Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez az elmélethez?

Mit szóltok ehhez az elmélethez?

Figyelt kérdés
Egyesek szerint a globális felmelegedés nem is a föld üvegház hatásának a fokozódása miatt van hanem mert egy kozmikus jelenséget eltitkoltak a kormányok az emberek elől. E szerint egy naprendszeren kívüli nagy erejű gravitációs mező kis mértékben eltorzította a bolygók nap körüli pályáját és a földet egy a napunkhoz közelebbi pályára mozdított ki. Ez az objektum nagy valószínüség szerint egy a rendszer közelében, nagyjából negyed fényév távolságra elhaladt fekete lyuk lehetett.

júl. 16. 22:05
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
89%

Ha te mondod, akkor biztosan úgy van... Bár én még nem hallotam olyat, hogy valakit börtönbe csuktak vagy megöltek miután lehozott egy cikket a Föld pályájának elmozdulásáról...


Nem akarlak meggyőzni, mert az kb. annyira lehetséges, mint egy laposföld-hívőt arról meggyőzni, hogy a Föld nem lapos, de kutatók a kutatási eredményeiket nemcsak újságokban hozzák le, hanem vannak honlapok, ahol mindenféle kutatási eredményt publikálni lehet. Ezeket sokan elolvassák és ezek közül lesznek olyanok is, amiket tudományos lapokban, honlapokon lehoznak.


Nem mintha egy ilyen elméletet nem lehetne egyszerűen azzal megcáfolni, amit már 1-es is leírt, de valahogy arra elfelejtettél reagálni: hogyan lehet az, hogy a Föld közelebb van a Naphoz, Napfogyatkozáskor ezt mégsem észleljük?

júl. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 sadam87 ***** válasza:
71%

#9

Mi lenne, ha ahelyett, hogy mindenkit ócsárólsz, aki csak eszedbe jut, esetleg kicsit utánanéznél a témának, amiről szó van. Mert az, hogy annyi érvet tudsz felhozni az állításod mellett (természetesen bármi bizonyíték nélkül), hogy mindenki hazudik, hát... elég gáz.

júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 sadam87 ***** válasza:
87%

"Ha csak 1%-al közelebb lennénk a Naphoz, már akkor nem nagyon lehetne teljes napfogyatkozás, csak gyűrűs." (A 9. válaszomból.)

Bocs, ezt benéztem, nem 1%-al, hanem 10%-al nagyobb közelség esetén nem lehetne egyáltalán teljes napfogyatkozás, ez azért eléggé más tészta. De azért az arányok eltolódása már jóval kisebb közeledés esetén is látszana.

júl. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

#12

Nem gondolom, hogy bárkit is ócsárolnék. A kormányok és a média a velejéig romlottak. Ezzel szerintem nem mondtam senkinek sem újat. Amúgy meg nem az én elméletem de egyet tudok érteni vele mert szerintem logikus. Arra, hogy ilyen gyorsan megnőtt az átlaghőmérséklet mi más magyarázat lehetne mint hogy közelebb kerültünk a naphoz.

júl. 17. 07:11
 15/48 sadam87 ***** válasza:
76%

"Nem gondolom, hogy bárkit is ócsárolnék. A kormányok és a média a velejéig romlottak."

[link]

"Amúgy meg nem az én elméletem de egyet tudok érteni vele mert szerintem logikus."

Tételesen levezettem, hogyan látható be pár egyszerű megfigyelés alapján, hogy az elképzelés hülyeség...

"Arra, hogy ilyen gyorsan megnőtt az átlaghőmérséklet mi más magyarázat lehetne mint hogy közelebb kerültünk a naphoz."

Ööö... Az üvegházhatás fokozódása? Amiről te magad írtál?? És amire rengeteg bizonyíték van???

júl. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 Kólauborkával ***** válasza:
82%
Hát elég sok. Többek között, hogy évszázados foszilis tüzelőanyag égetéssel megemeltük a légkör üvegház hatású gázainak szintjét. Nem tudom ez mitől olyan körmönfont magyarázat, amit egy fekelyuk sokkal logikusabban magyaráz…
júl. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
47%

Ha a föld eltolódott a naphoz közelebbik pályára akkor ,hogy lehet ,hogy az amatőr csillagászok nem jelentették az esetett.

És a kormányoknak miért állna érdekükben az ,hogy eltitkoljanak egy természetes jelenséget?!

Kinek az érdeke és miért?!


Illetve ,ha közelebb lennénk a naphoz akkor eleve az eddig ismert időnk,naptárunk már nem megfelelően működne.

Szóval azon is állítani kellene ,ami azt eredményezzi ,hogy az emberek egy csoportjának feltünne, ha 24óra helyett pl:23 órábból állna egy nap.

júl. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
60%

17-es

Kieg:

,,24óra helyett pl:23 órábból állna egy nap."

365nap helyett 360 lenne.

júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sem igaz ez az elmélet valószínűleg, de attól még a kérdező teljesen normális stílusban ír, abszolút nem ócsárolt senkit. Teljesen normális stílusban fejtette ki az álláspontját. Azzal én is egyetértek, hogy a kormányok általában nem az emberek érdekeit képviselik, és a média is sokszor ferdít, ezek köztudott dolgok. Mellesleg, ez a kérdés simán maradhatott volna a tudomány rovatban. Nem értem, hogy miért nem lehet a tudományhoz legalább egy kicsit rugalmasabban hozzáállni. Miért kell mindent rögtön áttenni ide, amihez egy kicsit nyitottabb gondolkodás kell?


Feltűnő tényleg, hogy mennyivel melegebb lett az elmúlt években. Újabban már hó is alig volt télen. Bár én nem rajongok a hóért sem, nemcsak a nagy meleget nem szeretem. Van talán egy olyan elmélet is, hogy a Napban beindultak olyan folyamatok, amelyek ezt a felmelegedést előidézik. Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni, egyelőre továbbra is úgy tűnik, hogy az emberiség okozza ezt. De nem zárom ki azt az elméletet sem, amit a Napról írtam.

júl. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
70%
Szóval az összes csillágász, újságíró meg, egyéb ember aki észrevette el van hallgattatva... de te nyugodtan leírhattad ide.. hmm hogy is van ez drága kérdező?
júl. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!