Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Erről hogy gondolkoztok?...

Erről hogy gondolkoztok? Hogyan látod a kiutat ebből?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag a fizikai testben rabszolgák vagyunk: fizikai vágyaink és félelmeink rabjai. Azt szeretsz amire a tested genetikailag kódólva van, ha az a vaníliafagyi, akkor egész életedben ezt a típust fogod kedvelni. Egész életedben a genetikailag benned létrejött csajok, pasik után fogsz rohanni. Csak az fog örömet okozni amire fizikálisan beléd van programozva.


Semmi sem a te szabad döntésed... Csak illúzió, amikor elmész egy fagyishoz és rengeteg választásod van, te akkor is a vaníliát fogod választani, mert csak ebben lesz örömöt. Ugyanígy munka, kikapcsolódás, hobby, csajok, pasik terén is. Illúzió csupán a szabad akarat és a döntés joga.


Ha megpróbálod kiprogramozni magad és mást szeretni, ez nem fog sikerülni, mert a genetika átírásásra egyetlen hosszú élet kevés. Születésedtől fogva rabszolga vagy, ami teljes egészében testi vonatkozású.



2013. szept. 23. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Pontosan így! Semmiféle szabad akarattal nem rendelkezik senki. Aki ezt állítja, abba ez van beleprogramozva! Ezt már negyven éve szajkózom! (40 éve voltam végzős gimis)
2013. szept. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hogyne! Ha te mondod...

Csak akkor azt nem értem,hogyha ilyen jól tudod a választ akkor miért tetted fel a kérdést.

2013. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
tévedsz kérdező mert én nem a vaníliafagyit, szeretem hanem a csokoládésat. xD
2013. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az mégis csak a te szabad döntésed!

Hiszen te magad mondod,hogy csak a vanilia fagyiban lelsz örömöt.Akkor?


Az igaz,hogy rabul ejtenek vágyaink,félelmeink,de csak addig még ezt fel nem ismerjük,még fel nem ébredünk.

2013. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tudok olyan embert elképzelni, hogy ha felismerte a genetikai programot, akkor azért is tiramisut fog kérni, ha a vaníliásat szereti!
2013. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek igaza van szerintem is. Én sokszor ennél is rosszabbakat gondolok. Mióta a "Harc a szalamandrákkal"-t elolvastam, állandóan azt gondolom, mi vagyunk a szalamandrák, a munkára kifejlesztett szolgáló és szaporodó állatok. De koppannak, mert én nem szolgálok senkit. (tényleg nem?)
2013. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Antimod ***** válasza:
75%

Nem így van.

Az ember átlagos 7 évente változik: minden sejtje lecserélődik addigra. Új szokásokat, új érdeklődéseket, új ízlést vesz fel.

Mivel tudjuk, hogy a meditáció által képesek vagyunk befolyásolni a saját agyunk fizikai felépítését(!), miért volnánk képesek tudat alatt meghatározni azt, milyen irányba szeretnénk fejlődni?


És miért gondoljuk azt, hogy a test egy más által adott valami, aminek a kialakításához, génjeinek meghatározásához soha semmi közünk nem volt?


Rengeteg ember egyébként egyfajta "harcban" él a testével; nem mindenki azonosul testi vágyaival a végletekig.

2013. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem a testnek van vágya!

Hanem a benne élő léleknek.

A test csak kifejező eszköz,a lélek és az elme számára.

2013. szept. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Állítólag 21 nap elég a szokásaink lecserélésére. :) Az ízlés pedig változhat, legfeljebb a nagy alapok maradnak azonosak.


Szabad Akarat pedig van, különben az egésznek semmi értelme. Csak épp, ez elég bonyolult és komplex dolog.

2013. szept. 24. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, hogy már legalább 80 élettel ezelőtt túlhaladtam ezen a gondolkodásmódon, pedig nem is feltétlenül hiszek a reinkarnációban. :)


Jaj, Te szegény, aki csak vaníliafagyit ehet egész életében, mert mást nem szeretsz, és mi kínszenvedést ki kell állnod, ha véletlenül sárgadinnye fagyit kell enned. XD

Erről nekem inkább olyan személy jut eszembe, aki kijelenteni, hogy ezt vagy azt szereti és punktum, és ki se próbál soha életében mást (pedig lehet lenne másik választás, és még tetszene is).


A csajok, meg a pasik után miért kell futni? Fussanak ők utánad. :) Amúgy meg nekem a párom egyáltalán nem volt "genetikailag létrejőve bennem", elsőre nem is tetszett, aztán meg itt vagyok.


Még utolsó gondolatnak annyit, hogy azért azt ne fogadjuk el, hogy nem lehet valamit kiprogramozni magunkból. Ennyi erővel van egy rossz szokásom, ami mindenkit rohadtul zavar, de széttárom a kezeimet, és azt mondom, hogy hát, a genetika a felelős, én nem tehetek róla. És nem próbálnék változtatni rajta? Dehogynem.

2013. szept. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!