Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért jobb egyeseknek azt...

Miért jobb egyeseknek azt hinni és hangoztatni, hogy márpedig nincs lélek?

Figyelt kérdés

Mármint... belegondolva, annak elképzelése, hogy lélek nem létezik, számomra egy roppant szörnyű, lélektelen világot jelentene. Valóban jobb lenne azt hinni, hogy az érzéseink, öröm, bánat, vagy maga a szeretet, amit érezni tudunk embertársaink iránt csupán néhány agyi impulzus meg némi kémia eredménye? Miért olyan jó ez?


A mai világ arról szól, hogy "most kell élni, mert ez az egy életed van", a nagy materialista világ egy elvakult, fogyasztói társadalmat hozott létre, gyilkoljuk a földet, kivágjuk az esőerdőket, hogy az ott legeltetett marhákból hamburgert készítsenek, miközben az ételeknek a felét (!!!) dobják ki úgy, hogy fogyasztásra alkalmas lenne, csak épp "nem elég szép", a vizeket pedig mérgezzük, hogy mindenféle vegyszereket tudjunk összepakolni. Érzelmeink már szinte nem is lehetnek, mert az ciki, vagy épp kirúgnak érte, mondván nem teljesítünk elég jól, ha szomorúak vagyunk, és arra buzdítanak mindenkit, hogy halmozzon fel hatalmas vagyonokat meg minél több dolgot vásároljon, még most, amíg megteheti, mert ha ennek vége, csak por és hamu marad belőle, mert nincs lélek, ami továbbmenne (pláne aminek a vagyon semmit sem ér, mert nem viszi magával Odaátra), egyáltalán, nincs is tovább, se jó, se rossz, se újrakezdés. Az emberek pedig robotként élik mindennapjaikat, dolgoznak, túlóráznak, hogy vehessenek a gyereknek drága ajándékot, de a legdrágábbat, ami egy fillérbe nem kerülne, a szeretetüket nem képesek odaadni.


Egyáltalán. Aki szerint nincs lélek, az a szeretetet sem tartja semmire? Mi a szeretet, honnan jön? Azzal a tudattal, hogy ez "csak kémiai reakció", el tudja mulasztani a szeretethiányát? Van neki egyáltalán?


És egyébként is... ki él boldogabb és szebb életet? Az, aki hisz a lélek létezésében, és abban, hogy van még valami a Halál után, vagy az, aki szerint a lélek nincs, és nem is bizonyítható a létezése? És szerintük a föld is lapos volt egészen addig a pillanatig, míg körbe nem hajózták végre teljesen, bebizonyítva ezzel, hogy kerek? Hisz az ókorban még hitték, hogy lapos, és komoly botrányt szült az állítás, miszerint valójában kerek volna, ám bizonyítani egész sokáig nem tudták. Mi van akkor, ha tényleg nem tud mindent a tudomány, és ugyanúgy nem képesek megmérni a lelket, mint ahogy a gamma sugárzást sem ismerték még az alfa felfedezésekor, időszámításunk előtt pedig pláne nem tudták mérni? Honnan tudják a hú de tudományosan gondolkodók, hogy már mindent tudunk, és nincs hová fejlődni tovább, nincs mire rájönni, nincs mit kutatni, s miért nem létezik az, amit nem tudnak mérni? lehet, hogy csak nem találjuk, ahogy a földön kívüli, értelmes civilizáció létezése sem zárható ki csak azért, mert még nem találtuk meg őket (pláne, hogy ők még bújócskázhatnak is, én is elbújnék inkább egy olyan faj elől, amely irtja a saját otthonát, és erre még büszke is...)


Sok kérdés... nem mindegyik költői. Tényleg jobb ezt hinni? Jobb a "rideg valóság", ami ugyanúgy lehet tévedés is, mint a "boldog hit"? Be tudja nekem bizonyítani valaki, hogy tényleg nem létezik a lélek, azon az egy értelmetlen érven kívül, hogy "nem mérhető, ezért nincs"?



2013. nov. 7. 03:39
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
62%

"számomra egy roppant szörnyű, lélektelen világot jelentene. Valóban jobb lenne azt hinni, hogy az érzéseink, öröm, bánat, vagy maga a szeretet, amit érezni tudunk embertársaink iránt csupán néhány agyi impulzus meg némi kémia eredménye? Miért olyan jó ez?"


Mert ezek a tények, ez az igazság. Ezen felül lehet hinni, de az hazugság lenne. Én nem akarok hazugságban élni. Te?


"A mai világ arról szól, hogy "most kell élni, mert ez az egy életed van", a nagy materialista világ egy elvakult, fogyasztói társadalmat hozott létre, gyilkoljuk a földet, kivágjuk az esőerdőket, hogy az ott legeltetett marhákból hamburgert készítsenek, miközben az ételeknek a felét (!!!) dobják ki úgy, hogy fogyasztásra alkalmas lenne, csak épp "nem elég szép", a vizeket pedig mérgezzük, hogy mindenféle vegyszereket tudjunk összepakolni."


Szép közhelygyűjtemény. AMúgy meg mindig is ilyen volt az ember. Amióta civilizációról beszélhetünk, az ember pazarol és hajszolja az élvezeteket. Ez emberi, nem csupán materialista viselkedés.


"Aki szerint nincs lélek, az a szeretetet sem tartja semmire?"


Az igazi hívő logikája: "Nem hisz abban, amiben én? Akkor csak egy torz, gonosz szörnyeteg, aki gyűlöli a jót!" Ügyes vagy kérdező. A szeretetet az értékeli igazán, aki érti azt, és nem kell hogy mögé képzeljen varázscuccokat.


"Mi a szeretet, honnan jön?"


Ajánlanám a biológia tanulmányozását, ott válaszra lelsz.


"Azzal a tudattal, hogy ez "csak kémiai reakció", el tudja mulasztani a szeretethiányát?"


Értem: tudás = szeretethiány. Hát nem, ez csak a te vallásos rettegésed, tudod, hogy nincs igazad, de nem akarod, hogy a hazug világképed összedőljön.


"És egyébként is... ki él boldogabb és szebb életet? Az, aki hisz a lélek létezésében, és abban, hogy van még valami a Halál után, vagy az, aki szerint a lélek nincs, és nem is bizonyítható a létezése?"


Nézzük csak? Az, aki azt hiszi, hogy bárkit gyűlölhet és megalázhat, elpusztíthat, hiszen:

1, Isten(ei) is ugyanazokat utálják és a Mennyek egy formájába kerül

2, Isten(ei) megbocsátanak neki és a Mennyek egy formájába kerül

Vagy az, aki tudja, hogy egyetlen élet van és ez értékat ad neki, és jelentést minden tettnek, hiszen ki töltené az egyetlen életét gyűlöletben, vagy éppen gyűlölve?


"És szerintük a föld is lapos volt egészen addig a pillanatig, míg körbe nem hajózták végre teljesen, bebizonyítva ezzel, hogy kerek?"


Csakhogy nem a lélek repült körbe :D hanem a tudomány eredményeivel a tudomány javított egy állásponton, amit a lélekhívő keresztények, ideológiai alapon erőltettek rájuk.


"Honnan tudják a hú de tudományosan gondolkodók, hogy már mindent tudunk, és nincs hová fejlődni tovább, nincs mire rájönni, nincs mit kutatni, s miért nem létezik az, amit nem tudnak mérni?"


Mert még egyfajta hiány sincs. A lélek semmilyen logikába nem illik, mert nem hiányzik onnan. Nem lehet tapasztalni, és mindenütt oylan lélekben hisznek, amilyen a kultúra. Ha a lélek létezne, akkor univerzális tapasztalataink lennének vele. De nem. Oh, és senki sem mondta, hogy a tudomány mindent tud, ezt állítani a hívők sajátja.


"(pláne, hogy ők még bújócskázhatnak is, én is elbújnék inkább egy olyan faj elől, amely irtja a saját otthonát, és erre még büszke is...) "


Had emlékeztesselek, hogy a legtöbb bűncselekményt, háborút, minden rosszat statisztikailag kimutathatóan, százalékos arányban is mérföldekkel nagyobb arányban követnek el hívő és/vagy vallásos emberek, mint a csúnya ateistakommunistamaterialisták. Ez van.


"Tényleg jobb ezt hinni?"


A hit hiánya nem hit.

Kezdetben senki sem hitt a lélekben (mint bármiben, amit hinni kell). Aztán jött egy állítás: van lélek. Aztán ezt sok népirtás és egyéb bűn követte, hiszen sok-sok felsőbbrendűségi magyarázatot alapoz meg a lélek. De bizonyítás még nem jött... Bizonyítanotok kéne.


"Teljesen igazad van kérdező. A tudomány még csak értelmét sem keresi az életnek a vallással szemben. Elég nekik annyi, hogy lézetel és örülj neki."


A vallással gyűlölet, agymosás és háború jár. Mit adott a tudomány? Alig van félnivaló betegség, ahol nem a vallás irányít, ott nincs éhezés és ritkább a diktatúra. A tudománynak köszönheted, hogy 30 évesen nem a sírodon gondolkozol, hanem 100 évet is megélhetsz. A tudomány köt össze kontinenseket, segít az amputáltakon. A hit nem.

És mivel az életnek sem értelme, sem célja, miért kéne abba a felsőbbrendűségi-érzetbe ringatnunk magumnkat, hogy a világmindenségnek feladata van számunkra? Ez csak háborúhoz, és egoizmushoz vezet. Egy logikus véletlen vagyunk, semmi több.


"de meg kell értened, hogy vannak olyan emberek akiknek annyira szükségük van földrengés biztos alapú hitre, hogy képtelenek lennének elfogadni bármit is, ami csak egy kicsit is megkérdőjelezhető. Ők a materialisták."


Furcsa, én azt gondoltam, a lélekhívő vallásosakról beszélsz. Materialista mikor gyilkolt a materializmusért? Soha. Hívő a hitéért? Hujaj... A materializmus ideológia, nem hit. Nem kell hazudoznod.


"Csak azt hiszik el amit látnak és élből utasítanak el mindent ami nem mérhető, bizonyítható valamilyen eszközzel."


nem találkoztam még nyelvvel ahol a látás ne lenne a tudás szinonímája. És ez így van jól, a hit nem látható, nem bizonyítható, hazugság.


"Élő példa az emberi tudatlanságra, hogy régen boszorkányságnak tituláltak minden olyan ismeretlen eszközt, melyet épp akkoriban fedeztek fel. Akár kémiai folyamat, fizikai, vagy bármely tudományos felfedezést."


Na és kik csinálták ezt? A lélekhívő keresztények...


"Az ÉN létezése letagadhatatlan még a szkeptikusok vagy ateisták számára is hisz ez létező dolog."


Az öntudat, és? Kicsit sérül az agy, és vége az énnek. Megfelelő elektomossággal törölnek minden emléket és az ember teljesen más irányba változhat, ahogy újra megismeri a világot. Mi akkor a lélek feladata? Sehova sem kell.


"A kérdéseid pedig valóban jogosak, hogy még mindig nem nyilvánvaló sokak számára, hogy a materializmus hová vezet: Háborúk, éhinség, egymás kizsákmányolása, a technika általi elszeparálódás(FOSBUK) ami egyben az emberi kapcsolatok hanyatlásához is vezet."


Érdekes. Ez mind a facebbook-ot kivéve mind léteztek a materialista ideológia előtt. És elég könnyen minden háborút VALLÁSSI okokkal magyaráztak, még a mai napokban is :D Hol látsz te materializmusért háborúba vonulókat? A vallás/hit és a háború testvérek. Az elidegenítés és kiközösítés a vallás fegyverei a különbözők ellen. A technika összeköt, a tömeg szeparál el. De hát sok jó terroristánk van (érdekes egy sem ateista...) lehet velük robbantgatnim, azt pusztulnak majd a csúnya emberek.


"Az iskolákban is a sok szemetet tömik az ember fejébe ahelyett, hogy praktikuisabb dolgokat tanítanának. Már lassan 20 éve várom hogy hasznát vegyem az iskolában tanult egyenleteknek, meg a verselemzéseknek. A koordináta rendszerben ábrázolásról nem is beszélve."


Ha nem az ezotéria, hanem a kultúra érdekelne, szükséged lenne a verselemzés módszereinek ismeretére. A matematika célját még én sem látom, de nem árt a plusz tudás, nemde?


A technikai-elédobós sírásod mindig is az ember jellemzője volt. Pazarlás, tudod.


"Nem a tudományos fejlődés ellen vagyok, hanem az ellen ami ezt a fejlődést kiváltja és motiválja: A kapzsiság és tudatlanság."


Eh? A tudatlanság jó motiváció, mert a tudás elég jól üti azt. Kapzsiság? Az a gazdaság, a kapitalizmus sajátja, amit a konzervatív, keresztény vallásosság dédelget, nem ám pl a materialista szocializmus.


"Viszont relatív ki mit gondol valóságnak. Szerinted az amit látsz, szerintem pedig valóságosabb az ami a dolgok mögött van, ami mozgatja őket, azaz valami felsőbb hatalom. Szóval megint patt helyzet."


Nem :D megint a tények találkoznak a hiteddel. A hited téveszme, filozófia. A valóság meg tény, ha ez nem tetszik, nem tudom, miért nem engeded a lelked a túlvilágra.


"Azokra amiket Isten hozott létre, hogy rendezettebb világban élhessünk?"


Na, a procedúra ugyanaz. Melyik Isten? Kinek, milyen gondolatmenetből hiányzik Isten? Mindent meg lehet nélküle magyarázni. Oh, és bizonyíts.

Minden, ami nem eleve adott, azt ember teremtette. Ezt látod magad körül. És meg sem próbálsz gondolkodni, nem. Inkább az emberből kiindulva hiszel egy hazugságban, miszerint egy az emberrel 100%-ig megegyező entitás a világ teremtője, és tervezője. Mert csak tervezett dolgokat láttál, és a nem-tervezett dolgok magyarázata túl sok gondolkodást okozna. Sajnállak.


"Nem állíthatod 100%-ra, hogy nincs Isten aki mindezeket a törvényszerűségeket létrehozta volna, ugye ezt te is belátod?"


Csak hogy mindenki ateistának születik. Egyszer jött valaki: Van Isten. Jó, bizonyítsatok.

2013. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
95%

A tudományos gondolkodásúak sem mondják így egyértelműen, hogy nincs lélek, hiszen ez mindenkinek mást jelent. Én nem hiszek abban, hogy a lélek a testtől független "töltelék", ami külön életet él, ki tud szállni a testből, stb.

Abban hiszek, hogy a lélek (legyen bármi is) fiziológiai/kémiai alapon jön létre, de attól még létezik, bennünk van és csodálatra méltó. Szerintem létezik lélek, de nem máshonnan kaptuk, nem belénk szállt, nem is fog máshova elszállni, hanem mi magunk vagyunk, a testünkkel együtt. A tudósok is sírnak, ha meghal valakijük, vagy ők is megszagolnak egy virágot, csak mert az jó érzés nekik.


Szóval nem kell mindent félreérteni, szerintem a szkeptikusok és tudományos gondolkodásúak is mind elfogadják a lélek létezését. A két dolog nem zárja ki egymást. Attól, hogy van lelkünk, tudunk érezni, még nem kell természetfeletti meg ezós erőket a dolog mögé képzelni. A lélek nagyon is természetes, és a valóság egyáltalán nem "rideg", ahogy te gondolod.

2013. nov. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
55%

Nincs bizonyítva, hogy létezik.

A gyermekeket is kellemetlenül éri, mikor kiderül, hogy nincs Mikulás, de attól, még nincs.

2013. nov. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy te nem használod fel, amit az iskolában tanultál. A matematikára egy rakás tudomány épül: kémia, fizika, biológia, informatika.

A programozásban is van koordináta rendszer 2 - 3 dimenziós dolgok ábrázolására.

2013. nov. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
28%

Nem mindegyik vallás tartalmazza a lelket, és még is tartalmazza a túlvilágot, reinkarnációt. Ilyenre remek példa a Buddhizmus.

[link]

Még sem mondaná őket senki sem "lekeltenek"! :D

"A mai világ arról szól, hogy "most kell élni, mert ez az egy életed van", "

Hát igen! Ráadásul hülyeség is ez a filozófia, mert paradoxon halálod utána úgy is minden semmivé foszlik! Élvezni kell az életet, nem habzsolni! (A másik oldal sem jó)

"A test nem önsanyargatásra való és nem is kicsapongásra."

- Buddha (ez nem volt egy precíz idézet, de a lényeg benne van)

2013. nov. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
openyoureye: köszönöm a linket!
2013. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
62%

"Miért jobb egyeseknek azt hinni és hangoztatni, hogy márpedig nincs lélek?"


Senkinek sem jobb ez, de egyszerűen ez az igazság.

A tudomány nem azon az elven kutat, és nem aszerint jut eredményekre, hogy mi lenne jobb, hanem hogy mi a valóság.

2013. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
90%

Nincs kedvem megint oldalakat írni erről a témáról, így röviden, tömören igyekszem pár dologra rámutatni.


Kérdező:


Én nem azt mondom, hogy nincs lélek. Valaminek a nemlétét általában lehetetlen bizonyítani. Én azt állítom, hogy nincs okom feltételezni a lélek létezését. Fontos a különbség.


Az igazság nem feltétlenül "jó". Nem azért nem hiszek a lélekben, mert az nekem jó, hanem azért, mert ez a logikus következtetés.


Az ezotéria éppúgy része a fogyasztói társadalomnak, az is egy "iparág", amin nagyot szakít az, aki tudja, hogy kell megszólítani a hívőket és laikusokat (lásd pl.: Titok).


Attól, hogy valaki fizikalista (mert ugye a materializmus kissé elavult mára), még nem lesz rögtön anyagias, boldogtalan robot. Ez elég csúnya általánosítás. Elfogadom, hogy nem épp vigasztaló gondolat a halál véglegessége, de ettől még nem leszek depressziós, szeretetre képtelen, kiégett roncs. Aki ilyen, az nem azért ilyen, mert nem hisz a lélekben.


Az érzelmek ugyanúgy valósak akkor is, ha a lélek, vagy ha hormonok okozzák őket. Én legalábbis nem látok ebben tragédiát. Ugyanolyan fontosnak tartom a szeretet, mint te vagy bárki más, és az, hogy "csak kémiai reakció", nem tudja elmulasztani a szeretethiányt, ha épp azom van :)


Nem az ókorban vagyunk. Ma nagyságrendekkel szilárdabb alapjai vannak a tudománynak.


Senki nem állítja, hogy mindent tudunk, a „tudomány” főleg nem. Nincs hová fejlődni tovább, nincs mire rájönni, nincs mit kutatni? Ezt honnan veszed? Úgy vetted észre, hogy nem folynak kutatások, kísérletek, fejlesztés az egész világon? Nem tudunk mindent, és ezt legjobban az mutatja, hogy létezik a tudomány. A tudomány a megismerésre törekszik. Ha mindent ismernénk (vagy azt gondolnánk), akkor a tudomány intézménye megszűnne.


A földönkívüliek létét nem zárjuk ki.


Nem arról van szó, hogy nem lehet "megmérni a lelket". Arról van szó, hogy a léleknek tulajdonított jelenségekre léteznek egyszerű, logikus, plauzibilis magyarázatok, anélkül, hogy az alapvető természeti törvényekkel összeegyeztethetetlen feltételezéseket kelljen tennünk.

Tény, hogy nem ismerjük még(!) tökéletesen az emberi psziché és agy működését, de az ismereteink hiányossága sem támasztja alá vagy indokolja a lélek létezését.


>Be tudja nekem bizonyítani valaki, hogy tényleg nem létezik a lélek.


Ez a "burden of proof" érvelés. Nem, senki nem tudja bebizonyítani, hogy nincs lélek. De ettől a lélek még nem lesz valóságosabb, ez önmagában nem jelent semmit.


>Tényleg jobb ezt hinni?


Ez nem hit, hanem a hit hiánya.


openyoureye:


>A tudomány még csak értelmét sem keresi az életnek a vallással szemben.


Dehogynem, csak időközben kiderült, hogy nincs eredendő, magasabb rendű célja. Ez megint egy ilyen "se nem rossz, se nem jó" dolog. A tudománynak az a dolga, hogy a rendelkezésre álló információ alapján az elérhető leghelyesebb következtetést vonja le, és ez volt az a következtetés. Ez nem a tudomány gyengesége, hanem az erőssége. (azért írtam ezt le, mert úgy tűnt, hogy rossz dolognak tartod ezt).


Az "én" nem ugyanaz, mint a lélek, szerintem hiba összemosni őket. Sem a tudósok, sem a szkeptikusok nem tagadják az "én" létezését. Ennek semmi köze a lélekhez, nem támasztja alá, nem visz hozzá közelebb.


Én nem azt állítom, hogy a mai világ "jó", vagy jó irányba halad (mielőtt ezzel vádolna valaki). Szerintem azonban nem a hit vagy annak a hiánya a "romlottság" oka. Azt is elfelejted, hogy a hit, a vallás a sok jó mellett (művészet, kultúra stb.) mennyi rosszat adott és ad ma is az emberiségnek. Valamint a kapzsiság és tudatlanság legalább annyira jelen van és volt a hitvilágban, mint a "materialista" világban, legyen szó vallásról vagy ezotériáról.


A materializmus nem hit. (csak javításképp)


A 7 tanácshoz: ezek baromi egyszerű dolgok és semmi közük a hithez.


Ignoramus

2013. nov. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Az ember szereti felfedezni a természetét és mindenre válaszokat kapni.

A tudományos fejlődésben fontosak a kérdések. Mi van ha ez létezik, mivel lehet kimutatni és így tovább.

Régen, viszont, sokkal kevesebbet tudtunk. A Vörös tengeren való átkelésnek, az erkölcsi szabályokat és nem egy, természeti csodát, Istennek nyilvánítottunk.

Már a Biblia legelején írnak a lélekről:

"30 A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, amelyekben élő lélek van, a zöld füveket adom eledelül. És úgy lőn."

Forrás:

[link]

Viszont, a lélekvándorlás, kizárja a Mennyország és a Pokol létét.

[link]

[link]

Vagyis, itt is, kétértelmű a dolog - ha van lélek, akkor melyik is az igaz? Létezik Mennyország/Pokol, vagy a lélekvándorlás az igazi?


Miért érdemes azt mondani, hogy nincs lélek? Mert ettől, szabadabbnak érzem magam. Nincs semmi extra, természetfeletti dolog, ami hatással van én reám. Nem támogatom az őserdők kivágását, az esztelen halmozást, a környezetünk kipusztítását. Miért? Mert erre szükségünk van. Szerencsére, a humanizmusban, nem a hit a fontos, hanem a cselekedet. Nem kell azonnal az ingyenkonyhán segíteni, hanem apróbb dolgokkal is lehet cselekedni. Nem szeretnéd, ha több fát vágnának ki? Ha részt veszel az újrahasznosításban, akkor te is teszel valamit érte - ez hol volt a középkorban?(ott is irtották a fákat, nem kell az őserdőig elmenni).

Az igás robotnak nézz utána: [link] - ezt sem a mai kor szülte.

Attól, hogy az emberek egy része, kicsinyes, más embereket kizsákmányol: ez az ókorban is létezett, rabszolgaság címén. A középkorban szolgák is voltak. Hol volt akkor a fogyasztói társadalom? SEHOL

Háborúk régen is dúltak, vagy csak nekem mond valamit a Keresztes hadjáratok?


Azért, ha gyógyításról van szó, akkor az orvostudományra hagyatkozunk, vagy az ezoterikus gyógymódra? Kényes kérdés?

Az emberi szervezetet, rengeteg vizsgálatnak vetették alá. Mégsem találták meg idáig azt, amit léléleknek hívunk. Senki sem tudja pontosan hol kell keresni és hogyan.

A tudományos fejlődés, nem úgy működik, hogy majd, egyszer valamikor, megmérhető lesz. Ilyen nincs.

A gamma sugárzással kapcsán, hol beszéltek róla az ókorban, vagy a középkorban? De ugyanez igaz a tömegvonzásra is.

A lélekkel kapcsán, ez is érdemes elolvasni:

[link]


Földönkívüliek után, kutat az ember, de idáig, még nem talált nyomot. Az, hogy beépülnek közénk az alakváltó idegenek: hogyan? Ez csak, egy ostoba összeesküvés elmélet. Kizárja az emberi természetet, pedig nincs itt, semmi idegen faj a Földön. Ha meg, át akarták volna venni az uralmat, akkor megtehették volna, de miért nem sikerül? Miért kell várni rá? Amúgy is, fura, hogy ilyen, szupertitkos dolgok, csak úgy, kiderülnek.


Visszatérve az eredeti mondandóhoz: a rideg valóság, semmin sem változtat. Az érzelmekre, szükség van, ettől vagyunk emberek. Nem kell ide hit, anélkül is érünk valamit. Teljes életet élhetünk, anélkül is, hogy bármi legyen a halálunk után. Engem nem aggaszt semmi sem, amúgy is: ha nincs Mennyország/Pokol, vagy a lélekvándorlás, akkor nem tudok semmit sem tenni. Nem várok olyanra, aminek nem bizonyított a létezése.

A család akkor is fontos, termelői tevékenységet meg végezni kell.

A munkahelyekkel, meg az a gond, hogy a politika engedi ezt a formát. Az, hogy a munkahelyeken mi a helyzet, miért packáznak a beosztottakkal: ennek semmi köze nincs a vallásossághoz. Járj utána, hogy pontosan milyen vallásúak is ők, akik ilyenek. Ha egytől - egyig, ateista, materialista, akkor igazat adok neked, ha nem, akkor miről beszélünk?

Azt is, észre kell venni, hogy az erkölcsöt, nem kötelező hithez kötni.

Próbálj meg, egyre több ateistával beszélni. Én ezt tanácsolom neked. Utána mondj újra véleményt.

2013. nov. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Először is, szeretném mindenkinek megköszönni a választ. Bevallom, először kissé aggódva, sokkal rosszabbakra számítottam. Értékelem a velem nem egyetértők korrekt hozzáállását, és válaszolni is fogok egyenként mindenkinek, de hajnali fél3, és ma még aludni is akarok ^^' Viszont a félreértések elkerülése végett megírom:


Nincs problémám az ateizmussal vagy materializmussal alapjáraton. A kérdést magát az elmúlt napok tapasztalatai váltották ki belőlem, amikor is elég szélsőséges "hitetlenséggel" találkoztam, amely roppant elvakult módon kardoskodott a "márpedig totál kizárt a lélek létezése, mert senki nem tudta még megmérni" gondolatmenet helyességében, és ez elgondolkodtatott.


A kérdést (kérdéseket) pont emiatt tettem fel. Egyrészt, mert nekem, aki nem tartom magam egy elvakult ezoterista dilinyósnak (az elvakult hívőkről nekem tán még rosszabb a véleményem, mint a materialistáknak), egy kicsit amolyan... "felfoghatatlan" dolog az, hogy valaki valóban úgy gondolja, hogy a lélek létezése totál kizárt, és próbálom valahogy megérteni ezt az álláspontot is. Nagyon jó dolgokat mondtatok ezzel kapcsolatban, egy kicsit közelebb kerültem a megértéshez, ami természetesen a nézet elfogadásához is közelebb visz kissé (a szélsőségeket továbbra is kihagyva). Elvégre, úgy hiszem, akkor képes az ember a leginkább elfogadni egy gondolkodásmódjától idegen nézetet, ha képes megérteni annak logikáját, s ez a megértés nem egyenlő azzal, hogy magamévá is teszem azt a nézetet, és innentől majd azt vallom. Attól, hogy megértem a kerékpár működését, még nem biztos, hogy biciklivel akarok eljutni Amerikába. :) Én csak az a típusú ember vagyok, aki szereti érteni is a dolgokat, és nem csak szajkózni azokat.


Amint lesz elég időm, válaszolok mindenkinek, az is lehet, hogy inkább "egyenként", mert elég hosszú lesz, ha jól számolom :) Ám sajnos, most nincs rá időm, álmosodom is eléggé :(

Még egyszer köszönöm a véleményeket, egyetlen hozzászólással vannak problémáim, ha jól emlékszem, a #11-es volt, de neki majd elmondom külön, mi is a problémám :) A többieknek pedig ezer hála! :)


Megjegyzem: tele vagyok materialistákkal a környezetemben, világéletemben voltak körülöttem elég sokan, s az ezotériának én is igyekszem a tudományosabb irányát követni (tudományos parapszichológia), emellett megkérdőjelezem az ezoterikus gondolatokat is, és csak azt építem be a világnézetembe, amiben látok elég racionális logikát, mondhatni, "ha bizonyos dolgok létezését feltételezem (pl. 4.-5. vagy épp sokadik dimenzió, szóval olyasmik, amiken azért a mai tudósok is gondolkoznak), akkor ez akár teljesen magyarázható lenne tudományosan". :) Csak épp a sok "elvakult materialista" hozzáállásából, amely azt a nézetet tükrözi, hogy szerintük mi már mindent tudunk, és nem fedezhetünk fel újat, kicsit már elegem van. :) Ám a világon a legjobban azokat tudom tisztelni, akik materialista és fizikalista (ez tetszett) gondolkodásmódjukkal nem zárják ki azokat a gondolatokat, amelyet ma az ezotéria, az elvakultabbak pedig a "márpedig ez lehetetlen és szamárság" kategóriájába sorolnak! :)

2013. nov. 8. 02:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!