Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! Ti milyen...

Vegetáriánusok! Ti milyen időközönként mentek vérvételre?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 18:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 éve vagyok vega és eddig egyszer mentem vérvételre olyan 7-8 hónap után.

Úgy tervezem,hogy évente 1-2 szer fogok menni.

Egyébként mindent tökéletes volt,nincs vitamin hiányom:)

16/l

2014. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Szia:) én most voltam, és a vérképem tökéletes, a vas értékem magas egy kicsit..

és köszönöm az értelmes választ, megy a zöld pacsi :)

2014. jan. 8. 20:01
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
2-3 évente én is, még sosem volt gond, minden tökéletes.
2014. jan. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 matmero válasza:
81%

Én úgy lettem vegetáriánus 51 éves koromban, hogy előtte évtizedekig bélproblémák miatt vérszegény voltam, tehát a dolognak volt kockázata.

Azóta változatos indiai vegetáriánus étrenden vagyok (mint Krisnás), és naponta egy szem Jutavit vasat szedek.


A vérképemet kb. 3 havonta ellenőriztetem, TÖKÉLETES.


Ne hallgassatok azokra, akik azt mondják, hogy muszáj húst enni. Nem igaz. Viszont a húsevés nagyon sok testi és lelki problémát okoz, tartózkodjatok tőle.

2014. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Tíz év vegetarianizmus után jutott eszembe a vérvétel és mindenféle borzalomra fel voltam készülve annyira belénk sulykolja a környezetünk, hogy a hús egy pótolhatatlan valami. Nagyon meg voltam lepődve, hogy teljesen hibátlan és a vitaminszintek is tökéletesek. Évente érdemes nézetni szerintem.
2014. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, mentek a zöld pacsik. :)

Harmadik válaszoló: nem olyan régóta vagyok vegetáriánus, de minden nap megkapom a húsevőktől azt azt az érvet, hogy "deháthústaztennikell". Utána olvastam hogy mégis milyen hiánybetegségeim lehetnének, és egy csomó pozitív dolgot olvastam. Persze volt negatív is, de az nem érdekel. VEGETÁRIÁNUS VAGYOK ÉS KÉSZ. mondhatják ezután nekem hogy "deháthústaztennikell".

2014. jan. 9. 14:35
 7/30 bumbi02 ***** válasza:
27%

Hát ez aztán racionális gondolkodás: "Egy csomó pozitív dolgot olvastam, na meg negatívat is, de az nem érdekel..."


[link]


Hozzáteszem, mindenkinek saját szíve joga megválogatni, hogy mit eszik, és mit nem. Felőlem mindenki ehet holnaptól kezdve faágat is, abba sincs beleszólásom. Csak az ilyen tévhitek terjesztésével - a hús egészségtelen, és a vegatarianizmus az egészséges - nem értek egyet. Mindenevők vagyunk, tehát arra születtünk hogy mindent együnk, zöldséget és húst is.

2014. jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egyszer voltam eddig, munkahelyi vizsgálatból kifolyólag. Mindenki alig várta, hogy lássa, és mondhassa: "na ugye, én megmondtam hogy húst kell enni!"

Persze minden értékem rendben volt, azután legalább már kevesebbet csesztettek. Én 5 év vegetáriánusság után lettem vegán, 3 éve lesz februárban, és tök jól vagyok. Mondjuk tény, hogy Ausztriában könnyebb megoldani a vegán életet, mint otthon, mert itt mindenből nagyobb a választék, még akár friss zöldségfélékből is.


"...Mindenevők vagyunk, tehát arra születtünk hogy mindent együnk, zöldséget és húst is..."


Helyesbítenék: mindenevők vagyunk, tehát mindent EHETÜNK, zöldséget és húst is. De nem KÖTELEZŐ húst IS enni. Egyébként nem a kérdésre válaszoltál, de gondolom ez nem zavar, csak bele lehessen szólni olyan témába, amiről tapasztalatod nincs.

2014. jan. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 bumbi02 ***** válasza:
40%
Nem mondtam egy szóval se hogy kötelező húst enni. De hozzáteszem, hogy mindenevőként nekem is rendben van minden értékem. (ezt azoknak üzenem, akik fentebb írták hogy mert hogy az egészségtelen) És honnan tudod, hogy nincs tapasztalatom? Főztem már 1 éven át vegetáriánusra, nem kövezek meg senkit se ezért. Csak ne állítsák be úgy, mintha az jobb lenne, mint a mindenevőség. (az oroszlán is megélne csak növényi táplálékból, csak nem arra szülte az evolúció, és az emberiség is sokat köszönhet a húsfogyasztásnak.. pl szoptatási idő lerövidülését...)
2014. jan. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, az oroszlán ragadozó állat, és kizárólag növényi táplálékon nem élne meg (még ha valamelyik színvonalas női magazinban ezt is írta volna valaki).
2014. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!