Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akik hisznek a reinkarnációban...

Akik hisznek a reinkarnációban, azok félnek a haláltól?

Figyelt kérdés
Kérdésem első sorban természetesen a reinkarnációban hívő emberekhez szól. Nem leszólni akarom a hívőket, csak próbálom megérteni, minek hatására kezdtek el hinni. Válaszokat előre is köszi!

2012. okt. 29. 17:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
akik hisznek a reinkarnációban nem a haláltól félnek nem a megszűnéstől...én magam csak a fájdalomtól félek vagy hogy a feladataimat idő előtt kelljen mégis itt hagynom. ez csak egy köztes lét a fizikális sík. és hogy az ilyen emberek mért hisznek ezekben. hát nem azért mert elolvasol egy könyvet vagy divatból az tuti. hanem esetemben memutatkoznak a felsőbb erők elötted és akor már nem térít el senki erről az útról. de nem mindenki előtt mutatkoznak meg és ezért nem is hisz mindenki ilyen mélyen ezekben a dolgokban. majd amikor eléred azt a szellemi fejlettséget, hogy megmutassák neked magukat akkor fogsz hinni...és ez nem is feltétlenül ebben az életedben fog eljönni.bár van rá esély, ha már terelődsz a téma felé.én magam 18 éves koromig nem hittem ezekben a dolgokban nem is érdekeltek...de akkor eljött az ideje, hogy megtapasztaljam és ennyi.de azt nem szeretném leírni, hogy hogyan tapasztaltam meg. ezt majd fentről felnyitják a szemedet,ha annak ott van az ideje.
2012. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
20. Mi van ha ebben az életemben az a feladatom, hogy kiderítsem az előzőt ? Szerintem ezek nem lehetne véletlenek.
2012. nov. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

15. vagyok, 16-nak válasz:

Amennyire én értem, és ahogy értem: valaha volt az önvaló, a meg nem nyilvánult. Azt mondta magának: tökéletes vagyok! De aztán elkezdett gondolkozni: honnan tudhatom, hogy tökéletes vagyok, ha én létezem egyedül és soha, semmi nem teszi próbára a tökéletességemet? Ezért megalkotta a világot, és a világban a Földet is, amit olyanra teremtett, hogy nagyon sok rajta a polaritás: hideg-meleg, szelíd és veszélyes állatok, növények, emberek szélsőséges indulatokra képes aggyal, stb. Más planétákat is alkotott, ahol egész más tapasztalatokra van lehetőség. Aztán önmagából darabokat leválasztva elkezdett létezni ezekben a világokban, ezeken a planétákon. A nagy kérdése az volt: jó tudok-e maradni akkor is, ha létezik a rossz?

Szerintem a lelkek nincsenek szenvedésre ítélve. A könyv alapján valódi otthonunkba halálunk után érkezünk, ahol lélekként szeretetteljes, vidám, kellemes létezésben van részünk. És addig maradhatunk ott, ameddig kedvünk tartja! Valamint vannak könnyebb helyszínek is az inkarnálódásra. De azok, akik gyorsan szeretnének fejlődni és bátrak, azok szokták a Földet választani. (Jó hír mindannyunknak.) Szóval odafönt a lelkek nem szenvednek, hanem remekül elvannak! De mindig elérkezik az a pillanat, amikor – hiszen egyek vagyunk a forrással – ismét szeretnénk megtapasztalni: hogyan tudok létezni, jó tudok-e lenni akkor is, ha rossz az, ami körülvesz? A lélek mindig önként dönt az inkarnálódásról. Aki él, senkit sem kényszerítettek erre. És végül, amikor már minden rossz helyzetben képes jó maradni, akkor nem is inkarnálódik többé.

2012. nov. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
16-os 15-nek, illetve 23-nak. Én másként hámoztam ki a dolgot dr. Newton - általam teljesen hitelesnek tartott - interjúiból. A lelkeknek nem mindig akaródzik újjászületni, elhagyni szeretetteljes otthonukat. Persze önként vállalják újra és újra, de van a rendszerben valami kényszer, valami pszichikai manipuláció. Igazi egyéniségek nincsenek, csak úszás az árral. A teremtéstörténeted nem M. Newtonból fakad, sokkal inkább emlékeztet Buddha egyik elbeszélésére. El tudom fogadni, igaz, én más szavakkal írnám körül, de a lényeg ugyanez.
2012. nov. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
90%

Teljes mértékben hiszek a reinkarnációban, de ettől függetlenül félek a haláltól. Szerintem ez természetes dolog.

De például sokszor van olyan, hogy elgondolkodom a halál utáni dolgokon, vajon mi lehet, vajon mi vár ránk ott..

és azon kapom magam, hogy kevésbé félek így, hoyg tudom, valami lesz utána is, nem veszek el az örök semmibe.

2012. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Hiszek a reinkarnációban, de egyáltalán nem az van bennem,hogy minden mindegy,majd a következő életemben más lesz valami,inkább az foglalkoztat iszonyatosan, hogy hogy tudnám azt a sok hibát, elszúrt dolgot még ebben az életemben helyrehozni, ami megtörtént. Félek a haláltól, de igazándiból az utána való elszámolástól félek.
2012. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Én nem félek. Ha odajutok, hogy haldoklom, nem tudom, mit érzek majd.. elképzeléseim szerint megnyugvást és békét, mivel tudom (és nemcsak hiszem), hogy ami ránk vár, az csodálatos az elképzelhetetlen. Gyakran meditálok, nem egyszer éltem már át (közel) testetlen állapotokat, ajánlom minden nemhívőnek ;)


Ami meg a tanulást illeti, igaz. Fejlődésünk érdekében vagyunk emberi testbe zárva. De ha ott lesztek, ti is átélitek majd, teljes nyugalomban és boldogságban, emlékezve minden életetekre és tapasztalatra.

2012. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!