Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, miért vagytok annyira...

Vegánok, miért vagytok annyira a húsevés ellen? 🍗

Figyelt kérdés
Itt most tekintsük el a hivatalos propagandától.A haszonállatokat a húsúkért tartjuk,neveljük.Az ember ragadozó(ti is ehez a fajhoz tartoztok),ugyanúgy a tápláléka részét képezik a húsfélék,mint a növényfélék.A növények is élőlények.Semmivel nem különb egy húsevő,mint egy növényevő.Ha csúnyán akarom mondani,akkor ugyanúgy gyilkolnak,más módszerekkel.Az ember fejlődéséhez ugyanúgy szükség van húsra-tejtermékre-gyümölcsre-zöldségre-vízre.Ha az innen az egyik kiesik,akkor az ember beteg lesz,fizikailag és mentálisan is.
2019. okt. 12. 11:08
1 2 3 4
 21/38 anonim válasza:
26%

www.agrarszektor.hu/allat/hatalmas-veszelyt-jelent-hogy-tul-sok-antibiotikum-van-a-husban.9251.html%3famp

Edd meg a lepontozasaid🙏🏿 Ha olyan okos vagy akkor edd tovabbra is a napfenyol tavol tartott, begyogyszerezett, serkentokon nevelt allatokat aztan ne csodalkozz ha beteg vagy / leszel.

Nem vagyok sem vega sem vegan de tudatosan etkezem, es azt eszem ami egeszseges.

2019. okt. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
63%

"Semmivel nem különb egy húsevő,mint egy növényevő."


Tehát ebből az következik, ha a gyereked karját tőből lecsapnám egy baltával és megfőzném a kutyámnak, az semmiben sem különbözik attól, mint ha leszaggatom a póréhagymád leveleit és felaprítom a tyúkjaimnak?

2019. okt. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
28%

Az ember növényevéssel kezdte a földi pályafutását. ”És monda Isten: Ímé néktek adok minden maghozó füvet az egész föld színén, és minden fát, amelyen maghozó gyümölcs van, az legyen néktek eledelül.”

Noé után engedte meg a húsevést.

Még a kutyák és ragadozó állatok is idõnként kényszeresen rágják a füvet, mert eredetileg az volt az ételük.


De ha te õsemberektõl vagy majmoktól származol akkor nincs mirõl beszélni. Itt emberi táplálékról van szó. Ha meg a növények is éreznek szerinted akkor tudatosan okozol fájdalmat mindennek, akkor bizony egy senki vagy. Bár még mindig a termést eszed nem a növényt, amit akkor is elhagyna ha te nem ennéd meg. Ezzel nem oltasz ki életet, és nem is okozol fájdalmat. A húst meg felhasználva tudod megenni, nyersen nem, ha akarod ha nem az ember nem mindenevõ, csak azzá tette magát.


Minden jót!

2019. okt. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
84%

"Ha az innen az egyik kiesik,akkor az ember beteg lesz,fizikailag és mentálisan is."


Ez sem igaz, ezzel is hülyeséget írtál.

Nem vagyok vega, de ne akard már eldönteni ki mit egyen.

2019. okt. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
71%
Nem igazán hallottam még olyanról, hogy valaki beteg lett mert nem evett húst. Gyerekkoromban én sem nagyon ettem, mégsem voltam szinte soha beteg :D
2019. okt. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
89%
Sőt, sokan mondják amióta nem esznek húst, jobban érzik magukat.
2019. okt. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvastam el a kommenteket és nem vagyok vegán, minden nap eszek húst.

De hülyeségeket írsz. Az ember nem ragadozó, hanem mindenevő. Tejtermékekre abszolúlt nincs szükség (csak anyatejre csecsemő korban). Növenyi apalú étrend is lehet teljes értékű B12 vitamin kiegészítéssel.

2019. okt. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem vagyok vegán, csak vega, de én azért, mert gyűlölöm a hús ízét, textúráját, mindenét + a vele járó gány munkát. Aki erre vágyik, az tolja ezerrel, nekem mindegy, de én örültem, mikor elköltöztem a családomtól, és végre nem kellett többé húst kerülgetnem a konyhámban.

Nem vagyok beteg, semmi egészségügyi problémám nincs a szénanáthámat leszámítva, köszönöm az aggódást. :)

2019. okt. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon bírom, mikor valaki tanyasi példákkal jön, csak hogy pesti ember amikor bemegy a spárba, onnan nem tud szerezni ilyen "jól" tartott husikákat, bizony még nálunk a piacon se tanyasi a "tanyasi csirkemell", csak be van szépen festve sárgára, szóval minden az iparból jön. Én ezt nem támogatom egy forinttal sem. Amikor vegán lettem, az állatipar kegyetlenségei miatt kényszerültem erre. Ha tudtam volna szerezni olyan idilli környezetből származó húst, amint amit te itt lefestesz, nyilván azt választottam volna, de egyszerűen ez képtelenség. Nincs más választásom, mint vegánnak lenni, és időközben rájöttem, hogy egyáltalán nem áldozat, vagy nehézség, bele lehet jönni hamar. Most már ha ideadnál nekem egy boldog életű döglött csirkét, akkor sem enném meg. Elvagyok a babbal, lencsével, borsóval, tofuval, csicseriborsóval, sárgaborsóval, bármilyen ízvilágot kihozok belőlük. Imádom hogy nem kell többet fagyasztott húst olvasztani, szeletelni, kockázni, klopfolni, nyesni a csimbókokat, mittudomén, stb, ezeket mindig is utáltam. Utáltam, hogy minden hús büdös volt nyersen, akárhol vettem, órákig mostam a csap alatt. Féltem a sertéspestistől, különböző betegségektől, szalmonellás tojástól, stb. Az a tejnek csúfolt valami, amit olcsón meg lehet venni, az meg egyáltalán nem hiányzik. Sokat nyertem a vegánsággak, időt, pénzt, egészséget, nem adnám semmiért. Köszönhetően egy vágóhidas videónak.

A bolygón a bántalmazott/megölt állatok 98 százalékát a hús-, tej-, tojásipar követi el, ne jöjjünk már ilyen tanyasi példákkal, persze létezik ilyen, de egyszerűen nem hozzáférhető a mai világban csak kis százaléknak.

2019. okt. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:
86%

Jajj, ne gyertek már azzal, hogy a hús emberi táplálék... Azzal meg főleg ne, hogy ragadozók vagyunk. Megnéznélek, ahogy a hatalmas szemfogaiddal kiharapsz egy darabot valamelyik kedvenc (nyers!) húsodból. Ja, hogy nem menne? Azt hittem, a ragadozóknak minden testi adottsága megvan, hogy el tudja fogyasztani, meg tudja emészteni a nyers húst. Hihi.


Illetve gondoljatok már bele... Ki szereti a hús ízét? Senki! Raksz rá 28 féle fűszert, pácot, zöldségekkel sütöd, főzöd, órákon át hőkezeled, hogy le tudjon menni a torkodon az a szuper fontos és egészséges falat...


Kész röhej...

2019. okt. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!