellemekre és egyéb földöntúli lényekre sincs semmi bizonyítéka senkinek, és ezért senki se hiszi el, Isten létezését miért hiszik el? Hiszen arra sincs senkinek se bizonyítéka? És miért hiszi el mindenki hogy van mennyország és van pokol? Hiszen ezeket a dolgokat csak az láthatja aki már egyszer eljutott oda és látta hogy tényleg van pokol és mennyország. De ha már eljutott oda nem tud visszajönni elmesélni hogy milyen volt a pokolba. És amint a legtöbb ember mondja, amihez nincs bizonyíték az nem is létezik. Mégis az emberek 90%-a elhiszi hogy van Isten, menny, pokol, paradicsom, stb.


2010. dec. 15. 05:40
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

02:51 kérdező.

az Istent minden nap láthatod,ha tükörbe nézel,vagy egy másik emberre,vagy állatra,vagy bármi élőre.nem kell hozzá láthatatlan természetfölötti dolgokban hinni.

2010. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 Zizo ; ***** válasza:

-Mi a különbség Isten és Spongyabob között?

-???

-Az egyikről elismerik, hogy kitalált...


Am Hócsillám-nak van igaza. Ha hiszel valamiben (édesmind1, miben) az erőt adhat az újrakezdéshez, ha már a padlón vagy. Aki ezt tudja, az nem hírdeti magát. Aki meg csak szektás, az meg nyomja az észnélküli sületlenségeket.

2010. dec. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim válasza:

Volt egy ilyen angol műsorban is ilyen :D A lényege ez volt:

Elhisszük a Nagy Sándor életéről szóló történetet, hogy olyan nagy birodalma volt, pedig azt csak halála után kb. 400 évvel írták le.A Biblia Újszövetségének fontos részét(Jézus életét) Jézus halála után 30 évvel írta le a 4 evangélium!

2010. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim válasza:

Előző vagyok:


Meg a szellemek, vámpírok meg ilyenek a Bibliával teljesen ellentmondanak, szóval az h*lye, aki mindkettőben hisz!(Aki meghal,nem jön vissza ide)

2010. dec. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim válasza:
19%

Ez alapból hülye kérdés és hülye összehasonlítás

vámpírok meg egyéb ilyen fajta lények( szellem,vérfarkas....)

nem létezik de Isten igen!

Ha nem hiszed el akk tebajod de akkorse hidd azt hogy léteznek ezek a lények mert NEM!!!!!!!!!!!!!!!

2010. dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Honnan tudod hogy tényleg van isten? Azért már egyszer egy okos ember kitalálta hogy lesz isten és kész és azóta több ember elhiszi? Ennyi erővel én azt mondom hogy van rózsaszín táltos unikornis. És miért? Mert én azt mondtam hogy van és kész. Ez nem így működik. Hogy hihetsz olyan dolgokban ami csak mese, amit nem bizonyított senki.

2010. dec. 16. 20:49
 27/43 anonim ***** válasza:
60%

Én még mindig nem értem, miért kell hülyének titulálni azt, aki a szellemekben hisz, vagy akár azt, aki Istenben, vagy akármiben. Nem mindegy, miben hiszünk, ha ettől boldogabbak vagyunk? Persze amíg ez nem megy át valami kóros, beteges viselkedésbe, és nem bántunk vele másokat. Az akkor már nem a hitről szól, hanem tényleg gond van.

Én hiszek valami felsőbb hatalomban, ha akarjátok, hívhatjátok Istennek. Én nem nevezném meg, mert szerintem megfoghatatlan. Viszont nem hiszek az egyházban, a papokban, és a templomaikban, még a Bibliában sem. Akkor én most a hívők szemében ateista vagyok, az ateisták szemében meg hívő? Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem mindig szélsőségekben kellene gondolkodni. Amúgy meg az egyháznak is megvannak a maga démonjai, még a Bibliában is, csak máshogy hívták őket. És, ha valaki hisz Istenben, akkor hisz a lélekben is, és a túlvilági életben, hisz a mennyben, és a pokolban. Mert ezek együtt járnak. És ha ezekben hiszel, akkor máris egy természetfeletti dologról beszélünk. Akkor más természetfelettiben miért nem? Szelektál az ember, hogy mit akar elhinni, és mit nem? Szerintem nincs ilyen. Az ember vagy hisz, vagy nem.

Véleményem szerint vámpírok nem léteznek abban az értelemben, ahogy a filmekben látni őket, de el tudom képzelni, hogy volt, vagy van olyan betegség, ( pl: porfira ), aminek a tünetei miatt megbélyegeztek embereket ezzel. Túl sok kultúrában szerepel ahhoz, hogy ne legyen semmi alapja.

És szerintem Isten sem létezik abban az értelemben, ahogy a keresztény egyház magyarázza, de minden kultúrának, minden kis törzsnek meg van a maga hite,amit általában évezredek tapasztalataira alapoznak.

2010. dec. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Zizo ; ***** válasza:
Utolsónál is ott a pont.
2010. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
19%

Szögezzük le:

Vámpírok léteznek, de ez egy nagyon ritka betegség. Isten valóban létezik. Sok bizonyíték van rá. Pl. ott van a torinói lepel. Mondj akár 1 bizonyítékot a démonok, szellemek stb.-k létezésére!!!

2010. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
és ez olyan hogy az ember régen meg abban hitt hogy a föld lapos késöbb felfedezték hogy hoppá nem is lapos aztán meg már azt nézték hülyének aki még mindig a lapos elméletben élt
2010. dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!