Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok lenézik a...

A vegetáriánusok lenézik a húsevőket? Feljebbvalónak tartják magukat?

Figyelt kérdés
Igen, vagy nem? Nem akarok általánosítani, ezért 1-1 ember véleményre vagyok kíváncsi :)
2013. dec. 21. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Hát nem kéne, mert pont Ők a mások. Az ember husevő! illetve minden evő. Sok orvos barátunk van, gasztroenterológus is. A legtöbb emésztési problémás betegeik a vegetáriánusok, és a mindenféle más valamit elhagyó emberek. Mindenre szüksége van a szervezetnek. Ugye Ők megmagyarázzák, hogy ezt ezzel, azt azzal helyettesitik. De egyikük sem kémikus, és nem tud a szervezetébe belepiszkálni, hogy a mérleg két oldala egyenlő legyen. Csak a fejükben gondolják ugy. De legtöbben csak divatból csinálják. Van kolleganőm, aki már 42 kg, mert elkezdett egy ilyen hülyeséget, és nem áll le a fogyása, pedig már enne bármit. Szóval husra fel vércsék! Lehet lepontozni!
2013. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
naa most nem kell feszültséget kelteni, meg vitát sem akarok, csak érdekel néhány vegetáriánus véleménye :D ne bántsuk egymást :)
2013. dec. 21. 16:52
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Az ÉRTELMES vegetáriánusok nem nézik le azokat, akik nem azok, illetve magukat sem tartják magasabbrendönek.

Ök el tudják fogadni, hogy vannak, akiknek mások az elképzeléseik, azokat tiszteletben tartják - viszont ugyanezt elvárják , és jogosan azoktól is, akik esznek húst is.


Persze vannak, akik azt hiszik, azzal, hogy húsmenresen étkeznek, többek a másikaknál, de velük nem érdemes igazán erröl beszélgetni, mert fanatikusok.

Igazánból ez a második csoport az, aki lejáratja a vegetiránus életmódot.

2013. dec. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem nézem le, de úgy vélem, egészségesebb étrend a vegetáriánus. De az étkezés számomra nem függ össze a felsőbb-vagy alsóbbrendűség érzetével.


Mindenkinek megvan a maga véleménye, ideje lenne tiszteletben tartani! Engem nem bánt/sért az, ha egy mindenevő úgy véli, hogy ő étkezik egészségesebben vagy körültekintőbben. Szíve joga. Én meg másképp gondolom, ennyi.

2013. dec. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Aki valamilyen erkölcsi, vagy tudományos, környezetvédelmi megfontolásból vegetáriánus, vagy úgy gondolja, hogy ez az ízlés jobb, és ezt meg is tudja indokolni, az szerintem joggal tarthatja magát feljebbvalónak - legfeljebb téved. Ha az embernek elég jó az önkritikája, és nem hiszi el, amit lát, hall, hanem mindent letesztel, az joggal gondolhatja úgy, hogy az Ő véleménye kiforrottabb. Ebben a megközelítésben nem látok semmi kivetnivalót - mint mondtam, legfeljebb tévednek.


Vegyünk egy példát: a keresztények okosabbnak gondolják magukat az ateistáknál, és vice versa. Valamelyikük téved, vagy mindketten. A legvalószínűbb, hogy mindkét félnek vannak helyes megállapításai, és mindkét fél téved lényeges dolgokban is. Ez így működik. Ettől még joggal gondolhatják azt, hogy az Ő véleményük kiforrott, ha valóban energiát szántak arra, hogy utána járjanak, és megalapozzák azt. Épp ezért mondom én azt, hogy egy vegetáriánus, aki legalább hobbi szinten foglalkozik a táplálkozással, joggal gondolhatja magát okosabbnak, körültekintőbbnek, mint az, aki hüledezik, hogy "de hát a nagyi azt mondta, hús nélkül meghalunk".


Én nem látok semmi kivetnivalót abban, hogy valaki, aki energiát szán a véleménye megállapítására, az okosabbnak gondolja magát, mint az, aki úgy gondolja, hogy Ő körülötte forog a világ, és tévedhetetlen. Szerintem ez így működik. Mindenkinek más vált be, vagy mindenki másra hitte azt, hogy bevált.

2013. dec. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon jó amit írsz, én is hasonlóképpen látom ezt a dolgot :) Én sem negatívumként gondoltam azt, hogy valaki "feljebbvalónak" tartja magát, még ha a szó csúnyán is hangzik, de szerintem is úgy van, ahogy te leírtad.

Egyébként mindenki válaszát köszönöm, és várok még véleményeket, látásmódokat, ki mit gondol a témáról :)

2013. dec. 22. 18:17
 7/11 anonim válasza:
59%
nem...tiszteletben tartom mások étkezési szokásait/ízlését
2013. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Magánügy,de úgy veszem észre,hogy a vegák akarják inkább megmagyarázni nekünk hogy mi a jó,mint fordítva. Egészségükre,de minket hagyjanak békén!
2013. dec. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én abszolút nem tartom magam feljebbvalónak a húsevőknél, nem szólok bele, ki mit eszik. Sőt, még csak nem is szoktam reklámozni, hogy nem eszem húst.

Fordítva viszont annál gyakrabban megtörtént ez... régebben folyamatosan kaptam a beszólásokat emiatt.

2013. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Emberi mivoltunk kezdete óta vallási, politikai, szurkolói, stb csoportokba gyülekezünk, aztán kollektíve utáljuk a másikat. Miért pont a táplálkozásmódbeli hovatartozás lenne kivétel?
2013. dec. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!