Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért állítja sok vegán, hogy...

Miért állítja sok vegán, hogy bárki számára fennáll a lehetősége, hogy ezt az életmódot válassza?

Figyelt kérdés

Miközben a vegán termékek jóval drágábbak, mint hagyományos megfelelőik. Pl. a szója vagy a zabtej drágább, mint egy hagyományos tehéntej.


Továbbá a zöldségek ára is az egekben van, sok esetben drágábbak, mint a hús.


Egyébként nem közeledni szeretnék, de én úgy látom, hogy nem kicsivel drágább, mint az az életmód, amely részét állati eredetű ételek is képzik.


2019. aug. 8. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Kötelező valamilyen tejet inni?

Melyik zöldség drágább melyik húsnál?

2019. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Én az ilyen pszeudovegán vagy kvázivegán életmód híve vagyok, ami annyit tesz, hogy nem bigottan állok a témához, azaz egy panírba belefér a tojás vagy amibe tej kell egy kevéske, abba bele lehet tenni. Az effektíve húst ki lehet hagyni, rengeteg olcsó étel van, amibe nem kell hús. Főzelékek, rántottpadlizsán, stb. Így nem egy preparált, görcsösen fenntartott táplálkozás lesz hanem élhető.
2019. aug. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 Nem a tej ivás a lényeg, hanem az, hogy a legtöbb vegán alapanyag drágább, mint hagyományos megfelelője, a tej az csak egy példa volt.


Egyébként pl. a petrezselyemgyökér már sok helyen eléri a hús árát. Az édesburgonya is drágább, de alapvetően egyre drágulnak a zöldségek árai...

2019. aug. 8. 18:49
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Én vegán vagyok, és igenis jobban kijövök, mint amikor nem ezt az életmódot folytattam. Nem sok a különbség, kb ezer forint havonta átlagban, de az is valami. Én azt vettem észre, hogy mivel sok mindent nem ehetek, ezért sokkal inkább odafigyelek, hogy tényleg olyanokat vegyek, amire szükségem lesz és amit el is fogyasztok. Például nem dobálok be a bevásárlókocsimba egy csomag túrórudit vagy jégkrémet vagy akármilyen nasit, csak mert halál éhes vagyok és megkívánom, és hiába drágábbak a vegán élelmiszerek, még így is olcsóbb a dolog. Vannak kimérős boltok, ott is olcsóbb egy két élelmiszer, plusz nekünk van kertünk, sok zöldség megterem itt. Viszont nyilván sok ember van, akiknek nincs ilyen lehetősége, nincs kert, vagy kimérős bolt, szerintem sem feltétlen oldható meg mindenkinek (egy kis faluban nehéz kókusztejet szerezni pl), de akinek ez fontos, és meg akarja oldani, az meg fogja, szerintem ebben az életmódban nem feltétlen az ár a legnagyobb akadály, persze nem szeretnék más pénztárcájában turkálni. :)
2019. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Vegán "termékeket" venn fölösleges, mindent meg tudsz te is csinálni házilag.


Ha idényzöldségeket eszel, akkor nem drága, a hús meg nem olcsó.


Amióta nem eszem állati termékeket, azóta az evésre fordított pént kb két-harmadára csökkent.

2019. aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Azért nem a zöldséget kell a hússal összehasonlítani, hiszen köretnek a vegánok is ehetik ugyanazt. A tésztával lehet probléma, de ha nem szigorú vegán akar lenni valaki (tehát olyasmit hajlandó megenni, ami állati eredetű termékeket is feldolgozó üzemben készült, és így esetleg nyomokban, szennyeződésként tartalmazhat állati eredetű anyagot), akkor abból is van nagyon olcsó ( [link]


A húsnál jóval vagy valamivel olcsóbb fehérjeforrások a szójakocka (nem kilóra, mert a szójakocka ki van szárítva), szejtán (ha otthon, búzasikérből készíted), csicseriborsó, tofu (~1200 Ft/kg ), lencse, sárgaborsó, borsó, bab. A húsnál a hulladék (csont, esetleg bőr, aki nem szereti) tömegével is számolnod kell, ezeknél az alapanyagoknál már nem.


De valóban vannak drágább dolgok, amit növényi étrendet követők gyakran esznek, a legjobb példa az avokádó. De ha a spórolás a cél, akkor nem kell avokádót enni.

2019. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a növényi tejet magamnak készítettem, de a Lidl-ben mostanában egész olcsón lehet kapni, így megveszem azt, nekem belefér. Viszont igyekszem minél kevesebb növényi tejet használni, amiben lehet, ott vízzel helyettesítem. Főleg hüvelyeseket eszünk, nem tartom drágának, sok formában, változatosan el tudom készíteni, olaszosan, indiainak, de magyaros fűszerezéssel is, levesnek, ragunak, főzeléknek, zöldségfasírtnak, szendvicskrémnek, tölteléknek. Salátát, nyers zöldségeket, gyümölcsöt nem eszünk minden nap, de azért igyekszem minél többször beépíteni az étrendbe, és általában nézem az akciókat. Nem mondanám drágábbnak, szerintem mindkét féle étkezést meglehet oldani drágábban, és olcsóbban is.
2019. aug. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Egyeltalán nem drágább, ha nem feldolgozaltan ételeket veszel. Nyilván ha hetente bemész a bioboltba vegán sajtért, vegán kolbászért, stb. akkor drágább lesz.
2019. aug. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem mindenkinek elérhető, de nem az anyagiak miatt. Aki megengedheti magának, hogy többé-kevésbé minőségi ételeket egyen, az a vegán életmódot is. És a minőségi alatt nem az éttermi steaket értem, hanem a bolti felvágottak közül a magas hústartalmút. (Ez sem egészséges, de jobb, mint a legolcsóbb társai, és sokan megveszik.)

Én néhány ezerrel olcsóbban jövök ki vegánként. Nem eszem drága helyettesítőket. Hipermarketben vásárolok, általában főzök, de havonta 2-3 alkalommal eszem étteremben vagy gyorsétteremben. Nem veszek különleges alapanyagokat, pl. avokádót vagy édesburgonyát. Ezeket évente néhány alkalommal fogyasztom csak. A vegánságnak nem az a lényege, hogy csupa olyan vegán különlegességet egyél, amit a mindenevők nem. A legegyszerűbb és legolcsóbb alapanyagokból is tartalmas vegán ételeket lehet főzni. A gabonák, hüvelyesek nem kerülnek sokba, ahogy a zöldségek nagy része sem. Ezeket nemcsak a vegánok veszik, hanem a mindenevők is. Vegánként sem kötelező bioboltban háromszoros áron beszerezni a rizst vagy a sikérport.


Ha speciális pótlékokra vágyom, fillérekből csinálok magamnak szejtánt vagy szójapörköltet. A tofu is olcsóbb, mint sok hús, sajt vagy felvágott, és nagyon sok módon felhasználható. Szerintem ezek nem hasonlítanak az "eredetire", de felhasználhatók hasonló ízvilágú ételekbe.


Igaz, hogy ha egészségesen és nem drágán szeretne valaki vegán lenni, az sokkal több tudást és kreativitást igényel. Tudnod kell, hogy a szervezetnek mire van szüksége, és hogy miből mit lehet alkotni. Nem elég az összes húst szejtánnal és az összes sajtot tofuval vagy növényi sajttal kicserélni, mert ez tényleg nem éri meg anyagilag, és nagyon egyoldalú is.


Szerintem ha valaki hozzá tud jutni elég zöldséghez, gyümölcshöz, gabonához, hüvelyeshez és olajos magvakhoz, az meg tudja oldani a vegánságot anyagilag is. Rengeteg változatos lehetőség van idényzöldségekből is. Az egzotikus zöldségek, gyümölcsök és egyéb speciális vegán kiegészítők csak extrák, de nem kötelező velejárói a növényi étrendnek.


(Ami anyagilag és türelemben is megterhelő lehet, az a kozmetikai termékek kiválasztása és beszerzése.)

2019. aug. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Nézd meg miket eszünk, és láthatod, hogy nem drágább. Szezonális, plusz sok gabona és hüvelyes az egészséges és NAGYON olcsó.

[link]

2019. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!