Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nagyon kívánom a húst, de...

Nagyon kívánom a húst, de vegán vagyok. Mit egyek, hogy elmulasszam?

Figyelt kérdés

Ne írjátok légyszi azt, hogy egyek húst, nem szeretnék. Valószínűleg nem volt elég kiegyensúlyozott az étrendem, ezt szeretném most helyrehozni, csak nem tudom, hogy konkrétan milyen ételekkel.

Tofu? Hüvelyes? Ötletek? Receptnek is nagyon örülnék.

Másnak volt ilyen tapasztalata? Kb. egy hete tart ez.



2019. aug. 20. 23:21
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
59%
Nem igazán vagyok tapasztalt, de régebben egyszer anyum csinált, ha jól emlékszem szójából ilyen pörköltöt. Nem szeretnék butaságot mondani, de szerintem ez helyettesítheti a húst ízét.
2019. aug. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
57%

Első vagyok.

[link]

Remélem tudtam segíteni. :}

2019. aug. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%
szejtán
2019. aug. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%
Ha a vegán gondolat miatt megfosztod a szervezeted a protein szükségletéről, akkor meg is érdemled.
2019. aug. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%

A szervezeted jelzi hogy a husban levo tapanyagra van szuksege azaz feherje stb amit masbol is kinyerhetsz csak lehet meg nem tudja miaz.

Szoval pl vannak youtube-on Veganizalva videok es barmit tudsz magadnak csinalni Vegh Dori nagyon jokat kitalalt.

2019. aug. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%

Mióta vagy vegán?


Amúgy egyél valahol vegán hamburgert, abban szerintem kevésbé érezhető az íz, de a feeling megvan

2019. aug. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
45%

Soha nem értettem, miért lesz valaki vegán. Az ember genetikailag mindenevő. Mértékkel húst enni egészségesebb, mint teljesen kihagyni az étrendből. Szerintem gondolkozz el, és hagyj föl a vegán életmóddal!


A húsevés a mindenevők privilégiuma.


Hogy vegán is szeretnél lenni, meg húst is szeretnél enni, kb olyan, mintha d*gni, meg szűz is akarnál maradni. A kettő együtt sajnos nem megy...

2019. aug. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
60%

a húsnak nem az íze hiányzik, kóstold meg nyersen fűszer nélkül, rájössz, hogy nincs neki íze.

próbáld ki a sörélesztő pelyhet, szórd rá bármire.

a tofunak sincs magában íze, csak ha fűszerezik.

mióta vagy vegán? talán ez még az átmeneti időszak.

miért döntöttél így? gondold végig, miért fontos ez neked?

keress új ízeket, nézz videókat, blogokat.

2019. aug. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
50%

"Az ember genetikailag mindenevő"


Az emésztőrendszerünk fel van készülve a hús emésztésére, de ebből még nem következik, hogy szükségünk is van rá. Más ételcsoportok, pl. gabonák, gombák, hüvelyesek stb. emésztésére is fel van készülve a szervezetünk, mégsem hangsúlyozzuk, hogy ezeket is _muszáj_ ennünk, mert különben irgum-burgum. Rengeteg egészséges ember hagyja el a gabonákat, sosem eszik gombákat. Nem értem ezt a nagy hús-rögeszmét. A több millió hosszú életű, egészséges vegán puszta léte erre több mint elégséges bizonyíték, de a tudományos kutatásokkal is Dunát lehetne rekeszteni. Itt egy példa: [link]


"feherje stb amit masbol is kinyerhetsz csak lehet meg nem tudja miaz"


Na, ezt végképp felejtsd el! Ez kábé az ősi társadalmak mágikus gondolkodásának a szintjén van. Komolyan felnőtt emberként úgy gondolod, hogy az emésztőrendszer azon tűnődik, hogy "gyerekek, erre az izoleucinra ugyan szükségem lenne, de mivel nem csirkemellből származik, hanem babból, inkább ne hasznosítsuk." Kabaré, hogy az egyik oldalról ennyire ostobának tartjátok a testet, a másik oldalról meg amellett érveltek, hogy a szervezet "érzi", hogy mi hiányzik. Szétnéztek az emberek között, látjátok a sok amorf, behízott testet, és komoly képpel azt tudjátok mondani, hogy az emberek el tudják dönteni, mi kell nekik?


Kérdező: egy darabig nekem is hiányzott a hús, mondjuk én mindenevőként is csak olajos halat és csirkemellet ettem heti pár alkalommal, szóval nekem könnyű volt a váltás, de ezzel nincs mindenki így. A fokozatosságot ajánlanám, és/vagy egy jobban megtervezett (ami megjegyzem nem csak a vegánok számára fontos), fehérjében gazdagabb étrendet. Egyébként szerintem az, hogy mit kívánunk elsősorban tudati, nem pedig testi jelenség. Nem állítom, hogy nálad is tudati, de érdemes számolni ennek a lehetőségével is. Ebben az esetben tapasztalatom szerint olyan ételekhez érdemes fordulni, amiket mindenevőként szerettél. Nekem a brassói volt ilyen és a hot-dog. Hot-dogot egyszerű megcsinálni vegán virsliből, a brassóit pedig szejtánból (vagy ha nem ódzkodsz a szójától, akkor abból). Sokadrészt pedig - és most a húsevőkön túl a vegánok is le fognak mínuszolni - én nem tartom ördögtől valónak az alkalmankénti húsevést. Inkább egyél néhanapján, mint hogy úgy érezd, folyamatosan megvonsz magadtól valamit, akár tudati, akár testi éhségről van szó. Az ilyen megvonásokból születnek az exvegánok, akik kábé kereszteshadjáratot folytatnak azok ellen, akiknek sikerült betartaniuk a növényi alapú étrendet. Összegezve: csak okosan és átgondoltan!

2019. aug. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%

"a húsnak nem az íze hiányzik, kóstold meg nyersen fűszer nélkül, rájössz, hogy nincs neki íze"


Ezek szerint még tényleg nem kóstoltál húst, mert igenis van íze, méghozzá mindenféle húsnak másmilyen. Ez még jobban kijön akkor, ha megsütöd (akár mindenféle füszer nélkül is), aki nem érzi az ízét, illetve az egyes húsfélék közti különbséget, annak az ízérzékével van nagy gond.

A sörélesztöpehely meg ugyan ad valami erösebb ízt az ételnek, de sosem lesz hús jellegü.


Kérdezö: szerintem akkor múlik el ez a fajta kívánásod, ha találsz olyan alternatívákat akár alapanyagokban, akár elkészítési módban, ami neked megfelel. Sokszor elég a zöldségféléket erösen megpirítani - nem fözni vagy párolni - , és ez már pótolja a hiányérzést. Emellett jobb teljesen másféle ételeket készíteni, aminél nem szoktad meg, hogy van benne/hozzá hús is.

2019. aug. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!