Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől ilyen zsíros a zöldségle...

Mitől ilyen zsíros a zöldségleves?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Anyukám tegnap zöldséglevest fõzött fagyasztott, zacskós zöldségbõl, semmi hús nem volt benne és mégis tapadt a szám a zsírtól, úszott a leves tetején, a kanalamra pedig oda van száradva. Azt mondta, csak leveskockát tett bele meg bõven fokhagymát és hagymát. Hogy létezik akkor, hogy ilyen zsíros lett?! Próbálok vigyázni az alakomra, mégis három tányérral ettem belõle. Szerintetek mennyi kalória lehetett az általam elfogyasztott mennyiségben?


Fotó a kanalamról és a rajta maradt zsírról: [link]



2017. jan. 10. 14:14
 1/7 anonim válasza:
100%
Nekem is ilyen pedig csak kockából csináltam .
2017. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Trafó1 ***** válasza:
82%
Vagy a hagymát párolta sok olajon .
2017. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kockában bizony van zsír,vagy szerintetek a szárított zöldségpor mitől áll össze kockává?
2017. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Trafó1 ***** válasza:
100%

Ez neked sok, most néztem a képet, ez tényleg a kockából jön. Ha egészséges akarsz maradni ennyit megeszel zsírból.

Az alakod miatt sportolsz ha jól sejtem ennyi kell.

2017. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
A leveskockából jött, esetleg van néhány zöldségkeverék (pl Aldis), ami már félkész, azok is tartalmazhatnak zsírt.
2017. jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Húú, elõször is nagyon szépen a villámgyors válaszokat, nem számítottam rá, hogy ilyen gyorsan ennyien fognak írni :D Igen, kedves negyedik válaszoló, az alakom miatt próbálok egészségesen étkezni, ill. sportolni. Egyébként lehet, hogy anyukám tett bele olajat, na de hogy ennyit?! Egyszerûen nem értem, még a leveskockával sem, hogy hogy gyûlhetett össze egy zöldséglevesben ennyi zsír. A gondom most ezzel az, hogy nem tudom, hogy hogy számoljam bele a napi energiabevitelembe. Én azt a három tányér levest egy liternek számoltam és 550kcal-nak, azonban még így is idegesít, hogy látván mennyi zsír maradt a fazék falán (kép lent), a kanalamon és a számban, ahogy ettem, még ezt is kevesellem. Szerintetek?

Ui.: ne haragudjatok a szõrszálhasogató kérdéseim miatt, de az utóbbi idõben elég komolyan (sokszor már túl komolyan) veszem az étrendemet és a sportot.


Kép a fazékról: [link]


[link]

2017. jan. 10. 15:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a három tányér levesen kívül még megettem 450g párolt zöldséget (répa, karfiol, brokkoli keverék) és 185g olajos tonhalkonzervet (nettó súly), amirol leontottem az olajat, de mé így is maradt benne. Mindennel egyutt az ebédemet 1000 kalóriára számoltam, bár nem tudom, nem-e kevés
2017. jan. 10. 15:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!