Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! Rátok is úgy...

Vegetáriánusok! Rátok is úgy néznek, mintha egy idegen bolygóról csöppentetek volna a Földre, mikor bejelentitek, hogy vegetáriánusok vagytok?

Figyelt kérdés
Veletek is heccelődnek, vagy tiszteletben tartják?

2013. dec. 20. 15:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Otthon így voltam vele, igen, rendszeresek voltak az idétlen viccek is :) Általában egészen addig mosolyogtak, amíg ki nem derül, hogy ők azt sem tudják mik azok az esszenciális amiosavak, és az érvelési képességük leragadt annál hogy "dehústaztennikell!"...


Németországban élek jó ideje, itt inkább jó értelemben csodálkoznak rajta, sokan érdeklődnek milyen zöldséges ételeket készítek mert maguk is szívesen főznének ilyesmit a családjuknak.

2013. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Már nem vagyok az, de amikor az voltam sokan kioktatak. Néhányan kifejezetten felkészülten kezdtek kioktatni, hogy milyen buta vagyok. Igazából soha nem érdekelt az egész egyik fülemen be másikon ki, de azt soha nem értettem meg mi a francnak van bárkinek bármi köze is mit eszek és mit nem?

Természetesen sokan tiszteleben tartották, bár csak néhány igazi közeli barátom tudott a dologról.

2013. dec. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Engem is próbálnak kioktatni, és annyira ostoba érveket mondanak, hogy nem is pazarlom rájuk az energiát, hogy vissza"támadjak". Én senkit nem akarok meggyőzni, de nem értem, másoknak mi közük van hozzá, mit eszem? Tolerancia zéró...
2013. dec. 20. 15:58
 4/36 A kérdező kommentje:
Volt egy nyuszim, és állandóan azzal jöttek, hogy hízásra érett, meg le kéne vágni, milyen finom nyúlpörkölt lenne belőle... Nem tudom, de ezt nem találom valahogy viccesnek... Meg elkezdték előttem (ebéd közben!) részletezni, hogyan kell megnyúzni egy állatot.
2013. dec. 20. 16:04
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én is azt nem tudom megérteni, hogy mást miért zavar az, hogy én mit eszek?
2013. dec. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Nos, ez egy nagy rejtély :D
2013. dec. 20. 16:45
 7/36 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a háziorvosom is megjegyezte, hogy vashiányom lesz, mikor nemrég a jogsim újítása miatt voltam nála. Mondtam neki, hogy a növényekben is van elég vas, meg mióta nem eszem húst, egészségesebb vagyok, mint valaha.

Pár hónapja voltunk hegyet mászni, húsevő túratársaim sokkal jobban elfáradtak, mint én, pedig jobb súlyban vannak. Sőt, az egyikük fel se tudott jönni a csúcsig...

Érdemes lenne mindenkinek elolvasni a Kína-tanulmányt, melyből idézek egy idevágó és lényeges mondatot:

"Az elsősorban növényi eredetű táplálékot fogyasztó emberek bizonyultak a legegészségesebbeknek, akiket a krónikus betegségek sokkal inkább elkerülnek."

2013. dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
74%

Egyszerű. Nem kell hangoztatni meg bejelenteni, hogy vegetáriánus vagy. Erre a szóra egyből rákapnak az emberek.

Ha azt mondod, hogy nem szereted a húst vagy csak ritkán eszel, mert pl. nehezen emészted meg és fáj tőle a hasad, már nem lesz akkora nagy szenzáció.

2013. dec. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
80%

8.: de miért ne mondaná meg? Nincs ezen semmi szégyellnivaló sőt.


Rám nem igaz, hogy nehezen emésztem meg, vagy bármi bajom van tőle, hazudni nem fogok. Egyszerűen nem tartom egészségesnek.

És már millió meg egy tanulmány bizonyította, hogy jóval egészségesebb a húsmentes táplálkozás. Erre inkább büszkének kellene lenni.


Nyilván nem állok ki hirdetni, de ha ételekről van szó, én bátran megmondom, hogy vegetáriánus vagyok. Pont azokba kötnek bele a tipikus bunkók, akik rejtegetni próbálják, cikinek érzik.

2013. dec. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy rejtegesse, de Magyarországon az emberek többsége egyszerűen nem tudja elfogadni és 100adjára is képesek rátukmálni az emberre a húst. Ami nem megy, azt kár erőltetni. Megváltozni nem fognak.

Én speciel biztosan unnám, hogy ugyanannak a társaságnak vagy személynek 50edjére kellene elmondanom, hogy miért vagyok vegetáriánus.

Meg tegyük hozzá, hogy sokan divatból vegetáriánusok, mert az olyan menőn hangzik meg xy sztár is az és akkor követni kell őt. Itthon az orvosok többsége sem pártolja ezt az életmódot.

Persze ti tudjátok, de nekem nem lenne kedvem folyton prédikálásokat hallgatni.

2013. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!