Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! Rátok is úgy...

Vegetáriánusok! Rátok is úgy néznek, mintha egy idegen bolygóról csöppentetek volna a Földre, mikor bejelentitek, hogy vegetáriánusok vagytok?

Figyelt kérdés
Veletek is heccelődnek, vagy tiszteletben tartják?

2013. dec. 20. 15:47
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Igen... éppen ezért nem is szoktam reklámozni, hogy nem eszem húst. Csak akkor mondom, mikor már elkerülhetetlen a téma.
2013. dec. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%
Nos, én nem vagyok vegetáriánus, így külső szemmel szólnék hozzá a dologhoz. Hülyeség lenne azt mondani, hogy nem tudom elfogadni a vegetáriánusokat, mert mint ahogy írtátok, mindenki azt eszik, amit akar. Az vagy amit megeszel, a te döntésed. Azonban manapság egyfajta divat is lett belőle, és néhány ember annyira hülye érvekkel áll ki mellette, hogy szerintem természetes, hogy sok ember csak fogja a fejét tőle. Konkrétan itt arra gondolok, hogy az állatok védelme ez, és hogy aki megeszi a húst, az gyilkos. Akkor a ragadozó állatok is gyilkosok? Nem véletlenül olyan a fogazatunk, a gyomrunk, amilyen, mindenevők vagyunk. Szükséged van erre is, arra is. Szegény növények jogaiért ki fog kiállni végre? :)
2014. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, én sem vagyok vegetáriánus, de baromságokat azért ne mondjuk. Voltál már egy nagyipari állattelepen vagy vágóhídon? Gondolom nem, ha erről így beszélsz. Elég durva dolgok történnek ott, pl. a hím kiscsibéket élve ledarálják, mert ugye nincs rájuk annyi szükség, mint a tojó tyúkokra, megcsonkítják a csőrüket, dobálják őket és bezsúfolják őket egy pici ketrecbe, ahol napfény nélkül nyomorognak, amíg le nem vágják őket. A vágóhidakon szintén rendszeresen bántalmazzák az állatokat, dobálják őket, senkit nem érdekel, hogy annak az állatnak vannak érzései és fájdalmai. Ők ott csak tárgyak és ennyi. A kis borjúkat már a születésük napján elszakítják az anyuktól és egy pici "ládikóba" berakják őket egyesével, úgy hogy mozdulni is alig bírnak.

Persze könnyebb erről nem venni tudomást, de sajnos ezek így mennek. Egy kicsit képzeld bele magadat a helyükbe, hogy mit éreznél, ha így kéne leélni az életedet.

A növényekről meg annyit, hogy a növénynek nincs központi idegrendszere mint egy állatnak, nincsenek érzéseik, nem félnek stb. A sertések amúgy egy 3 éves gyerek szintjén vannak agyilag! Ne hasonlítsuk már össze a kettőt.

Egy gyümölcstől roskadozó fa szinte "kiált" azért, hogy szedd le a gyümölcsöt, mert lehúzza az ágakat.

Én amúgy mint írtam, eszem húst, bár nagyon keveset, de igyekszem olyan helyről venni, ahol a szabadban vannak az állatok.

2014. jan. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még annyi, hogy a ragadozó állat ösztönösen cselekszik. Nyilván nem fog azon agyalni egy oroszlán, hogy hogyan is lehetne humánusan megölni egy gazellát. Van, hogy alig szenved az az állat, de van, hogy már úgy kezdenek el belőle enni, hogy az még életben van és mindent érez.

Az emberek viszont nem állatok, hanem elvileg "kulturált", gondolkodó lények, akik a dolgok mögé tudnak nézni és felmérni az adott helyzetet. Ezek után ne mondd nekem, hogy ez a tudatos kegyetlenkedés és állatkínzás legyen elfogadott.

2014. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%

Nem beszélek baromságokat, tanuld meg tisztelettudóbban kifejezni a véleményedet. Tudom, hogy milyen undorító dolgok történnek, láttam vágóhidat is. Ez esetben is az a gyilkos, aki ilyet megtesz, és aki ilyet megenged, hogy megtegyenek....de nem az, aki a boltban megveszi a húst. Sajnos a legtöbb ember kénytelen azt megenni amit eléraknak, és ami a legolcsóbb és legyegyszerűbben elkészíthető....tekintve, hogy nonstop dolgozunk. De nagyon szuper ha valaki meg tudja válogatni....

Talán, ha hirtelen, nagyon nagyon sok ember döntene úgy hogy nem eszik több húst, javulnának ezen körülmények. De attól, hogy te nem veszed meg a boltban, az a szerencsétlen állat ígyis úgyis megvívja a haláltusáját. 7 milliárd ember él a Földön, gondolj már bele, ennyi ember élelemellátásáról van szó. Talán a nagy probléma inkább onnan indul, hogy túl sok az ember a Földön. Úgy gondolom ez a bázisprobléma. Minden más csak fölösleges konfrontálódásokat szül, csak gyerekes vitatéma.

2014. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit hozzátennék, hogy egy icipicit félreértetted a mondandómat, de azt látom, hogy nem ugyanarról beszélünk. Soha nem mondanék olyat, hogy az állatkínzás elfogadott, nem is értem, ezt hogyan vontad le. Te magad is alátámasztottad, hogy a probléma nem azzal van aki megeszi a húst, hanem azzal, aki úgy bánik az állatokkal, ahogy. Illetve, akik meg sem próbálnak humánusabb eljárással megoldani az emberiség élelemellátását.
2014. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

<< Ez esetben is az a gyilkos, aki ilyet megtesz, és aki ilyet megenged, hogy megtegyenek....de nem az, aki a boltban megveszi a húst. >>


Tudod, a probléma azzal van, hogy itt nem érzed az ellentmondást.

Ugyanis, aki a boltban megveszi a húst, az a pénzével voksol. Nem csak hogy "megengedi", hogy ilyesmi megtörténhessen, hanem egyenesen még fizet is érte.



Én is ellenzem az emberölést, olyan undi dolog, ott jajveszékel az áldozat, meg haldoklik, meg csupa vér, meg minden... aztán ott van a gyászoló családja, a fene akar a szemükbe nézni nekik is.... Szóval sohanem is tennék ilyent, elégre hát kultúrlény vagyok! Éppen ezért tartok bérgyilkosokat, akiket jól megfizetek, hogy nekem ne kelljen gyilkolnom. Ja, akkor így már rendben is van.

2014. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%
Továbbra sem érted az álláspontomat, de nincsen semmi baj. Nem értem, miről akarsz meggyőzni, de nem is érdekel. Kifejtettem a véleményemet, azt gondolom, hogy a kiszolgáltatott emberek megértik amit írok, ezennel be is fejeztem, kötekedj mással, további szép napot!
2014. jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

"...Sajnos a legtöbb ember kénytelen azt megenni amit eléraknak, és ami a legolcsóbb és legyegyszerűbben elkészíthető....tekintve, hogy nonstop dolgozunk...."


Nem, nem vagyunk kénytelenek megenni a húst amit elénk raknak, sőt, ha nagyon be kell osztani a pénzt, inkább kevesebb húst vesz az ember. Ráadásul a hús nem "egyszerűbben elkészíthető" más élelmiszereknél, mint ahogy írod, hiszen azt fogyasztás előtt valamilyen formában hőkezelni kell, ami több időráfordítással jár, mint növényi táplálék esetén. Mi is nonstop dolgozunk, mégis naponta-kétnaponta főzünk. És leginkább hús nélkül. Én vegetáriánus vagyok, a szüleim nagyon kevés húst esznek. Mégis változatosan eszünk. Csak okosan kell szervezni.

2014. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon ügyik vagytok.
2014. jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!