Miért nem mérhetők az éter hullámai?
21
Nem létezőt nem lehet bizonyítani, ellenben, ha feltudunk állítani egy elméletet, amit bizonyítani tudunk, és leírja a valóságot anélkül, hogy kellene egy misztikus, semmire való lánc hozzá, aminek olyan tulajdonságot adnak egyesek, ami nem más, mint egy patológiás állapot tünete, akkor nincs mit bizonyítani. Nem mellesleg amit írtam másról szólt, arra kaptam reakciót és arra reagáltam. Értelmező olvasás menni fog?
22. Én meg neked szeretnék linkelni szertettel egy hasznos oldalt. Csak hogy komplexebb képet kapj önmagadról.
23
Semmi trollkodás nincs abban, hogy elmondom az igazat, és a "náci kártya" nevezetű érvelési hibát felejtsd el, nálam nem működik. Ezen felül pszichológus vagyok, nekem hiába akarsz erről mesélni. A trollkodást amúgyis te tolod itt, mert ahelyett, hogy korrigálnád a hibád neki állsz személyeskedni.
25
De hát én nekem van egy kutatással igazold mondandóm, neked a képzelgésed. Tudsz olvasni? Értelmezni? Menni fog? Elolvastad egyáltalán? Let me guess, nem. Miért is tennéd, hiszen a hited ellen szól, és ragaszkodnod kell hozzá, mert ezek alapján színezed ki a világod. Különlegesnek kell valamiképp tünnöd, és ez rendjén is van, így működik az ember. :)
"szabad akaratunk valójában egy illúzió?" Mi köze van az 5. elemhez?
Egészen másról beszélsz mint maga a kérdés. Tudsz olvasni? Vagy csak különlegesnek kell valamiképp tűnnöd, és ez rendjén is van, így működik az ember. :)
A cikket elolvasva nem dőlt össze bennem a világ.
Megtaláltam azt a részt a cikkben, ami az agyhullám létrejötte, és a cselekvés, vagy a cselekvés eldöntése közötti időről szól. A cikk azt is írja, hogy a jelenségre nem ismerik a magyarázatot. Itt nem azt mérték, hogy a gondolat, vagy az agyhullám születik meg e először, hanem hogy az agyhullám, és a tényleges döntéshozatal között mennyi idő telik el(nem sok). A gondolatot magát, amennyiben az egy nem fizikai jelenség, továbbra sem mérte a kísérlet. A tudatos gondolat a kísérlet esetében a cselekvést megelőző agyhullámok létrejötte, amit 800ms-el előz meg a jel, ami a tudattalan döntéshozatalt jelzi. Kérdés, hogy ez tudattalan döntéshozatalt jelöl e, vagy azt, hogy a gondolat(nem mérhető jel) elektromos jellé válik az agyban.
Abban a tanulmánynak igaza van, hogy az átlagos ember, azaz a túlnyomó többség képtelen a gondolatait irányítani, sőt, általában megfigyelni is. Amiben a tanulmány sántít, hogy kondicionált jelenségek segítségével vizsgál olyan tárgykört, amit spontán mérésekkel lenne célszerűbb. Most született egy anatómiai tanulmány, hogy az ember hallás, beszédközpontja, és az agyban a vizuális központ egy területe(olvasásért felelő terület) között már az újszülött csecsemőknél kapcsolódások léteznek. Ez azt jelenti, hogy az egészséges ember az olvasás képességével születik, amit később meg tud tanulni. Valójában ez szimbólumfelismerési képesség, azaz gondolatok, nyelvi elemek szimbolikus leképzéseinek értelmezésére való képesség.
A tanulmánnyal az a legfőbb probléma, hogy freudi pszichológiára alapoz, a tudattalant egy ösztönállat szintjén kezeli, amiről már Jung óta tudjuk, hogy téves elképzelés. Az emberi elme egészének legalján helyezkednek el az állati ösztönök-egyél, védd meg magad, szaporodj- de ezek fölött a tudattalan számtalan rétege helyezkedik el, amik sokkal összetettebb, és kifinomultabb szereppel rendelkeznek. A tudatos én csak egy apró kis csónak, ami ennek az egésznek a felszínén lebeg, és nem is képes azzal a mennyiségű információval dolgozni, ami a tudattalanban állandóan mozog. Legalább is megfelelő képzés nélkül. A tanulmány majdhogynem kizárja a megfelelő képzettség megszerzésének lehetőségét, holott pszichológusok vizsgálták, hogy nem csak a tudatos elme, hanem a tudattalan elme, sőt a biológiai funkciókat irányító ösztönök, sőt, reflexek fölött is lehet részleges, vagy majdnem teljes uralmat szerezni. Persze ehhez modern pszichológiai irányvonalakat kell tanulmányozni, nem a freudi emberállat elméletet.
Csak pár példa a pszichológiából a tudat, tudattalan, és a testi funkciók akaratlagos irányítására: Autogén tréning, Kognitív viselkedésterápia, önszuggesztió.
Ezek mindegyike azt a célt szolgálja, hogy-terápiás céllal ugyan- de a személy valamilyen szintű irányítást szerezzen az elme funkciói, és a test egyes reakciói felett. És ezek csak a hivatalos, pszichológia által kidolgozott módszerek.
27
Kommentre reagáltam, meddig akarod bizonyítani, hogy alapvetően hadilábon állsz az értő olvasással is? Miért égeted magad?
28
Gondolatokat lehetséges indukálni, rengeteg tanulmány született erről. Persze, 100%-ban nincs bizonyítva, hogy a gondolat nem más, mint az elme folyamatainak manifesztációja, viszont rengeteg jel erre utal.
Egyébként a cikkről rossz a feltételezésed, és Jung sem változtatott azon, hogy mindig van tudatalatti, soha nem fogod teljesen tudatossá tenni az elméd, meditálhatsz életed végéig. Amiről te beszélsz hipnózis, nos, azt is megelőzik az agyi folyamatok. A cikk bizonyítja, hogy a legalapvetőbb döntéseid sem igazán döntések tudatosan, de erre van is egy mondás.
Amikor te azt hiszed, hogy a narancslét a hűtőben az alma helyett azért választod, mert MOST így döntöttél, akkor biztos lehetsz benne, hogy a múltban szerzett tapasztalataid determinálták ezt, valós döntés nem született.
Persze a téma sok kutatást kíván, de egyelőre úgy állunk, hogy a gondolat igenis fizikai. Szerekkel, és egyéb impulzusokkal jól irányíthatóak ráadásul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!