Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez az elmélethez?

Mit szóltok ehhez az elmélethez?

Figyelt kérdés
Egyesek szerint a globális felmelegedés nem is a föld üvegház hatásának a fokozódása miatt van hanem mert egy kozmikus jelenséget eltitkoltak a kormányok az emberek elől. E szerint egy naprendszeren kívüli nagy erejű gravitációs mező kis mértékben eltorzította a bolygók nap körüli pályáját és a földet egy a napunkhoz közelebbi pályára mozdított ki. Ez az objektum nagy valószínüség szerint egy a rendszer közelében, nagyjából negyed fényév távolságra elhaladt fekete lyuk lehetett.

júl. 16. 22:05
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:

A valóság relatív fogalom. Ugyan úgy igaz lehet ez az elmélet is mint ha mindenféle adatokat összeollóznék a netröl. Amíg nem láttad a saját szemeddel addig honnan tudhatod?

Személyeskedés nélkül miért zavar ha elhiszek valamit ami ugyan úgy igaz lehet mint amit más bizonygat? Én is bemutattam itt a bizonyítékokat ami tökéletesen alátámasztja az elmélet helyességét. Csak egy kicsit rugalmasnak kell lenni fejben. Néha el kell engedni az általános iskolákban az ember fejébe táplált rengeteg hamis adatot és úgy tekinteni a világűrre mint a végtelen lehetőségek terére. Kíváncsi lennék mit mondana Einstein vagy Hawking ezekre. Lehet, hogy meglepődnél! Mindkét tudós foglalkozott fekete lyukakkal, azóta tudjuk mire képesek a gravitációjukkal. Könnyedén kimozdíthatnak egy bolygót a pályájáról, vagy akár meg is ehetik azt. És ez itt maga a bizonyíték! Olvass Einsteint! Okos csávó volt.

júl. 19. 07:04
 32/48 sadam87 ***** válasza:

"A valóság relatív fogalom."

Nem az.

"Amíg nem láttad a saját szemeddel addig honnan tudhatod?"

Leírtam honnan. Talán el kéne olvasni. (Meg megtanulni a középiskolás fizikát.)

"Személyeskedés nélkül miért zavar ha elhiszek valamit ami ugyan úgy igaz lehet mint amit más bizonygat?"

Nem az zavar. (Na jó, kicsit az is, de ehhez jogod van, ezt el tudom fogadni.) Az zavar, hogy úgy írsz ki kérdést, hogy egyáltalán nem érdekel a válasz. Az zavar, hogy bár bevallottan nem értesz a matematikához, fizikához, tényként jelented ki, hogy a kutatók hazudnak. Az zavar, hogy úgy mondod, hogy igazad van, hogy közben a legelemibb logikai következtetésekre sem vagy képes.

"Én is bemutattam itt a bizonyítékokat ami tökéletesen alátámasztja az elmélet helyességét. "

Az égvilágon semmilyen bizonyítékot nem mutattál be!!!

"Csak egy kicsit rugalmasnak kell lenni fejben"

Kéne, de neked nem nagyon be. Csak azt a hülyeséget szajkózod, amit megetettek veled.

"Kíváncsi lennék mit mondana Einstein vagy Hawking ezekre. Lehet, hogy meglepődnél!"

Einstein és Hawking "mainstream" fizikusok voltak zsenikém! Szóval azok közé tartoznak, akiket lehazugoztál! Ja, és ők veled ellentétben tanultak fizikát!


Elég szomorú lehet úgy élni, hogy bárki bármi hülyeséget el tud hitetni veled...

júl. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 sadam87 ***** válasza:

Amúgy azt nem olyan nehéz kitalálni, Hawking mit gondolt a témáról...

“This is what happens when greenhouse gases are out of control”, he said. "

[link]

júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok angolol.. sem. :)

Ok, látom ez egy meddő vita, nem vezet sehová. Amúgy irtam bizonyitékokat is, mint példáúl a hőmérséklet melegedés vagy csillagászati megfigyelés. Tibis ugyan úgy figyelmen kívül hagyjátok az én érveimet. A galaxis tele van fekete jukakkal, miért olyan hihetetlen, hogy az egyik közel volt hozzánk?

júl. 19. 12:33
 35/48 sadam87 ***** válasza:

"Sajnos nem tudok angolol.. sem. :)"

Erre találták fel a google fordítót és deepl-t...

"Amúgy irtam bizonyitékokat is, mint példáúl a hőmérséklet melegedés vagy csillagászati megfigyelés."

1. A hőmérséklet emelkedése az, amit magyarázni akarunk! Ha a hőmérséklet emelkedésénét a fekete lyukkal magyarázod, majd azzal bizonyítod, hogy a fekete lyuk az ok, hogy emelkedik a hőmérséklet, az a körkörös érvelés tipikus esete, az egyik legalapvetőbb érvelési hiba.

2. A csillagászati megfigyelésekről annyit írtál, hogy szerinted meg lehetne figyelni a fekete lyukat. Az nem bizonyíték. A bizonyíték az volna, ha tényleg megfigyelnék.

Viszont ahogy már leírtam, az egy igen jó bizonyíték az elképzelés ELLEN, hogy sem az év hossza nem változott, sem más bolygók és a csillagok látszólagos mozgása.

Szóval nem, nem hoztál semmilyen bizonyítékot.

"Tibis ugyan úgy figyelmen kívül hagyjátok az én érveimet."

Nem hagytuk figyelmen kívül. Nem voltak értelmezhető érveid.

"A galaxis tele van fekete jukakkal"

Hát ezt most nem sikerült leírni...

"miért olyan hihetetlen, hogy az egyik közel volt hozzánk?"

Ha ennyire közel lenne hozzánk, az elég jó eséllyel kimutatható lenne a gravitációs hatása alapján. Nem tudok semmilyen ilyen jellegű gravitációs anomáliáról a környező csillagok esetében.


"Ok, látom ez egy meddő vita, nem vezet sehová."

Tényleg az. Nem nagyon látom, hogy bármi átmenne abból, amit írok...

júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 Mojjo ***** válasza:
64%

@35:

"Erre találták fel a google fordítót és deepl-t..."

Valójában a nyelvtanfolyamokat, meg egyáltalán a nyelvtanulást. Aki csak a saját anyanyelvét ismeri ÉS olyan szerencsétlen pozícióban van, hogy az a nyelv nagyon kicsi, nagyon kevés beszélővel, az a világ információinak kb 99%-ától elszigeteli magát. Vagy többtől.

júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:

36

Miert te például minden informació birtokában vagy ami magyar nyelven íródott? Ja, hogy nem? Akkor elöbb tanulj meg minden tudast magyar nyelven, aztán ha azzal végeztél jöhet az összes többi nyelven írt szakkönyv.

júl. 19. 16:16
 38/48 Mojjo ***** válasza:
64%
@37: Adott témá(k)ról olyan forrásokhoz tudok könnyen hozzáférni nyelvi akadályok hiányában, amit egy csak magyarul beszélő nem tud. Ezt vagy megérted, vagy nem. Nyilván akinek büdös volt matematikát, fizikát stb tanulni, annak nyelvet is ugyanúgy büdös volt, ez nem túl meglepő, mint ahogy az sem, hogy próbálod megmagyarázni, hogy az valójában nem is kell.
júl. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

38

Persze, hogy nem kell. itt vagyok 43 évesen és teljesen jól el vagyok. Jó a fizum, saját lakás meg egyebek. Annak kell a nyel aki túlságosan életképtelen boldogulni a saját hazájában. Óriási lehetőségek vannak világszerte... persze mert az a 93 ezer négyzetkilométer túl kicsi egyeseknek, hogy megvalósítsák magukat. ez baromság. Az ember leélheti az életét akár egyetlen településen és megcsinálhatja a szerencséjét ha elég érett hozzá.

Persze nem azt mondom, hogy nem kell nyelvet tanulnia senkinek, mert valakinek csak kommunikálni kell azzal a temérdek külföldivel akik minden évben beözönlenek az országba de amúgy baromi jól el lehet lenni nélküle is. Bár egy kicsit eltértünk most a tárgytól.

júl. 19. 20:19
 40/48 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kell fizika meg matematika óra, hogy az ember tudja ezeket. A legtöbb emberben alapban benne van, hogy ráérezzen ezekre az asztrológiai dolgokra ha egy kicsit tájékozódik a neten. Én már láttam kb az összes fekete jukas videót a youtubon. Még az angol nyelvüeket is megnéztem pedig nem értettem mit mond. Ezekben olyan infókat mondanak amik még érintőlegesen sem merültek fel közép és általános iskolai tananyagokban. Szóval jó próbálkozás volt de sajnos nem talált! :D
júl. 19. 20:31
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!