Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért állítja sok vegán, hogy...

Miért állítja sok vegán, hogy bárki számára fennáll a lehetősége, hogy ezt az életmódot válassza?

Figyelt kérdés

Miközben a vegán termékek jóval drágábbak, mint hagyományos megfelelőik. Pl. a szója vagy a zabtej drágább, mint egy hagyományos tehéntej.


Továbbá a zöldségek ára is az egekben van, sok esetben drágábbak, mint a hús.


Egyébként nem közeledni szeretnék, de én úgy látom, hogy nem kicsivel drágább, mint az az életmód, amely részét állati eredetű ételek is képzik.


2019. aug. 8. 18:42
1 2
 11/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
94%

Én főztem vega lánynak, és a családjának is (akik inkább húsosak) és a vegán menü olcsóbb volt.

Én sem használtam spéci alapanyagokat, igaz meg lehet venni pl. a bazsalikomos paradicsom krémet (kenyérre) a boltokba, de én csak szimplán elraktam ami, kimaradt a lasagne-ból. A vegánokat is felfedezte az élelmiszeripar, de nem kötelező élni vele. Ha otthon elkészíted a dolgokat magadnak akkor sokat spórolsz.

2019. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%

A vegán étrendhez nem kell semmiféle "vegán termék", bármit el lehet otthon is készíteni normál alapanyagokból.

A zöldségek meg csak akkor drágák, ha nem azt használod, aminek szezonja van, hanem mindig valami extrát akarsz.

Amióta vegán módon étkezem, a kajaköltség igen erösen lecsökkent nálunk, majdnem felére, annak ellenére, hogy igen változatosan étkezünk.


Nem tudom, konkrétan mire alapozod a kérdésedben megfolgalmazott állítást, de tévedésben vagy.

2019. aug. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell ilyeneket vásárolni. A zab, rizs stb iszonyat olcsóak, a házi tejekhez csak egy mixer kell és 5 perc munka! két hetente szoktam legyártani 2 litert...

Ugyanebből joghurt is készül szintén fillérekből.

A zöldségek olcsóbbak mint a hús, ahogy a hüvelyesek és a gyümölcsök is. Az olajos magvak kiegészítésének jók.

Összességében vegánként kb. fele annyit költünk a férjemmel mint régebben és sokkal jobb minőségű ételeket eszünk, jobb az egészségünk !

2019. aug. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!