Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez az elmélethez?

Mit szóltok ehhez az elmélethez?

Figyelt kérdés
Egyesek szerint a globális felmelegedés nem is a föld üvegház hatásának a fokozódása miatt van hanem mert egy kozmikus jelenséget eltitkoltak a kormányok az emberek elől. E szerint egy naprendszeren kívüli nagy erejű gravitációs mező kis mértékben eltorzította a bolygók nap körüli pályáját és a földet egy a napunkhoz közelebbi pályára mozdított ki. Ez az objektum nagy valószínüség szerint egy a rendszer közelében, nagyjából negyed fényév távolságra elhaladt fekete lyuk lehetett.

júl. 16. 22:05
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Ezek a dolgok nem úgy müködnek, hogy mindenkit személyesen megkeresnek és megfenyegetnek. Vannak kulcsemberek és hirportálok amiket kézben tartanak. Az emberek nagy része csak ezen forrásoktól vesznek komolyan bármit is, a többi nyugodtan spekulálhat, mondhat szinte akármit, senki nem veszi komolyan.
júl. 18. 06:49
 22/48 sadam87 ***** válasza:
45%

#21

Lenyűgöz a kitartás, amellyel beleveted magad a megalapozatlan összeesküvéselméletekbe, ahelyett, hogy a minimális erőfeszítést fektetnél abba, hogy belegondolj, van-e bármi értelme annak az elképzelésnek, amit leírtál. Már az első válaszomban leírtam, hogyan lehet általános iskolai tudással és minimális logikával levezethető, hogy az "elmélet" hülyeség. Szóval jöhetsz az alátámasztatlan vádjaiddal, hogy a média hazudik, csak ez teljesen irreleváns.

"Az emberek nagy része csak ezen forrásoktól vesznek komolyan bármit is, a többi nyugodtan spekulálhat, mondhat szinte akármit, senki nem veszi komolyan."

Csak marhára nem az a kérdés, hogy az emberek nagy része mi alapján tájékozódik. Az a kérdés, hogy milyen bizonyítékok állnak az elképzelés mellett. Amire az a válasz, hogy semmilyenek.


#19

"Szerintem sem igaz ez az elmélet valószínűleg, de attól még a kérdező teljesen normális stílusban ír, abszolút nem ócsárolt senkit."

Azt írta, hogy az újságírók egy követ fújnak a hatalommal. Meg azt, hogy a média velejéig romlott. Így, általánosságban, mindenkit egy kalap alá véve. Ez így könnyen beláthatóan, tényszerűen nem igaz. Az ócsárlás szó lehet, hogy valóban nem a legjobb erre. Ha valaki bizonyítékok nélkül ilyet állít, azt inkább rágalmazásnak szokták hívni...

"Teljesen normális stílusban fejtette ki az álláspontját."

Érdekes nézeteid vannak a teljesen normális stílusról egy vitában. Mert én mintha találtam volna pár érvelési hibát. Ezt már említettem.

[link]

Aztán itt volt ez:

"Arra, hogy ilyen gyorsan megnőtt az átlaghőmérséklet mi más magyarázat lehetne mint hogy közelebb kerültünk a naphoz."

[link]

(A slusszpoén, hogy az eredeti kérdésben ő maga írta le az alternatív - és amúgy tudományosan elfogadott - választ.)

Emellett az 1. válaszomban leírt érveimre nem nagyon sikerült reagálnia. (A napfogyatkozáshoz valamennyit, az részben jogos is volt, de ezt pontosítottam később. Az év hosszára vonatkozóra lényegében semennyit.) Az általa vázolt elképzelés mellett azóta sem írt semmi érdemi érvet, csak azt szajkózza, hogy a média hazudik. Ha neked ez a teljesen normális stílus...

júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

Ok, rendesen ki lettem elemezve. :D

Nézd én nem vagyok tudós, nem tudok sem matematikai sem csillagászati tételeket felvázolni de annyi még józan paraszti ésszel is ha valaki kicsit is tájékozott tudhatja, hogy egy fekete lyuk gravitációja eltéríthet a pályájáról bolygókat, sőt csillagokat is. Rendben, hajuk a médiát. Csak alap asztrofizika, hogy ha egy égitest pályát módosít, akkor megváltoznak a körülmények a bolygón. Esetünkben a hőmérséklet az a tényező ami megváltozott. Szerintem inkább örüljünk, hogy nem közelebb haladt el hozzánk a szingularitás, mert akkor nem kéne már a melegedés miatt aggódnunk... és más miatt sem. :) Így megúsztuk pár fog plusszal.

júl. 18. 21:50
 24/48 sadam87 ***** válasza:

" Csak alap asztrofizika, hogy ha egy égitest pályát módosít, akkor megváltoznak a körülmények a bolygón. "

Igen. Például ha közelebb kerülne a bolygó a Naphoz, lecsökkenne a keringési idő. Nem csökkent le a keringési idő. Innen próbáld magad összerakni.

"Szerintem inkább örüljünk, hogy nem közelebb haladt el hozzánk a szingularitás, mert akkor nem kéne már a melegedés miatt aggódnunk..."

Nyugi, nem kell aggódni, teljesen mindegy a bolygó szempontjából, hogy egy csak a fejedben létező fekete lyuk milyen közel halad el hozzánk.

júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Ez sem feltétlenül igaz. Ha közelebb kerülünk de a keringési sebesség lelassul közben akkor kb ugyan ott vagyunk időben. Tehát egy egyszerű megfigyelő szempontjából nem történt semmi különös. Amivel szerintem lehetne igazolni a dolgot az a sugárzás szintje. Ha közelebb kerültünk a napunkhoz akkor a sugárzás is erősebb lenne. Ezt kéne megmérni és akkor kiderülne egyből, hogy nem kamu a dolog!
júl. 18. 22:15
 26/48 sadam87 ***** válasza:

#25

"Ha közelebb kerülünk de a keringési sebesség lelassul közben akkor kb ugyan ott vagyunk időben."

Te ugye nagyon gondosan elkerültél minden fizika órát?

"Ezt kéne megmérni és akkor kiderülne egyből, hogy nem kamu a dolog!"

Le fogsz döbbenni: megmérték. És nem lett erősebb. Szóval de, kamu.

[link]

júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 sadam87 ***** válasza:

Egyébként két kérdés:

1. Honnan vetted ezt az "elméletet"?

2. Miért írsz ki kérdést, ha nem érdekelnek a válaszok?

júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom mennyire hitelesek ezek az adatok. Ezek szerint komolyan foglalkoztak a témával. Már ez önmagában is egy bizonyíték, hogy szakemberek vizsgálták a jelenséget. A végén meg persze, hogy az jön ki, hogy nincsen semmi baj a naptevékenységgel. A pánikhangulat nem tesz jót a gazdaságnak, a pénz meg hát ugye.. az az isten!

Kicsit olyan érzésem van mint az Erik a vikingben amikor ültek az atlantisziak egy kupacban és együtt kántálták, hogy nem süllyedünk, nem süllyedünk.. miközben merültek el az óceánban. Szóval nem a tudományos körökben kell keresned a választ mert ott ahogy már korábban is leszögeztem csak félrevezetést fogsz kapni! Sok millió, ha nem milliárd megtévesztett ember él a földön mondhatni sötétségben. De ez nem az ő hibájuk, egy több száz éves butítási stratégia végtermékei ők. Bemagyarázzák, hogy a nasa meg különböző tudományos szervezetek a megmondói mindennek és feltétel nélkül hinni kell ezeknek. Hát szerintem meg nem! Csupa baromságot magyaráznak ezek. Inkább hiszek egy kacsa magazinnak mint ezeknek az áltudományos vackoknak.

Egyébként még annyi, hogy egy űrtávcsővel még biztosan megfigyelhető lenne a távolodó objektum. Azaz nem maga az objektum mivel az beszívja a fényt hanem a körülötte felizzott gázcsíkot.

júl. 18. 22:44
 29/48 A kérdező kommentje:
Amúgy ha nem túl nagy sebességgel távolodik, mondjuk a fény sebességének az 5%-ával akkor 20 év alatt tesz meg egy fényévet. Egy ilyen távcsővel még belelátnak az univerzum magjába is ami 13,valamennyi milliárd fényévre van tőlünk. Akkor gondolom a néhány fényévre lévő szingularitás is simán megfigyelhető lenne ezek által. Csak az irányt kell kiszámolni, hogy melyik irányban haladt el és meg van oldva a dolog!
júl. 18. 23:08
 30/48 sadam87 ***** válasza:

Húha... Szóval szerinted az, hogy egy adatsor ellentmond az elképzelésednek, megerősíti azt. Látványosan lövésed nincs a fizikáról még általános iskolai szinten sem (az univerzum magja????), de azért bátran osztod az észt, és ugyanolyan bátran fikázod le a teljes tudós társadalmat. És emellett büszkén vallod, hogy leginkább kamu újságokból tájékozódsz. ¯\_(ツ)_/¯

Írnék pár gondolatot ezzel kapcsolatban, de azt már tényleg nem tudnám személyeskedés nélkül, úgyhogy inkább nem. (Mondjuk a személyeskedés határán már lehet, hogy az előző bekezdésen is kissé túl mentem, de másrészt amit leírtam, az csak összefoglalása annak, amit írtál.)

Csak egy kérés: ha egyáltalán nem érdekelnek a válaszok (és a valóság), akkor ezt legalább jelezd előre legközelebb! Vagy még inkább ne írj ki "kérdést"!

júl. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!