Materializmus az emberiség történelmével szemben?
Tehát ez az anyagelvűségű irányzat már "toppon" van a XIX. század óta hála a tudósoknak és szerintük a spiritualitás hülyeség.
De minden korábbi nép spirituális volt, már évezredek óta. Építészetben, életmódban, gondolatokban, vallásban, MINDENBEN.
De a materializmus folytonos döngölése kiszorította a spiritualizmust. Mindent tudunk, az elődök h*lyék voltak. Nincs szellem, nincs okkultizmus, nincs lélek, nincs semmi az anyagi világon kívül.
Akkor most melyik a nyerőbb? Az hogy az öntelt tudósok elmondják, hogy csakis a materializmus lehet a helyes úgy kb. 1900-as évek óta vagy az amire spiritualizmus ami az emberek életében már legalább 7 ezer éve jelen van?
Kedves tisztelt kérdező! Sok tudós igenis spirituális életet él, csak te nem vagy tisztában a dolgokkal. Én tudományban dolgozok és spirituális életet élek. Nagyon sok tudós és tanár barátom van, aki spirituális életet él. Igen vannak olyan tudósok, akik nem hisznek a dolgokban, de ők is szokták mondani, hogy attól, hogy nem hisznek benne még létezhet. És nagyon sok fizikus, biológus, kémikus spirituális életet él. Tudomány és spiritualitás nem ellenségek. Nekem például a volt kémia tanárom pap. Kémia, matematika és fizika tanár. Tehát az, hogy a tudomány elveti a spiritualizmust hülyeség.
Michio Kaku, aki a világ egyik legnagyszerűbb elméje, fizikusa is spirituális ember és hisz Istenben. Tudomány és spiritualitás. Mindkettő kell az embernek, mert aki csak az egyik mellett áll ki és lehülyeségezze a másikat, az elvakult. Sok tudós valóban nem hisz az okkult dolgokban, de attól még létezhet és ezt ők is elismerik. És a tudomány az egyik legnagyszerűbb dolog a világban. Ne becsüld le, mert egyszer talán az menti majd meg az életed!
A racionális gondolkodás a legjobb, csak kérdés, hogy mennyire létezik ilyen a valóságban?
Szerintem a babonáknak és tündér meséknek semmi értelme nincs, ha nem közölnek valós, használható, és tanulságos dolgokat, amiknek van alapja.
A materializmust én sem szeretem, mert undorítóvá teszi a világot. A jobb esetben pedig a legapróbb részecskében is megtaláljuk az értéket.
Ha belátjuk akkor viszont a világ vagy magától lett vagy valaki teremtette. Ha nincs aki teremtette, kénytelen azt mondani, hogy magától lett. És ezt meg kell magyarázni.
Ami érdekessé teszi az okfejtésedet, hogy a spiritualizmusban is jelentős fejlődés következett be a XIX. század elején, és bizony akkoriban elismert tudósok foglalkoztak a témakörrel, még Thomas Alva Edison is(!), mert a legújabb, elektromosság elvén működő találmányok sok mindent lehetővé tettek, ami azelőtt elképzelhetetlen volt.
Még egy érdekesség: éppen mostanság "bizonyították be" kutatók, hogy az emberiség ókori elődei nemhogy butábbak, hanem valószínűleg jóval intelligensebbek voltak a maiaknál. Még egy indok, amiért nem lehet kézlegyintéssel elintézni a korai időszakok hitét és filozófiai irányzatait.
"az emberiség ókori elődei"
A mai emberiség ókori elődeiről van szó.
Ez már kérdés a javából.
Provokatív, már a kifejtésben állás van foglalva, lesüt az egészről, hogy halovány gőzöd sincs a dolgokról, Kérdező.
De akkor hogyan lehet véleményed?
"A spiritualitás nem feltétlenül áll ellentétben a tudományos kutatásokkal, de ez a világnézet metafizikai alapokon nyugszik - nem keresi végtelenül a dolgok tudományos részleteit. Eközben számtalan példa igazolja, hogy a tudomány fejlődésével egyre többet tudunk a világ olyan megnyilvánulásairól, tulajdonságairól, amelyet érzékszerveinkkel soha nem tapasztalhattunk. A természettudományok fejlődésével eljutottunk a látóterünk és lehetőségeink olyan határaihoz, ahol már az elektronmikroszkóp, vagy a számítógépekkel támogatott legnagyobb űrteleszkóp segítségével sem tudunk választ találni létezésünk alapvető kérdéseire sem. Az Ősrobbanás, vagy az élőlényekben megfigyelhető egységesen balra rendezett fehérjemolekulák[4] körüli ellentmondások ugyanúgy tisztázatlanok mint a „négyes számredszerben íródott” DNS „programozójának” kiléte.[5] [6] Ezek a kérdések számtalan tudóst késztetnek arra, hogy nyitottabban kezeljék a vallást, vagy a spiritualitást. A spirituálisan gondolkodó kutató a tudományos munkája során nem a kutatás befejezésére érez késztetést, hanem a vizsgált dolgok tiszteletére és az eredmények olyan értelmű hasznosítására, amely igyekszik megtartani a harmóniát a természet erőivel."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!