Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! Rátok is úgy...

Vegetáriánusok! Rátok is úgy néznek, mintha egy idegen bolygóról csöppentetek volna a Földre, mikor bejelentitek, hogy vegetáriánusok vagytok?

Figyelt kérdés
Veletek is heccelődnek, vagy tiszteletben tartják?

2013. dec. 20. 15:47
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
72%

Az orvosok többsége otthon lehet hogy nem pártolja... itt kint meg még meg is dicsérnek, hogy mennyire odafigyelsz az egészségedre. Tudod mi a különbség? Az, hogy otthon a kommunizmusban 100 éves elavult könyvekből tanultak azok az orvosok, itt meg a legújabb kutatásokból tájékozódnak.


Egyébként olyan társasággal nem valószínű, hogy összejárnék, aki egyszer is megpróbál rám húst tukmálni.

2013. dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Már nem vagyok teljesen vega, de ritkán eszem húst (mostanában a kicsit durva életmódváltásom után gyakrabban, úgy havi egyszer, akkor is kerülöm a nagyüzemit).

Nos, nekem eszembe se volt rejtegetni, enni gyakran eszik az ember, előjön. :) Egy nagyon durva eset volt. Hüledeztek, hogy hogy a fenébe nem akarok húst enni, ha a salátát sem eszem meg éhesen. nos, pár salátalevél pár egyébbel, ilyen max. 60 kalóriás cucc, ez nekem nem ebéd, bocs, én is tápanyaggal működöm, mint más. Akkor nem is voltam már vega, de ez mellékes.

Párszor csirkével akartak etetni (azt pont nem eszem meg :D), mert szerintük valamiért a csirke nem állat, úgy látszik... Szerintem az.

A családban rendületlenül hitték, hogy majd kinövöm, néha rákérdeztek, majd feladták. Anyám volt az üdítő kivétel, simán húsmentesen főzött onnantól (ünnepeket kivéve). Ahogy addig is szinte mindennap.

Sosem találkoztam azzal a gyk-s hozzáállással, hogy húst márpedig muszáj enni, mégpedig gyakran és idióta vagyok :) Nem mintha érdekelne s vitázni is szeretek. Most már némi táplálkozással kapcsolatos ismereteim is vannak, régen csak éreztem, hogy nekem teljesen oké hús nélkül, szükségem nincs rá. Érv úgysincs ez ellen, nincs a húsban olyan tápanyag, amit ne tudnék a megfelelő mennyiségben bevinni nélküle.

Nekem szerintem rosszabb a megítélésem, mint a vegáké, mert majdnem vega majdnem paleós vagyok (erősen szimpatizálok a nyersvegán konyhával is, sokat köszönhetek neki) :D Minden csoport képes belémkötni, a vegák tipikusan egyrészt azért, mert néha eszem húst, másrészt azért, mert nem eszem glutént, amit egy nagyon széles vega csoport szerint muszáj... Enni sem egyszerű nem saját ételt, de azért megoldható a dolog.

Tudomásom szerint semmilyen tápanyagot nem fosztok meg a testemtől, innentől minden kötözködő (aki valószínűleg egészségtelenebbül táplálkozik nálam) tehet egy szívességet.

2013. dec. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Előző voltam.

Mielőtt valaki belekötne, igen, definíció szerint természetesen egyáltalán nem vagyok vega, de attól még, mivel a hozzáállásom nem sokat változott, nekem nagy különbség van köztem és egy húst nem kerülő ember között. Az vesz húst a boltban, készít húsételt, boltban sem kerüli el a húskészítményeket... Teljesen máshogy csinálja, mint én, aki alapból úgy állok hozzá, mint a vegák, s kényszerítő körülmények vagy különösen csábító és kivételes esetben mérlegelek. De ha felkelek reggel, nem eszem húst, ha főzök ebédet, nincs benne hús, ésatöbbi. Nincs is itthon hús, kivéve az életmódváltásom óta egy vésztartalék halkonzerv.

Karácsonykor zöldséget fogok enni, tojást és olajos magot, mint minden normális nap. Úgyhogy nem tudom teljesen normál húsevőnek tartani magam, akkor se, ha nyilván nem vagyok vega. Ugyanúgy nehezíti az életemet a húsra alapozás a boltokban, éttermekben, bográcsozásokon, mint a vegákét. Csak éppen nálam a tészták és sok más egyéb is teljesen ki van zárva, így már szinte mindegy is, ha elmegyek itthonról, viszek saját ételt, muszáj.

2013. dec. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Rám is furán néztek,amikor "kiderült".

Először jól rácsodálkoztak aztán a második kérdés az volt,hogy "ha nem eszek húst akkor,hogyan szo*ok le egy pasit".

Én innentől kezdve nem figyelek semmi vegasággal kapcsolatos megjegyzésre,mert ilyen primitív emberekkel kár vitatkozni..

16/l

2013. dec. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, nagyon örülök, hogy vannak olyanok, akik úgy làtjàk a dolgokat, mint én. Eszem àgàban sincs vitàzni, én a húsevőkkkel sem vitàzom, és nem próbàlom meggyőzni őket. Mindenkinek a sajàt döntése. Vagy belàtjàk maguktòl, vagy nem. Én nem szoktam senkinek hangoztatni, hogy vegetàriànus vagyok, mert ha megmondom valakinek, belémkötnek, és jönnek az ostoba érveikkel. Nekem meg eszem àgàban sincs magyaràzkodni. Bànt, hog szabàlyosan szàmonkérnek, pedig én aztàn nem akarok senkit se "mmegtéríteni". Miért ilyen intolerànsak az emberek?
2013. dec. 21. 14:13
 16/36 anonim válasza:
igen velem is...új kapcsolatokban próbálom a legtovább elhallgatni a dolgot
2013. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

volt így igen:-) főleg mikor bejelentjük hogy a gyerek sem , és jéé semmi baja, nem vérszegény stb. sőt...jobb a vérképe mint a húsevő társainak.

másrészt úgyérzem jó irányba fejlődik az emberiség, csak baromi lassan. sokszor tapasztalom ha társasági esemény van pl esküvő stb és nekünk külön ételt hoznak általában a húsevők is rácuppannak hogy a tietek de jól néz ki:-) persze ez ott él csak meg ahol a konyha többet tud a rántott sajt - gomba duón:-))) sajna sokhelyen még ez sem megy

2013. dec. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Én már jártam úgy, hogy vendégségben csak én voltam vegetáriánus. Minden húsevő az ÉN kajámat ette, és alig maradt nekem :-/
2013. dec. 26. 21:25
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez az utóbbi ismerős, én is voltam szenvedő alanya ilyesminek. Ha nem kérnek vega menüt, akkor ne egyék fel az összeset az elől, aki csak azt eszi meg :(
2013. dec. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

<< Minden húsevő az ÉN kajámat ette, >>


ehhem, és mivel az asztal roskadozik a hústól, a legtisztább lelkiismerettel teszik, és aztán gyönyörű ártatlan mosollyal kérdezik, hogy még rengeteg kaja maradt, akkor meg mi a probléma.

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....... :(

2013. dec. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!