Szerintetek egészséges vegetáriánusnak lenni?
#4: "Az ember mindenevő.Ezt bizonyítja a fogazatunk,és az emésztőrendszerünk is.Tehát a válasz:nem."
Tehát azért egészségtelen a vegetáriánus étrend, mert az ember képes mind növényi, mind állati eredetű táplálékból tápanyagokat kinyerni? Kifejtenéd ezt kicsit bővebben?
#5 Elégtelen koleszterinbevitel a táplálkozással azoknak, akik nem termelnek eleget.Pajzsmirigy problémák a túlzott növényi goitrogének bevitelével (pl.szója),és elégtelen állati fehérje és B12 vitamin a méregtelenítésükhöz.Elégtelen B6 vitamin és hosszúláncú esszenciális zsírsav szint.
Elégtelen cink és zsírban oldódó vitaminok.
Elégtelen B12 vitamin, kéntartalmú aminosavak , illetve a metilációhoz szükséges glicin.
Túl sok szénhidrát, pl. szója raffinóz és sztachióz, amelyek emésztési problémákat okozhatnak.
Mindenki másban hisz,én ebben hiszek,persze nem kell egyformának lennünk.De azért mert lepontoztok,attól még az a tényeken NEM változtat.
Szerintem igen. De talán nem is ez a mérvadó, hanem az, hogy a világ vezető egészségügyi szervezetei, pl. WHO és az ADA is elismerték, hogy a vegetáriánus étrend bármely életkorban megfelelő, és egészséges életforma az ember számára, mindezt olyan tanulmányokkal alátámasztva, ahol többek között fejlődésben lévő illetve serdülő gyerekek (vegetáriánus és nem vegetáriánus egyaránt) növekedését, fejlődését, egészségügyi állapotát ellenőrizték, és nem hogy nem találtak negatív eltérést, de hosszútávon a vegetáriánus gyerekek bizonyultak fittebbnek. Ugyanez a felnőttekre is igaznak bizonyult az eredmények alapján.
Forrás: [link]
"Vegetarians tend to have a lower body mass index (BMI) and lower overall cancer rates. Vegetarian diets tend to be lower in saturated fat and cholesterol, and have higher levels of dietary fiber, magnesium and potassium, vitamins C and E, folate, carotenoids, flavonoids, and other phytochemicals. These nutritional differences may explain some of
the health advantages of those following a varied, balanced vegetarian diet."
Magyarán a vegetáriánusok a kutatások szerint kevésbé hajlamosak a rákra, az étrendjükben kevesebb a (káros) telített zsír és koleszterin, ellenben gazdagabb rostokban, magnéziumban, káliumban, c vitaminban, e vitaminban, karotinban, flavonoidokban (erős antioxidáns hatású vegyületek) és fitokemikáliákban (növényekben található bioaktív vegyületek, amelyek az adott élelmiszerekben speciális védőhatást fejtenek ki - a flavonoidok is ide tartoznak).
"Appropriately planned vegan, lacto-vegetarian, and lacto-ovo-vegetarian diets
satisfy nutrient needs of infants, children, and adolescents and promote normal growth "
A vegetáriánus és a vegán diéta gyermekek, csecsemők és serdülők esetén is a normál, standard növekedési rátának megfelelő fejlődést biztosít.
"Lifelong vegetarians have adult height, weight, and BMIs that are similar to those who became vegetarian later in life, suggesting that well-planned vegetarian dietsin infancy and childhood do not affectfinal adult height or weight "
A vegetáriánus diéta nincs kihatással a súlyra vagy a magasságra más diétákhoz képest.
"Average protein intakes of vegetarian children (lacto-ovo, vegan, and macro-biotic) generally meet or exceed recommendations (12)"
A vegetráriánus gyerekek fehérjebevitele megegyezik vagy akár túl is lépi az ajánlott mértékeket általánosságban (magyarán nem igényel külön odafigyelést)
"Vegetarian diets appear to offer some nutritional advantages for adolescents. Vegetarian adolescents are reported to consume more fiber, iron, folate, vitamin A, and vitamin C than nonvegetarians (54,81). Vegetarian adolescents also consume more fruits and vegetables, and fewer sweets, fast foods, and salty snacks compared to nonvegetarian adolescents (54,55)."
A vegetáriánus diéta serdülőknél egyértelmű pozitívumokat mutat.
A vegetiáriánus serdülők több rostot, VASAT, folsavat, A és C vitamint fogyasztanak a nem vegeteráiánusoknál; emellett több gyümölcsöt és zöldséget fogyasztanak a statisztikák szerint, viszont kevesebb édességet, gyorskaját és nassolnivalót az átlagnál.
"Ha vigyázol a megfelelő fehérje bevitelre igen."
Mivel a vegetáriánusok tejtermékeket és tojást is fogyasztanak, amik komplett fehérjék(mind a 9 esszenciális aminosavat tartalmazzák), ezért vegetáriánus étrenden nem szükséges az aminosav-komplettálás. Magyarán nem kell külön odafigyelni a fehérjebevitelre.
"Miert lenne az? Szerintem nem ... probaltam vega lenni, nem ettem hust v egy evig de nem tudtam megszokni most jobban erzem magam h visszatertem a normalba, az ember mindenevő"
A mindenevő fogalma azt jelenti, hogy az ember képes állati ÉS növényi táplálékon is életben maradni, egészséges életet élni. Ezzel magadat cáfoltad meg. A húsevők azok, akik képtelenek pusztán növényi étrenden életben maradni.
A mindenevőknek nem okoz gondot a csupán növényi táplálék.
Azt pedig tegyük hozzá ismét, hogy a vegetáriánusok MINDENEVŐK, hiszen tojást, tejtermékeket is fogyasztanak, amik állati termékek. Tehát nem csupán növényi étrenden élnek, mint a vegánok.
"Elégtelen koleszterinbevitel a táplálkozással azoknak, akik nem termelnek eleget."
?? Ezt a hülyeséget honnan szedted? A túlzott koleszterinbevitel, tehát a telített zsírok nagymennyiségű bevitele (főleg húsok, tejtermékek által történik) bármilyen korosztályban, táplálkozási szokással egészségtelen.
"Pajzsmirigy problémák a túlzott növényi goitrogének bevitelével (pl.szója),és elégtelen állati fehérje és B12 vitamin a méregtelenítésükhöz."
??
A húst és tejterméket is fogyasztóak átlagban 3x annyi szóját fogyasztanak, mint a vegetáriánusok/vegánok.
Mivel világszerte a szójatermelés 85%-a állati takarmányként hasznosul, illetve jó része hústermékek adalékaként végzi, ezért a húst is fogyasztók eszik meg közvetetten a legtöbb szóját.
Azt pedig már megtárgyaltuk, hogy egy lakto-ovo vegetáriánus ugyanúgy fogyaszt komplett (tévesen: állati) fehérjéket és B12-t, tehát nem vitatnám megint.
"Elégtelen B6 vitamin és hosszúláncú esszenciális zsírsav szint."
Tessék?
A B6 vitamin legjobb forrásai a GABONÁK, növények és olajos magvak. Hogyan lenne elégtelen B6 bevitele egy vegetáriánusnak, ha a B6 eleve nem állati forrású?
Mindemellett (wikipédia):
" Mivel a növények piridoxint tartalmaznak, mely sokkal ellenállóbb, mint az állati eredetű ételekben fellelhető piridoxál és piridoxin, ezért kevesebb vitamin veszik el belőlük a feldolgozás során. Például a tej vitamintartalmának 30–70%-a elveszik a feldolgozás során."
"Elégtelen cink és zsírban oldódó vitaminok."
Cink tartalmú ételek: tojássárgája, sajt, lencse, napraforgómag, mustár, tökmag, zabpehely, sörélesztő, búzaörlemény
Állati: marhahús, kagyló
Jóval több növényi forrása van tehát.
Kérlek nevezd meg melyik zsírban oldódó vitaminokra gondoltál, mert nincs kedvem egyenként kifejteni mindet.
"Elégtelen B12 vitamin"
A b12 vitamin megtalálható a tejtermékekben, tojásban, amit a vegetáriánusok fogyasztanak.
"kéntartalmú aminosavak"
most az esszenciális aminosavakra gondolsz? Mert azoknak egyrészt nem ez a hivatalos megnevezése, másrészt előfordulnak a tejtermékekben, tojásban, quinoában, hajdinában, spirulinában, szójában és más növényi táplálékokban is.
"illetve a metilációhoz szükséges glicin."
A glicin egy non-esszenciális aminosav, ami azt jelenti, hogy a szervezet képes magától előállítani és nem szükséges külső bevitel.
Emellett a glicin általában ízfokozóként jelen van szinte minden ételben.
"Túl sok szénhidrát, pl. szója raffinóz és sztachióz, amelyek emésztési problémákat okozhatnak."
Mennyi az a túl sok? Egy átlagos, kiegyensúlyozott étrend 60-80%-át kell szénhidrátoknak kitennie. Kifejtenéd számodra mi a túl sok?
"De azért mert lepontoztok,attól még az a tényeken NEM változtat."
Milyen tényeken? Mert egyetlen helytálló állítást nem sikerült produkálnod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!