Az asztrológia miért nem újul?
Hogyan működik az asztrológia valójában, és miért nem "újul meg":
A tér és az idő nem elválasztható egymástól, de a téridőnek vannak tér- és idő-vetületei is. Valamint a minket körülvevő téridőt is több oldalról lehet megközelíteni, értelmezni, így az asztrológiát is.
Valamikor régen az asztrológia elágazott több irányzatba. Az irányzatok közül 2 fő csapásirány az volt, hogy az egyik ágazat kicsit inkább a tér-minőség felől a másik inkább kicsit az idő-minőség felől közelítette meg az asztrológiát.
Tehát van ma is olyan asztrológiai ágazat, ahol pont az van egy-egy asztrológiai képletben, ami az égen látszik. Ezt "sziderikus" asztrológiának nevezzük. Amíg a nyugati ember által általában ismert asztrológiai rendszer szerint most a Bika hónapja van, addig sziderikus rendszerben (az égi valós térbeli állás alapján, a precesszió miatt) most valószínűleg a Kos hónapja van. A sziderikus rendszerek azzal is számolnak, hogy egy-egy csillagjegy nem egységesen 30 fok nagyságú, hanem különböző méretűek.
A Nyugaton általában ismert asztrológiai rendszer meg inkább kicsit időminőség alapúbb, ezt az asztrológiai rendszert "tropikus" asztrológiának nevezzük.
Az alapja ennek a rendszernek a fény és árnyék (a Yin és a Yang) egymáshoz való viszonya, valamint egyéb létfolyamatok minősége és időbeli periodicitása.
A trópikus asztrológiábana kezdőpont az a momentum, amikor a fény és árnyék (Yin és Yang) teljesen egyenlően van jelen, de attól a ponttól kezdőddően a fény (Yang) kezd el túlsúlyba kerülni. Ez a tavaszi nap-éj egyenlőség pillanata. A trópikus asztrológia valós égi helyzettől függetlenül ebbe a pontba teszi a Kos 0 fokot. Itt kezdődik az úgynevezett Nap-út, ahogy a Nap bejárja a pályáján keresztül a 12 égi házat (12 csillagjegyet).
Az idő-minőségbeni / létfolyamat-beli peridodicitások a következők:
A) Kezdet - Kiteljesedés - Továbblépés/ meghaladás ("Brahma - Visnu - Síva"): ezeket az úgy nevezett Kardinális (megkezdő) jegyek (Kos - Rák - Mérleg - Bak); Fix (kiteljesítő) jegyek (Bika - Oroszlán - Skorpió - Vízöntő); Labilis (váltó) jegyek (Ikrek - Szűz - Nyilas - Halak) képviselik. A Nap-úton/ évkörön így váltják a jegyek egymást: a Kardinális Kos után kön a Fix Bika, utána a Labilis Ikrek, utána újra indul ez a periódus a Kardinális Rák-kal, utána jön a Fix Oroszlán és így tovább.
B) Tűz - Föld - Levegő - Víz: Tűz (Kos, Oroszlán, Nyilas), Föld (Bak, Bika, Szűz), Levegő (Mérleg, Vízöntő, Ikrek), Víz (Rák, Skorpió, Halak). Az évkörön a tüzes Kos után jön a földes Bika, utána a levegős Ikrek, utána a vizes Rák, és a tüzes Oroszlánnal újra indul az egész pont ebben az ős-elem sorrendben.
C) Kiáradás (+) és Befogadás (-): Egy kiáradó ("aktív") jegy után mindig egy befogadó ("passzív") jegy következik az évkörön: Kos (+) - Bika (-) - Ikrek (+) - Rák (-) stb.
A teremtés alapmozzanatainak 4 féle iránya lehetséges, ez a 4 úgynevezett "őselem": kiáradás/ felfelé mozgás (tűz), befogadás/ lefelé mozgás (víz), össze felé áramlás, összehúzódás (föld), szétáradás, szétoszlás (levegő).
Minden létmozzanatnak 3 szakasza van: 1. kezdet, 2. kiteljesedés, 3. kiteljesedettség az önmeghaladás, továbblendülés potenciáljával (átadódás, pusztulás, lebomlás stb.)
A tropikus asztrológiában a téridő/ teremtési mozzanatok/ létfolyamatok, tehát: az úgynevezett "idő-minőség" képeződik le, ALAPSZERKEZETKÉNT / ALAPVÁZKÉNT, még pedig úgy, hogy azokat a létmozzanatokat egyenlőként kezeli, és adott sorrendben kezeli őket.
Ezért van pontosan 12 csillagjegy: a teremtési mozzanatok 4 féle iránya szorozva a mozzanatok 3 szakaszával.
De ez csak az alapszerkezet.
Amit eddig leírtam minden olyan bolygón ugyanúgy van, ahol tudatos lények élnek, viszont más lakott bolygókat más mennyiségű és minőségű bolygók vesznek körül, azok az adott bolygó "asztrológiai rendszerében" máshogy integrálódnak az eddig kifejtett téridő keretrendszerbe/ alapvázba.
Az ember asztrálszerkezetét alapvetően 7+3 bolygó, azoknak a tulajdonságrendszere építi fel (minden más égitestnek is van hatása az emberre [és úgy általában az egész Föld-i léttérre], de nagyságrendekkel kisebb a jelentőségük, mint ennek a 7+3 bolygónak).
Tehát azon felül, hogy a Kos képviseli a Tűz létmozzanat megkezdő szakaszát a téridőben, a Kos tulajdonságrendszere úgy specializálódik, hogy a kifelé áramló Mars minőségnek is az analógiája legyen. (A befelé áramló Mars minőséget a Skorpió jeleníti meg.) a Bika is a kiteljesedő Föld-mozzanatot képviseli, de úgy, hogy közben a befelé áradó Vénusz-minőséget is megjeleníti. (A kifelé áramló Vénusz minőséget a Mérleg képviseli.)
És vannak még egyéb csak a Föld-i léttérre jellemző specializálódások is.
Pl. A Nyilas ugye képviseli a Tűz kiteljesedett/ meghaladandó létmozzanatát, ezen kívül képviseli a Jupiter kifelé áramló megnyilvánulását. És ami különleges még a Nyilasban az az, hogy abba az irányba nézve van a galaxisunk, a Tejút középpontja, aminek extra asztrológiai jelentősége van a Földre nézve. Onnan magasszintű Atyaisteni energiák érkeznek ide.
A Szűz csillagjegy felé nézve pedig rengeteg galaxis tömörül viszonylag "kis" helyen, aminek a Tejút felé erőteljes gravitációs hatása van, kvázi a mindent, fényt, életet magába szippantó sötétségtömeg analógiája, aminek szintén külön jelentősége van a Földre nézve asztrológiai szempontból.
Amikor nézünk egy asztrológiai képletet ez a megközelítés/ szerkezet már elég részletes és pontos információt tud adni egy elemzéshez. De az így kapott képletre rávetíthetőek egyéb csillagképek, csillagok, hozzávehető az, hogy egy-egy csillagjegy csillagképe nem egységnyi 30 fok nagyságú, és ezeket is bele lehet foglalni a képlet elemzésébe.
Ugye van a 12 csillagjegy, mint a létmozzanatok 12 típusának szimbólumai. És vannak azok a csillagképek, amik azokat megjelenítik. Azt hihetnénk, hogy a csillagképek onnan kapták a nevüket, hogy a megfigyelők szerint azok mire hasonlítottak. De ez nem így van. Hanem úgy, hogy megvolt az ezoterikus tudás arra vonatkozólag, hogy az évkörre (Nap-útra) rávetül ez a 12 létmozzanat, és hogy hogyan vetül rá. A 12 létmozzanat szimbólumairól neveztek el egymás után következő csillaghalmazokat. Azok a csillagok csak fényes pöttyök, nem jellegezetesen olyan alakúak, mint a képek, amikről elnevezték őket.
Arról is megvolt a régieknek az ezoterikus tudása, hogy bizonyos szempontból a csillagjegyek egyenlő időt és súlyt kapnak, másféle szempontból viszont eltérő idejük és súlyuk van a Nap-úton, ezért szabták különböző méretűre a csillagképeket/ csillagjegyeket.
A déli félteke:
A Föld asztrológiai rendszere úgy lett bekódolva a Teremtők által, ahogyan azt leírtam, viszont ezeknek a létmozzanatoknak az analógiái nem tudnak a Föld bolgyón mindenhol természeti-éghajlati értelemben véve megnyilvánulni. Az északi félteke mérsékelt éghajlati övén jelenik meg az analógia tisztán. Észak felé haladva a tél (hideg sötét) kerül túlsúlyba, dél felé haladva pedig a nyár kerül túlsúlyba (meleg, fényes), az Egyenlítőt átlépve pedig az egész megfordul. A természetet tekintve, asztroilógiai szempontból viszont nem. Ausztráliában is az augusztus közepén született akkor is Oroszlán lesz (a kiteljesedő Tűz jegye) ha éppen mínusz fokok vannak ott, és esik a hó.
Amit Grimfox szokott írni, hogy eredetileg más mennyiségű csillagjegy volt, és más időtartamokra osztották fel a képleteket az asztrológiában, az nem az eredeti állapota volt az asztrológiának, hanem egy adott mondjuk úgy "asztrológiai iskola" speciális szemlélete. Ők olyan adott módon közelítették meg a Föld-i léttére asztrológiai speciális jellegzetességeinek vizsgálatát. Legfeljebb az eddigi régészeti leletek arra mutatnak, hogy az asztrológia onnan terjedt szét. De nem feltétlenül jelenti azt, hogy az ott is alakult volna ki, és azt sem jelenti, hogy csak onnan terjedt, és csak az az irányzat terjedt.
Az asztronómia- asztrológia kérdéskörében pedig képzeljünk el egy többdimenziós órát, több mutatóval, nem síkban felosztott számlappal stb., ami ráadásul, habár ugyanazt az időt mutatja, de ha más-más irányból nézünk rá, másképp néz ki, máshogy mutatja ugyanazt az időt. A számlapot ("szám-teret" / "szám-többdimenziós teret") is többféle képpen lehet szemlélni. A többféle szemléletből kettőt vagy többet lehet egyszerre is látni. Pl. az átlag órán egyenlő felosztások vannak. De lehetne pl. egyenlőtlenül is felosztani, mondjuk így: alvásidő, reggeliidő, munkaidő, ebédidő, munkaidő, utazásidő, kocsmaidő stb... Nem lennének számok csak egyenlőtlen speciális szakaszok, amiket akár egyesíteni is lehetne más egyenlőtlen vagy egyenlő felosztásokkal...
Tehát így lehet elkülöníteni az asztrológiát az asztronómiától is. Ugyanaz az az idő, amit többféle képpen lehet felfogni, a csillagos eget, meg mint számlapot különböző mértékben, módon és felosztásban lehet hozzá használni.
Olvassatok már el legalább egy asztronómiai alapozót, könyörgöm!
Szinte akármelyik asztrológia könyv ezzel kezdődik, így feltételezem az itt jelenlévők egy ilyet sem olvastak még. Fáj nézni amit műveltek.
Szinte bármelyik asztrológiai irodalomban ott vannak a válaszok az összes kérdésre, ami után nem lenne több hamis állításokon alapuló hülye kérdés, majd a szokásos tévedésben élők hibás válaszai. A lustáknak még mindig ott van Papp Gábor évkörről szóló előadásainak régi felvételei, teljesen érthető, világos magyarázatokkal.
Aki másfél éve foglalkozik asztrológiával, kötve hiszem, hogy összekeveri a védikus asztrológia sziderikus rendszerét a tropikus rendszerrel,
Továbbá, az illető, aki nem volt képes fizikai térben elhelyezni a házakat és a zodiákust, inkompetens. Addig nem érti igazán, amíg nem képes elegánsan, egyszerűen elmagyarázni bárkinek.
Nem az asztrológia nem fejlődik, hanem azok, akik még évek után is ugyanott tartanak, mindenféle segítség és útmutatás ellenére.
Ja és persze tisztelet a kivételnek. Annak a 3 embernek.
(43 voltam)
#43
Ajánlanál egy asztronómiai alapozót amellyel te is egyetértesz?
"Ismerem a sziderikust is az már jobban figyelembe veszi az eltolódást"
Milyen eltolódást? Az állócsillagokét?
Az állócsillagoknak mi köze van a zodiákushoz?
A nap-éj egyenlőség és napfordulók pontjai jelölik ki az élet körforgásának 4 kardinális pontját (Kos, Rák, Mérleg, Bak), a zodiákus maga az évszakok változása, az idő ciklikusságának 12 alap mintázata, ami mindig tű pontosan telik és minden élőlény ehhez igazítja az életét.
Ez a cikk részletesen elmeséli neked:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!