Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akik hisznek a reinkarnációban...

Akik hisznek a reinkarnációban, azok félnek a haláltól?

Figyelt kérdés
Kérdésem első sorban természetesen a reinkarnációban hívő emberekhez szól. Nem leszólni akarom a hívőket, csak próbálom megérteni, minek hatására kezdtek el hinni. Válaszokat előre is köszi!

2012. okt. 29. 17:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Hiszek és nem félek a haláltól. Megvilágosodásként gondolok rá :)
2012. okt. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Ila7 ***** válasza:

Félhetnek.

Aki nem hisz a reinkarnációban, az nem a haláltól fél, hanem önmaga megszűnésétől.

Aki hisz a reinkarnációban az azért félhet a haláltól, mert nem ismeri. Az ismeretlentől gyakran fél az ember. De azért is félhet, mert a halál végleges, tehát a halál után már nem pótolhatja be, amit elmúlasztott. Félhet a haláltól, mert az megakadályozhatja terveinek megvalósítását.

2012. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Fura, mert itt - [link] - , a haláltól nem félnek, sőt! Inkább boldogságot jelent nekik, mert újjá fognak születni (nem csak a weboldalukat kell nézni, hanem az előadásaikat is).
2012. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
#9/13-mas válaszolónak: Már megint te vagy az? Hagyd a jégkockáidat és foglalkoz valami olyanal amit szeretsz,vagy szerezz valami hobbit. De hagyd ezt a jégkockás vérbefullados horror dolgot. ÉLJ!!! A kérdezőnek: Én hiszek a reinkarnációban és félek a halál érzésétől és ,hogy esetleg nincs utána semmi. Szerintem van aki fél,van aki nem. Ez változó ,de szerintem az emberi természetből akad ,hogy mindenki egy kicsit fél a haláltól,vagy esetleg ami utána lesz.
2012. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

A saját halálomtól nem félek. A szeretteim halálától igen.

Minek a hatására kezd valaki hinni a reinkarnációban?

- vannak vallások, ahol a reinkarnáció tana magától értetődő. Ott akkor néznek rád bután, ha ezt tagadod.

- van, aki spontán visszaemlékezik előző életeire és bizonyítékot is talál rá, hogy ez igaz.

- van, aki elmegy reinkarnációs hipnózisra és úgy győződik meg az előző életeiről.


Ha egyik csoportba sem tartozol, javaslom, hogy olvasd el a következő könyvet: Michael Newton: Lelkünk útja. Dr. Newton pszichológus, aki ebben a könyvben a páciensei hipnózisban átélt tapasztalatait írja le.


Egyébként ma már olyan sok a bizonyíték a reinkarnáció ténye mellett, hogy "hívő"-nek inkább azokat lehet nevezni, akik a materializmusban, vagy az egyetlen életben hisznek.

2012. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
15-nek: én a saját halálomtól pl. azért félek, mert a túlélő hozzátartozóimat valószínűleg nagyon megviselné, mint ahogy a hozzátartozók halála is megviseli az emberek többségét. M. Newton könyveit olvastam. Egy dolgot nem értettem meg, mi szükség van a sok-sok újjászületésre, a keserves kínok árán való tapasztalatszerzésre. A szellemvilágban többször is említett "forrás" miért ontja folyamatosan a szenvedésre ítélt lelkeket? Kegyetlen rendszernek tűnik számomra, amelyben a léleknek nincs választási lehetősége. A nemléttől félni logikátlannak tűnik és csak az életösztönnel magyarázható, ha valaki ragaszkodik a rossz, szenvedésekkel teli életéhez. Buddha személyes példája óta azonban hihetünk a megvilágosodásban, ami szabaddá tesz a karma törvénye alól.
2012. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
14. Engem már csak az előző életem érdekel, jégkockástól, nőstől és bármi áron ki fogom deríteni mi történt, még akkor is ha az utamban állsz.
2012. okt. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Antimod ***** válasza:

"14. Engem már csak az előző életem érdekel, jégkockástól, nőstől és bármi áron ki fogom deríteni mi történt, még akkor is ha az utamban állsz."


Szerintem felesleges ennyit fáradoznod, eddigi életeid minden percéhez hozzá fogsz férni odaát. Most pedig éld a jelenlegit! ;)

2012. okt. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
De én most szeretném tudni, ez az életcélom. A mostani életem erre áldozom.
2012. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
#19/19:(Avagy,a jégkockás srác/lány) Hidd el,nem én leszek a legnagyobb akadály elötted hanem az élet. Semmisem tart örökké,elöbb utobb bele kell törödnöd:A jelenlegi életedet kell élned. Én nem állok az utadba ,mert nem pazarlom rád az időmet. De viszont probálak a jó útra tériteni. Ha a segitségemet lesz@rod akkor még rosszabul fogsz járni a jővőben. Mert rájössz ,hogy tanulnod kell az iskolában és megfelelned az életben. De ha komolyan rááldozod a jelenlegi életedet az elöző életed megismerése miatt,akkor rosszabul fogsz járni, mert a következő életedbe nem fogsz emlékezni erre az életedre. A memoriád a következő életedbe nem lesz. Mi következik ebből? Az ,hogy igyis-ugyis a jelenel kell foglalkoznod. Ha nem ebben az életedben,akkor a következőben.
2012. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!