Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nagyon kívánom a húst, de...

Nagyon kívánom a húst, de vegán vagyok. Mit egyek, hogy elmulasszam?

Figyelt kérdés

Ne írjátok légyszi azt, hogy egyek húst, nem szeretnék. Valószínűleg nem volt elég kiegyensúlyozott az étrendem, ezt szeretném most helyrehozni, csak nem tudom, hogy konkrétan milyen ételekkel.

Tofu? Hüvelyes? Ötletek? Receptnek is nagyon örülnék.

Másnak volt ilyen tapasztalata? Kb. egy hete tart ez.



2019. aug. 20. 23:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
38%
Ez egy hülye divat hullám, a szervezet tudja mire van szüksége.
2019. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
57%

"a szervezet tudja mire van szüksége"


A legtöbb ember szervezete úgy tudja, hogy gumicukorra, pizzára, vizes zsemlére, üdítőre, és még ki tudja, milyen jóságokra van szüksége, aminek az eredménye a világméretű elhízásjárvány:


[link]


Csalhatatlannak tűnik ez a nagy benső bölcsesség. :D


Egyébként azért tud olyan széles körben elterjedt lenni ez a nézet, mert van benne némi igazság, csak én úgy mondanám, hogy a szervezet el tudNÁ dönteni, mi kell neki... ha a testi percepciónkat nem írták volna már réges-régen felül a megerősítési torzításaink. Értesd: ha te bacont szeretnél enni, onnan már csak egy lépés meggyőzni magadat, hogy azt valójában nem is te, hanem benső, tévedhetetlen, bölcs béltraktus-éned kívánja.

2019. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
28%

Ne legyél vegán, legyél vegetáriánus, már ezzel is sokat teszel az állatokért, de elsősorban önmagadért.

Egy bizonyos életmódnak (bármilyennek) csak akkor van értelme, ha nem jár szenvedéssel.

2019. aug. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
81%

Ha van instád, kövesd @ellavegan bejegyzéseit.

Angolul/németül ír, de rohadt jó recepjei vannak. Én nagyon szeretem őket.


~ Egy nem vegán

2019. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%

#14 vagyok. Elírtam.

@elavegan

2019. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Látom érzékeny területre nyúltam, és nem sikerült elég pontosan fogalmaznom. Én elsősorban nem a hús ízét szerettem volna 'visszahozni', hanem arra volta kíváncsi, hogy milyen ételek pótolják a hús tápanyagait.

#8:már több mint két éve nem ettem húst (vegán rövidebb ideje vagyok) szóval ez nem az átállás/kezdeti nehézségek miatt van

Köszönöm a válaszolóknak!

2019. aug. 21. 14:16
 17/27 anonim ***** válasza:
97%

Ha a tápanyag hiány miatt aggódsz, a legjobb, ha beleásod magad a növényi étrend tudományos hátterébe. Ezt megteheted úgy, hogy utána olvasol, mire van szüksége a szervezetnek, majd elkezded mérni, hogy miket fogyasztasz.

Akár eszik valaki húst, akár nem, két telefonos alkalmazást tudok ajánlani, ami nekem sokat segített a kezdetekben.


- Dr. Greger Hogyan ne halj meg c. könyvéhez készült a Daily dozen alkalmazás. Maga a könyv is hasznos. A növényi étrend sajátosságait tárgyalja tudományos kutatásokkal alátámasztva. Ha nem szeretnéd végig olvasni, akkor is érdemes átfutni a napi tucatról szóló részt. Ebben leírja, hogy milyen étel kategóriából mennyit kell elfogyasztanod egy nap ahhoz, hogy minden szükséges tápanyagot magadhoz vegyél. Az app is leírja röviden, hogy melyik kategóriába mi tartozik, de sokkal könnyebb követni, ha van egy kis háttér tudásod.


- Cronometer: ez sem csak vegánoknak szól, de nagyon hasznos lehet. Néhány alkati és életmódbeli információ alapján az alkalmazás kiszámolja, hogy milyen tápanyagból mekkora mennyiségre van szükséged egy nap. A vitaminokat, ásványi anyagokat is listázza, és a fehérjéket aminosavakra bontva, tehát nagyon jól jöhet, ha nem fogyasztasz állati eredetű komplett fehérjéket.

A hátránya, hogy ha főzöl valamit, nagyon nehéz számon tartani, hogy melyik összetevőből mennyit ettél, a nálunk kapható kész vagy félkész ételek nagy részét pedig nem ismeri az app, így ezeket kézzel kell bevinni. Viszont a legtöbb főzéshez használt alapanyagról nagyon részletes tápanyag információkat találsz, és néhány nap alatt felmérheted vele, hogy mi az, ami hiányzik az étrendedből.


Ezek mellett mindenképpen azt javaslom, hogy ne csak az eddig bevált ételek vegán verzióit fogyaszd, hanem ismerkedj meg minél több új étellel, és merj új összetevőkkel kísérletezni.

2019. aug. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
82%
En kicsit egyszerubb tippet adnek: ird be a keresobe akar angolul, vagy magyarul, hogy vegan etel piramis. Olvasd el a hozza tartozo cikket. Nem kell agyonbonyolitani a taplalkozast, csak ugyelj kb erre a piramisra, es egyel valtozatosan. Ismerj meg uj recepteket, es menj el vervizsgalatra egy evben egyszer. Szedj b12 vitamint, az nagyon fontos, mert az az egy, amit nem tudsz potolni novenyekbol 😚
2019. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
28%

Át kell térni a paleo étrendre, ahol megengedett kevés hús fogyasztása is, én pontyot, keszeget szoktam zsírban megsütni egy serpenyőben, hozzá tepsiben sült batátával! Reggelire 3 főtt tojást eszek, hagymával, paprikával, karalábéval, érett paradicsommal.

Hallgass inkább a béldoki főorvosra!:

https://www.youtube.com/watch?v=sko2gWFcqvU

2019. aug. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
91%

Chili sin carne

Szejtán szelet valamilyen húshoz való fűszerrel

Hortobágyi palacsinta hús helyett tofuból vagy babból

Babfasírt

2019. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!