Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húsgombócot főztem mi lehetett...

Húsgombócot főztem mi lehetett a baj? A hús a rizstől darabjaira hullott szét, mondjuk a hús nagyon zsíros hús volt, inkább fasírtnak való. Ez lehetett a baj?

Figyelt kérdés
2018. okt. 8. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hullhatott szét a rizstől, attól inkább összeáll.

Ha NAGYON zsíros volt a hús, attól talán előfordulhat, de annak akkor tényleg brutál zsírosnak kell lennie, majdnem szalonnának. Tettél bele elég tojást?

Én még úgy tanultam anyámtól, hogyha húsgombócot készítünk paradicsomhoz, káposztához, vagy egyéb főzelékhez, azt ő mielőtt a forrásban levő ételhez tette, meghengergette lisztben. A forró létől rögtön lesz rajta egy réteg, ami nem engedi szétesni. Én még a betöltött paprikák száját is lisztbe mártom.

Én is így csinálom mindig

2018. okt. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Az utolsó mondatomba nem kell az "is"... vagy nem tudom mit akartam írni, mert közben elszállt. De a lényeget leírtam.

2018. okt. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
60 dkg zsíros hús volt, kb. olyan 10-11 dkg rizs, persze hagyma, fűszerek
2018. okt. 8. 20:11
 4/15 A kérdező kommentje:
ja, és egy órán át főztem
2018. okt. 8. 20:11
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Dettó úgy készítem ahogy az 1es írta. Tojással, lisztbe forgatva, ill a paprika végét is lisztbe mártva.
2018. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig főzted. Én ilyenkor félig megpárolom a rizst, hagyom kihűlni és úgy csinálom meg a gombócokat.

Egyedül a levélbe tekert töltött káposzta töltelékébe teszem nyersen a rizst.

2018. okt. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

És még egy tojast is tettem bele. Vegulis úgy keszitettem, ahogyan majdnem minden recept irta....


De jó ötlet az is, hogy megfozzuk előre a rizst, és a lisztben való hempergetes is.

2018. okt. 8. 22:25
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy tojás ennyihez kevés, pláne ilyen hosszú főzéssel
2018. okt. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szétfőzted, én tojást nem rakok bele sosem és nem fő szét.
2018. okt. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Egy óra főzést írt a recept, de lehet az is sok volt.
2018. okt. 9. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!