Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nagyon kívánom a húst, de...

Nagyon kívánom a húst, de vegán vagyok. Mit egyek, hogy elmulasszam?

Figyelt kérdés

Ne írjátok légyszi azt, hogy egyek húst, nem szeretnék. Valószínűleg nem volt elég kiegyensúlyozott az étrendem, ezt szeretném most helyrehozni, csak nem tudom, hogy konkrétan milyen ételekkel.

Tofu? Hüvelyes? Ötletek? Receptnek is nagyon örülnék.

Másnak volt ilyen tapasztalata? Kb. egy hete tart ez.



2019. aug. 20. 23:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
30%
ma 08:09-es: ez a link igencsak gáz, semmi alapja sincs, a "doki" meg szerintem vagy nem orvos, vagy valahol vett egy diplomát. Amit mond, abból semmi nem igaz, csak nagyon ostoba, nem tájékozott valaki tudja elhinni.
2019. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
88%

"A végén azért érdemes elgondolkozni a következőn:


A. Felnevel nagymamám egy-két tyúkot, akik békésen szaladgálnak, fogyasztanak bőséggel, majd őket fogyasztjuk el.


B. Hollandiából meg spanyolországból érkezik a bio vegán boltba az import összetevő és útját kén-dioxid, nitrogén-dioxid, szálló por szegélyezi:DD Ha csak a fancy vegán boltokban található termékek pár százaléka ilyen, akkor már baj van."


Ez megintcsak csúsztatás, nem azonos kategóriákat akarsz összehasonlítani!

Az A-hoz: a legtöbb ember nem a nagymamája által felnevelt tyúkot eszi, hanem az iparilag elöállított állatok egyes részeit. Emellett közel sem az egész állatot fogyasztják el az emberek, hanem csak az "értékes" részeket, a többi megy a kukába.

A B-hez meg: a tyúk mintájára lehetne a zöldségeket os a nagymamával termeltetni, akkor semmivel sem másabb, mint a tyúk. Emellett aki környezettudatos, az ne a holland - vagy egyéb világvégi - zöldséget veszi, hanem a hazai termékeket.

2019. szept. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
80%

70%-os ezt a sok hülyeséget magad találtad ki, vagy segítettek...?


Az állati termékeket tartalmazó étrend SOHA nem lesz környezetbarát, lévén:


20 kg gabona képes 20 embert jóllakatni, viszont csupán 1,5-3kg hús (attól függ milyen típusú) előállítására alkalmas.

Ha belegondolunk, hogy a puszta szója fehérjetartalma ugyanakkora mint a húsé, az ásványi anyag és vitamintartalma pedig jóval magasabb, akkor emberi táplálékként felhasználva sokkal gazdaságosabb.


Magyarul MINDEGY az, hogy a zöldségek 20%-a kukában végzi, a húsoknak meg csak 19%-a, hogyha MINDEN KG hús előállítása 90%-os veszteséget jelent a zöldségekkel szemben.


Tehát húst fogyasztani eleve 8-9x környezetszennyezőbb, mint növényeket direkt.


Nem is beszélve a tejről, vagy a sajtról (melynek előállításához ugye több liter tejre van szükség), ahol szintén hasonlóan veszteséges a mérce.


Vagy arról, hogy egy tyúk egy nap kb.200g gabonát fogyaszt el, tehát egy héten jó 1.5 kilót. Ez idő alatt pedig produkál kemény 5-6 tojást, na de ehhez nem csak az 1.5 kiló gabonára, hanem meleg helyre, vízre, oltásra, takarításra (plusz munkaerő) stb. is van szüksége. És akkor még a tojás/csirke az egyik legkörnyezetbarátabb állati "élelmiszer" (már ha tekinthetünk így egy élőlényre egyáltalán...) - és mégis a tartása és feldolgozása 5-6x akkora emberi és egyéb erőforrást igényel, mint a puszta növények betakarítása és megevése.


És akkor arról se feledkezzünk meg, hogy az ipari állattartás és az ehhez kötődő intenzív mezőgazdaság (takarmánytermesztés) felelős a Föld üvegházhatású gázainak több mint 40%-áért, ezzel a globális felmelegedésért is, valamint hogy jelenleg a további szójatakarmány-területek nyerése érdekében égetik le az esőerdőt az Amazonas környékén. Ez utóbbi az, amit támogatsz azzal, ha húst, tojást, tejet, sajtot, stb.-t veszel.


Hogy ezt hogyan láthatja valaki normális / környezetbarát dologként, fel nem foghatom.

2019. szept. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Cronometer alkalmazást ajánlom. Elég 1-2 hétig vezetni, hogy egy nap mit és mennyit eszel, máris látni fogod, hogy melyik vitaminból, ásványi anyagból, fehérjéből, stb a napi szükséglethez képest hány százalékot vitted be. Nekem sokat segített egy megfelelő étrend kialakításában.

Én akkor voltam folyton éhes, és kívántam a húst, amikor túl sok szénhidtát és túl kevés fehérje volt az étrendemben.

Amik az én kedvenc fehérjeforrásaim pl:

- füstölt tofu (rántottának, rakott krumpliba hús helyett, melegszendvicsbe sonka helyett stb isteni),

- csicseriborsó (hummusznak, levesbe, falafelhez, salátába, stb)

- gomba (rántva, pörköltnek, levesbe, darálva hamis hamburger húspogácsának, vagy darált hús helyett, fasirtnak)

- lencse, vöröslencse (leves, hamis bolognai spagetti)

- bab (leves, főzelék, saláta, fasirt, chilis bab, pizza tetejére, babkrém piritósra..)

2019. szept. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 BogarasLevi válasza:
0%
Kell a szervezetednek a húsokban megtalálható tápanyagok. Ezeket nem lehet pótolni növényekkel. Az egy dolog hogy a növényekben is vannak fehérjék, de nem ugyanolyan amilyen a húsokban. Nincs értelme vegánnak lenni ha nem bírod. Ráadásul nem csak hogy neked rossz lesz, de másnak (akár állatnak) sem lesz jó. Mindenki letojja hogy hány vegán van. Attól még ugyan úgy termelni fogják a húsokat.
2020. jan. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
87%

" Mindenki letojja hogy hány vegán van. Attól még ugyan úgy termelni fogják a húsokat."


EZ nagy hülyeség.

Ha ugyanis nem veszik a "megtermelt" állatokat, akkor csökkenteni fogják a mennyiséget, mert különben nem fognak elférni a meglévö állatok az adott helyen!

2020. jan. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ha eszel egy kis húst, attól még nem dől össze a világ. Én is inkább a növényi alapú táplálkozás felé hajlok, de ha kimegyek mamához nem utasítom el a húst, olyan éhes vagyok.
2020. jún. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!