Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért jobb egyeseknek azt...

Miért jobb egyeseknek azt hinni és hangoztatni, hogy márpedig nincs lélek?

Figyelt kérdés

Mármint... belegondolva, annak elképzelése, hogy lélek nem létezik, számomra egy roppant szörnyű, lélektelen világot jelentene. Valóban jobb lenne azt hinni, hogy az érzéseink, öröm, bánat, vagy maga a szeretet, amit érezni tudunk embertársaink iránt csupán néhány agyi impulzus meg némi kémia eredménye? Miért olyan jó ez?


A mai világ arról szól, hogy "most kell élni, mert ez az egy életed van", a nagy materialista világ egy elvakult, fogyasztói társadalmat hozott létre, gyilkoljuk a földet, kivágjuk az esőerdőket, hogy az ott legeltetett marhákból hamburgert készítsenek, miközben az ételeknek a felét (!!!) dobják ki úgy, hogy fogyasztásra alkalmas lenne, csak épp "nem elég szép", a vizeket pedig mérgezzük, hogy mindenféle vegyszereket tudjunk összepakolni. Érzelmeink már szinte nem is lehetnek, mert az ciki, vagy épp kirúgnak érte, mondván nem teljesítünk elég jól, ha szomorúak vagyunk, és arra buzdítanak mindenkit, hogy halmozzon fel hatalmas vagyonokat meg minél több dolgot vásároljon, még most, amíg megteheti, mert ha ennek vége, csak por és hamu marad belőle, mert nincs lélek, ami továbbmenne (pláne aminek a vagyon semmit sem ér, mert nem viszi magával Odaátra), egyáltalán, nincs is tovább, se jó, se rossz, se újrakezdés. Az emberek pedig robotként élik mindennapjaikat, dolgoznak, túlóráznak, hogy vehessenek a gyereknek drága ajándékot, de a legdrágábbat, ami egy fillérbe nem kerülne, a szeretetüket nem képesek odaadni.


Egyáltalán. Aki szerint nincs lélek, az a szeretetet sem tartja semmire? Mi a szeretet, honnan jön? Azzal a tudattal, hogy ez "csak kémiai reakció", el tudja mulasztani a szeretethiányát? Van neki egyáltalán?


És egyébként is... ki él boldogabb és szebb életet? Az, aki hisz a lélek létezésében, és abban, hogy van még valami a Halál után, vagy az, aki szerint a lélek nincs, és nem is bizonyítható a létezése? És szerintük a föld is lapos volt egészen addig a pillanatig, míg körbe nem hajózták végre teljesen, bebizonyítva ezzel, hogy kerek? Hisz az ókorban még hitték, hogy lapos, és komoly botrányt szült az állítás, miszerint valójában kerek volna, ám bizonyítani egész sokáig nem tudták. Mi van akkor, ha tényleg nem tud mindent a tudomány, és ugyanúgy nem képesek megmérni a lelket, mint ahogy a gamma sugárzást sem ismerték még az alfa felfedezésekor, időszámításunk előtt pedig pláne nem tudták mérni? Honnan tudják a hú de tudományosan gondolkodók, hogy már mindent tudunk, és nincs hová fejlődni tovább, nincs mire rájönni, nincs mit kutatni, s miért nem létezik az, amit nem tudnak mérni? lehet, hogy csak nem találjuk, ahogy a földön kívüli, értelmes civilizáció létezése sem zárható ki csak azért, mert még nem találtuk meg őket (pláne, hogy ők még bújócskázhatnak is, én is elbújnék inkább egy olyan faj elől, amely irtja a saját otthonát, és erre még büszke is...)


Sok kérdés... nem mindegyik költői. Tényleg jobb ezt hinni? Jobb a "rideg valóság", ami ugyanúgy lehet tévedés is, mint a "boldog hit"? Be tudja nekem bizonyítani valaki, hogy tényleg nem létezik a lélek, azon az egy értelmetlen érven kívül, hogy "nem mérhető, ezért nincs"?



2013. nov. 7. 03:39
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
70%
Ha valamit igaznak tartok, nem túlzottan érdekel, hogy az jó nekem, vagy nem jó.
2013. nov. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 openyoureye ***** válasza:
23%

Teljesen igazad van kérdező. A tudomány még csak értelmét sem keresi az életnek a vallással szemben. Elég nekik annyi, hogy lézetel és örülj neki.


Viszon azt be kell látnod, hogy attól lehet boldog az ember, hogy nem hisz valami léteésében. Igaz, hogy megnyugtató a tudat, hogy nem csak 70-80 év jutott nekünk(már akinek), de meg kell értened, hogy vannak olyan emberek akiknek annyira szükségük van földrengés biztos alapú hitre, hogy képtelenek lennének elfogadni bármit is, ami csak egy kicsit is megkérdőjelezhető. Ők a materialisták. Csak azt hiszik el amit látnak és élből utasítanak el mindent ami nem mérhető, bizonyítható valamilyen eszközzel. Esküszöm, ha ezekkel az elvekkel nevelnénk fel egy gyereket a technikától elzárva, akkor még talán akkor sem hinné el hogy létezik tv, számítógép vagy telefonon, amivel nem csak személyesen lehet kommunikálni, ha a saját szemével látná őket. Élő példa az emberi tudatlanságra, hogy régen boszorkányságnak tituláltak minden olyan ismeretlen eszközt, melyet épp akkoriban fedeztek fel. Akár kémiai folyamat, fizikai, vagy bármely tudományos felfedezést.


A fő kérdésedet is megerősíteném egy elmélettel:


Azt, hogy bizonyítsuk be a lélek létezését, már nagyon sok ateistától, materialistától hallottuk, aminek van is alapja, hisz e nélkül valóban nehezebb hinni egy láthatatlan világban. Viszont ha én azt mondom, hogy a lélek az ÉN-ünk akkor ezzel már tovább is léphetünk a dolgon. Az ÉN létezése letagadhatatlan még a szkeptikusok vagy ateisták számára is hisz ez létező dolog. Az igaz, hogy még a tudósok is csak elektromos impulzusok sokaságaként tekint rá az agyban, de mégis, ha nem tetszik, a választ már nem tőlünk kell kicsikarni, hogy mi a lélek(azaz ÉN), hanem a tudósaitoktól, akiket nyilvánvalóan jobban preferáltok. Úgy tűnik végül mégiscsak egyre közelebb kerül a tudomány és a hit... :)


A kérdéseid pedig valóban jogosak, hogy még mindig nem nyilvánvaló sokak számára, hogy a materializmus hová vezet: Háborúk, éhinség, egymás kizsákmányolása, a technika általi elszeparálódás(FOSBUK) ami egyben az emberi kapcsolatok hanyatlásához is vezet. Az iskolákban is a sok szemetet tömik az ember fejébe ahelyett, hogy praktikuisabb dolgokat tanítanának. Már lassan 20 éve várom hogy hasznát vegyem az iskolában tanult egyenleteknek, meg a verselemzéseknek. A koordináta rendszerben ábrázolásról nem is beszélve. Mindemellett egy fogyasztói társadalmat alakítottunk ki, ahol minden ami elromlott mehet a kukába, de még csak azt sem muszáj megvárni, hogy elromoljon, elég ha elavul és már veszük is az újat. Biztos mindenkinek van elfekvőben egy két régi mobil. Pedig ezeket csak kb 15 éve használjuk rendszeresen. Lehetne még sorolni, mennyi minden köszönhető a materialista fogyasztói társadalomnak, de ahhoz egy könyv is kevés lenne. Nem kell félreérteni! Nem a tudományos fejlődés ellen vagyok, hanem az ellen ami ezt a fejlődést kiváltja és motiválja: A kapzsiság és tudatlanság. Carpe diem! Tömd a zsebed, mert akkor nem lesz kitől lenyúlni a pénzt. Minél többet keresel, annál többet kell adóznod annak aki még csak a kisujját sem mozdítja meg. Persze, hogy arra ösztönöznek, hogy fektesd a bankba a megtakarított pénzed, majd ők eljátszanak vele. Meg vegyél fel tőlük hitelt, mert megéri. Természetesen nekik meg. Azt akarják, hogy függj tőlük. Kíváncsi lennék mit tennének, ha az emberek visszaállnának az önellátásra? Nagyon jó mozgalom ez az Anonymous. Az ismeretlenség megvéd, viszont a nyilvánosság tönkreteheti azokat, akik megérdemlik. Aki semmi rosszat nem tett, annak nem kell semmitől sem tartania. Na jó, be is fejezem, mert már nagyon el ment filozofálgatásba... Bocsi. :)



Egyébként felőlem mindenki maga döntheti el, ki miben hisz, de objektíven nézve a dolgokat nem sok jót lehet köszönni a materialista eszméknek.

2013. nov. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 openyoureye ***** válasza:
17%

Ja valami lemaradt:


[link]



És ez sem ateista, vagy materialista elmélkedés gyümölcse... :)

2013. nov. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
75%

Most mint világéletemben ateista szólok:

Én nem hiszek a lélekben, Istenben, túlvilágban, sorsban, életben a halál után... mindezek ellenére boldog vagyok. Számomra úgy tűnik, hogy te úgy érzed, hogy az, hogy az érzelmeket kémai és biológia reakcióként fogom fel, elvesz az értékükből, pedig nem. Ugyan úgy voltam és vagyok is szerelmes, ugyan úgy megbecsülöm a dolgokat amiket kapok, szerintem még jobban is, mint a hívők... az, hogy számomra elképzelhetetlen az élet utáni élet, azt eredményezi, hogy ennek az életnek értékelem minden percét. Nyílván boldogabb a hívők élete, mert számukra nincs vég, van egy felsőbb erő, ami vezeti őket, van új élet... viszont szerintem éppen ez lehet ami elvesz ezen élet értékeiből, elvégre számukra ez is csak egy a sok közül, volt és lesz is másik.

Arról, hogy a mai társadalmunk birkaként megy előre, írtja a bolygót, mintha ezer másik bolygónk lenne, dolgozik és nem él, hasonló véleményen vagyok.

Nem az a fajta ateista vagyok, aki nem hisz benne és tűzzel vassal írtja aki igen... ha nektek ettől könnyebb nyugodtan. Nekem nem lenne boldogab az életem. Valamint az, hogy nem hiszek benne, nem zárja ki, hogy létezik... de erree a kérdésre választ nem fogunk kapni (szeritem) soha.

Egy 19 éves gyermek gondolatai így, korán reggel.

2013. nov. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
61%

A hazugság kényelmes, de az igazság mindig jobb. Egyeseknek jobb ha áltatja magát lehetetlen dolgokkal, másokat inkább a valóság érdekel.

Nem tagadom, én is örülnék ha létezne egy jószándéku isten, aki megjutalmazza a jókat az örök boldogsággal, de mivel a tudomány korában ez elég butaságnak tűnik, inkább támaszkodunk a tényekre. Hiszen szép ez a világ a deitás szükséglete nélkül is.

2013. nov. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom egy ateistát ugyanúgy sért ha azt állítod, hogy van mint ahogy téged az sért, hogy azt állítják nincs lélek.

Egyszerűen arról van szó, hogy az emberben kialakul egy világnézet, amit ha valaki "megingat" az ellenérzéseket vált ki. :S

2013. nov. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

És miért jó egyeseknek hangoztatni azt, hogy van?

Egyik sincs bizonyítva, mindenkit meg kell hagyni a saját hitében, kinek mi a jó. Nekem jó elhinni, hogy van, de nem tukmálom rá senkire a nézeteimet.

2013. nov. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 openyoureye ***** válasza:
55%

4-nek:


Jól gondolkodsz és igazad is van. Érzelmeket mindenki érez attól függetlenül hívő e avagy sem. Az pedig nem feltétlenül igaz szerintem, hogy aki azt gondolja csak egyszer él, az jobban kihasználja a dolgokat. Ugyan úgy lehet léhűtő aki úgy gondolkodik: Minek strapáljam magam, hisz ha meghalok úgyis vége mindennek. Ezzel szemben van olyan hívő is aki attól függetlenül, hogy meg van győződve arról, nem csak egyszer él, még ugyan úgy törekszik arra, hogy még jobbá váljon és hasznos tagja legyen a társadalomnak, másokat segítve. Szóval nem vitázok csakk kiegészítettem az általad már felvázolt két csoportot, másik kettővel.


5-nek:


"Egyeseknek jobb ha áltatja magát lehetetlen dolgokkal, másokat inkább a valóság érdekel. "


- Viszont relatív ki mit gondol valóságnak. Szerinted az amit látsz, szerintem pedig valóságosabb az ami a dolgok mögött van, ami mozgatja őket, azaz valami felsőbb hatalom. Szóval megint patt helyzet. :)


"Nem tagadom, én is örülnék ha létezne egy jószándéku isten, aki megjutalmazza a jókat az örök boldogsággal, de mivel a tudomány korában ez elég butaságnak tűnik, inkább támaszkodunk a tényekre."


- Én sem tagadom, egyáltalán nem örülnék ha a materialista felfogás lenne igaz, miszerint egyszercsak elporladunk mintha sose lettünk volna és a tudásunk is a semmibe vész. Azt mondod inkább támaszkodsz a tényekre. Azokra amiket Isten hozott létre, hogy rendezettebb világban élhessünk? Azokra a tényekre gondolsz amik ezek felismerése során lettek nyilvánvalóak? Megint holtponton vagyunk. Nem állíthatod 100%-ra, hogy nincs Isten aki mindezeket a törvényszerűségeket létrehozta volna, ugye ezt te is belátod?


Ezt viszont nem értem: "Hiszen szép ez a világ a deitás szükséglete nélkül is."


Mi az a deitás?


:)

2013. nov. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
39%

#4es vagyok, openyoureye abszolút igazad van, minden világnézetben vannak léhűtők, én a magam részéről igyekszem jobbá tenni a világot, persze nem drasztikusan, csak azt szeretném, hogy egy kicsit szebb és jobb világot hagyhassak majd a gyerekeimre és mivel számomra (nézeteim szerint) az idő véges, igyekszem ezt még ebben az életben véghezvinni.

Igazad van, de amit mondtál az fordítva is igaz, lehet valaki léhűtő arra gondolva, hogy minek strapáljam magam, most pihenek, majd következő életemben alkotok valami maradandót... nyilván nincs ilyen, vagyis remélem nincs, de lehetséges, nem?

A kérdés utolsó bekezdésével a rideg valósággal és a boldog hittel kapcsolatban, nem kockáztatok. Inkább hiszek abban, hogy nincs és élek úgy, mi a legrosszabb ami történhet? Legfeljebb kiderül, hogy van és van élet a halál után: éljen! De az is lehet, hogy nincs és lehúzzuk a rolót örökre...

2013. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Grielean ***** válasza:
100%

Nos, attól természetesen nem lesz jobb a világ, hogy ha elvetjük a lélek létezését. De én úgy gondolom, rosszabb sem. Olyanok között, akik hisznek a lélekben, ugyanúgy vannak jó és rossz emberek, mint akik nem.

Másrészről pedig semmi nem támasztja alá, hogy létezne valami, amit lélekként nevezhetnénk meg, ebből kifolyólag nem is az van, hogy sok ember nem hisz benne, hanem egyszerűen nem foglalkoznak vele. Ha valamit nem lehet érzékelni, mérni, illetve az érzékelhető világra sincsenek egyértelmű hatásai (mert amit a léleknek tulajdonítanak, az másféleképp is megmagyarázható, vagyis nincs olyan egyértelmű bizonyíték, hogy ha valami megtörténik, akkor ez csak a lélek lehetett), akkor feleslegesen vennénk bele egy újabb ismeretlent az amúgy már jól működő egyenletbe.

Szóval valóban, az nem érv, hogy ha nem lehet mérni, akkor nem is létezik. Természetesen ettől létezhet, csak ezt bizonyítani kéne, amivel már sokan sokféleképp próbálkoztak, de még nem sikerült.

2013. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!