Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akik hisznek a reinkarnációban...

Akik hisznek a reinkarnációban, azok félnek a haláltól?

Figyelt kérdés
Kérdésem első sorban természetesen a reinkarnációban hívő emberekhez szól. Nem leszólni akarom a hívőket, csak próbálom megérteni, minek hatására kezdtek el hinni. Válaszokat előre is köszi!

2012. okt. 29. 17:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem,én is hiszek benne,mégsem félek a haláltól,mert már jártam a közelében,még gyerekkoromban és nagyon jó érzés volt(konkrétan majdnem belefulladtam a Balatonba).Olyan nyugalmat és harmóniát éreztem,amit az életben soha.Nem biztos,hogy kell történjen valami ahhoz,hogy ebben higgy,én azért hiszek benne,mert az embernek a testén kívül lelke is van és hiszem,hogy a léleknek fejlődnie kell és az élet tulajdonképpen egy gyakorlópálya,amiben fejlődhet.
2012. okt. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
azt mondják a bölcsek nem ahaláltól kell félni hanem a hozzávezető úttól ami nem más mint az embernek a megtestesült félelmei amik testetöltenek...
2012. okt. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Első: Pontosan! Attól még, mert nincs valakinek halál közeli élménye, még félhet a haláltól, (sőt, talán főleg akkor) és próbál valami megnyugtató dolgot találni, mert nem tudja elképzelni, hogy 'csak a föld alatt rohadjon szét'. Inkább azt gondolja: mindegy, úgyis újjá születek.

Amúgy nekem is volt halál közeli élményem kicsi koromban, (félrenyeltem valami tablettát vagy mi) de arra már nem annyira emlékszem, csak valami hihetetlen nyugalomra. Én, őszintén egy kicsit még hiszek is, de a filózásomnak mindig az a vége hogy azt mondom: hülyeség! De kíváncsi vagyok, mi a hívők véleménye.

2012. okt. 29. 17:37
 4/27 A kérdező kommentje:

Ja, és az elsőnek még valami:

'a léleknek fejlődnie kell és az élet tulajdonképpen egy gyakorlópálya,amiben fejlődhet.'


De mit fejlődünk ha utána semmire sem emlékszünk? Na meg, volt egy kérdés egyszer, amiben azt kérdezték, a bűnözők mit tanulnak az egészből?

Persze mindenkinek joga eldönteni miben hisz, csak én ilyen értetlen fajta vagyok, aki a tengernyi kérdésre keresi a választ(általában sikertelenül). Ment a zöld kéz, köszi a további válaszokat!

2012. okt. 29. 17:42
 5/27 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, én, amikor víz alatt vagyok, valahogy nem tudok nyugodt lenni, hanem rögtön fulladozok és olyan gyorsan feljövök, ahogy tudok.

Én amúgy lehetségesnek tartom a reinkarnációt és nem félek a haláltól.

2012. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Én hiszek a reinkarnációban és nem haláltól félek, hanem az azzal járó testi és lelki fájdalmaktól, valamint a rossz, kedvezőtlen reinkarnálódástól.. Az élet - de különösen a betegség, az öregedés és a halál - szenvedés. Igaza volt Buddhának.
2012. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
nem, de magától az érzéstől igen... félek, hogy fájni fog, de ami utána jön, azt tudom, hogy jobb lesz :)
2012. okt. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Antimod ***** válasza:
100%

Ez nem hit kérdése, csak utána kell nézni (kulcsszó: Ian Stevenson).

Személy szerint egyáltalán nem boldogít a gondolat, hogy előbb-utóbb valószínűleg újra kell születnem valahol. A szellemvilág jobb régiói sokkal kellemesebb "helyek" (vagy inkább: állapotok), mint itt bármi a Földön.

2012. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Nem félek, sőt már várom, mert lehet visszakerülök az előző életembe és akkor megtalálom a lányt és leszámolhatunk a jégkockákkal.
2012. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nem hiszek a reinkarnációban,de másban igen.Amúgy a haláltól így gondolati szinten nem félek,viszont az más lenne,ha a halál közelében lennék.Akkor mindenki fél.
2012. okt. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!